XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Nawigacja

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Kristof
Posty: 61
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków

Dzisiaj odebrałem Lark-a ze sklepu. Pierwsze wrażenie - wydaje się całkiem solidny (biorąc pod uwagę cenę 358zł), wyświetlacz nie ma może mega rozdzielczości ale nie jest to szczególnie dla mnie istotne. W zestawie mocowanie do motocykla, osobno do samochodu, przedłużka z bezpiecznikiem do bezpośredniego podłączenia do instalacji (nie ma potrzeby dokupowania gniazda zapalniczki). Ogólnie myślę że całkiem rozsądny wybór, zobaczymy jak się będzie spisywał w trakcie użytkowania...

Mam pytanie, czy ma ktoś namiary na najbardziej aktualną AM, iGo Primo lub inne przydatne mapy??? (proszę o linki)

...a i jeszcze jedno, wie ktoś jakie największe (co do pojemności) karty pamięci Lark rozpoznaje??
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Kristof pisze:...a i jeszcze jedno, wie ktoś jakie największe (co do pojemności) karty pamięci Lark rozpoznaje??
Póki co mam włożoną kartę 8GB z mapami (automapa i igo) i jakoś to hula ;)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Kristof
Posty: 61
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków

Zauważyłem na opakowaniu Lark, stopień ochrony przed pyłem, wilgocią: IP54, co odpowiada
5 - ochrona przed wnikaniem pyłu w ilościach nie zakłócających pracy urządzenia (klasyfikacja 0-6, gdzie 6 to najlepiej)
4 - ochrona przed kroplami padającymi pod dowolnym kątem, ze wszystkich stron (deszcz), (klasyfikacja 0-9, gdzie 9 to najlepiej)
Ostatnio zmieniony 25 sty 2013, 8:28 przez Kristof, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Panowie, lubię to forum i źle mi się robi jak widzę te posty z linkami do cracków. Możecie to pousuwać? Szkoda forum i Admina, który może mieć za takie coś kłopoty.
I żeby nie było - nie jestem święty, na zlocie mogę pokazać mojego larka i się podzielić (jak z resztą w Wiśle na zlocie). Uważam że jak ktoś nie jest w stanie poświęcić 5 minut z wyszukiwarką i znaleźć to, co potrzebuje, to nie zasługuje na pomoc. No chyba że jest zapracowany. Ale wtedy powinno go być stać na oryginał.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Panowie przenieście na pw takie sprawy ;-)
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Bravvo Marek!!
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Pancio, nie śmiej się ze mnie ;-) Ja akurat zebrałem doświadczenia z organizacją która daje policjantom złote blachy. A tu problem leży w fakcie, że akurat ten dział nie wymaga logowania. No i nie wiem, czy akurat forum używa jakichś wpisów blokujących google robots. A akurat producent tej mapy z głosem Hołka należy do tych najchętniej zgłaszających i ścigających. Pamiętacie - chyba dwa lata temu była akcja, że niby policjanci będą kontrolować legalność navi. Temat był nakręcony właśnie przez szanownego producenta AM.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Marek ja się nie śmieje tylko wiem o czym mówisz, taki dym już tutaj przechodziłem :-/ Tyle dobrze, że nie z mojej winy. Sprawdzali dwa kompy nawigacje i wszystkie nośniki danych.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3614
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Posprzątane!
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
Kristof
Posty: 61
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków

ok, sorry. Następnym razem będę pytał, którą wersję najlepiej "kupić", jaka jest najnowsza... Nie spodziewałem się, że takim problemem prawnym jest samo wystawianie linków, (np peb.pl to baza linków - stąd moja prośba o namiary...)

[ Dodano: 2013-01-31, 21:57 ]
... ktoś może używa takiego zestawu z Larkiem?? Czy w ogóle będzie współpracował i czy ten zestaw jest coś wart??
http://www.telefony-gsm.com.pl/go/_info ... e9565fc2d3
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Panowie i panie czy ktoś miał do czynienia z garminem 390LM? Moje nawigacje nie chcą już najnowszych map i pora rozglądać się z czymś nowszym. Zależy mi żeby nadawała sie do samochodu i na motocykl i żeby miała dożywotnio aktualizacje map. Ten garmin spełnia te kryteria tyle że cena zabija ale jak nie będzie innej opcji to po prostu ją kupię. Za wszelkie info o tym urządzeniu bbędę wdzięczny. Joł
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Jak chcesz to ci pożyczę do testów na kilka dni po powrocie z urlopu. Jestem zadowolony. Początkowo miałem problem z przesiadką z windowsowej nawigacji na graminową ale do wszystkiego można się jakoś przyzwyczaić.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Pożyczka niekoniecznie bo nie chce mi się po nią jechać specjalnie i potem zwracać. Tomek polecasz? Jeździsz trochę po świecie mapy są ok? Obsługa jest prosta? Na motor jest wystarczająco jasna? Oryginalny uchwyt na motor jest ok czy lepiej od razu touratecha dokupić? Szybko liczy trasę? Przy pomyłce manewru szybko przelicza nową? Jakie mapy masz oprócz oryginalnych? Podobno topograficzne można wgrać jakie się chce.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Na motor jest wystarczająco jasna.
Oryginalny uchwyt jest dość solidny-nie zdarzyło mi się by nawigacją się wypięła etc. a zamocowana jest na sztywno, na kierownicy więc czasami nieźle nią telepie.
Do obsługi trzeba się przyzwyczaić ale jest ok i po pewnym czasie staje się intuicyjna.
Bateria działa około 5h-wszystko zależy od jasności, głośności-to naturalne.
Co do map: te które były fabrycznie wgrane czasami płatają psikusy
-w Rumuni nawigacja poprowadziła nas 80 km autostradą tylko po to by później poprowadzić nas 160km w przeciwną stronę lokalną drogą wzdłuż autostrady. Inna sprawa że w Rumuni remontuje się i buduje dużą ilość dróg więc zdarzało się że poruszaliśmy się drogą która nie istniała wg nawigacji.
Nie ma co wklepywać od razu celu bo ta funkcja średnio dział, lepiej zrobić "plan podróży" punkt po punkcie. W przypadku wpisania celu nawigacja bywa uparta i ciągle zawróć, zawróć, jedź do autostrady mimo iż samemu znalazło się fajniejszą drogę.
Co do map i prędkości przeliczania-mam załadowaną Rosję,Mongolię, Europę i Polskę topo i o ile wszystko śmiga sprawnie o tyle Polska Topo z ustawioną wysoką szczegółowością ma problem z odświeżaniem i przeliczaniem w dużych miastach. Zatyka się. Wczoraj w nocy pojeździłem sobie trochę po Warszawie więcej niż zaplanowałem bo nawi spóźniała się z sygnalizacją manewru.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

Rozważ też Montanę - do dostania w wersji dla moto za około 1900zł.
Jak znajdę czas to się pochylę nad różnicami, podejrzewam, że Montana będzie bardziej przydatna do turystyki/jazdy OFF.
Ja się na tym średnio znam ale nasz forumowy kolega Madrafi mógłby się tu wypowiedzieć, nie wiem tylko czy jeszcze nas czyta, bo pomysł zakupu Yamahy w jego przypadku jednak upadł ;(
ODPOWIEDZ