Podwyższona kierownica

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Używa ktoś podwyższenia kierownicy?

Jestem dość długi i przy jeździe na stojąco przydała by się sporo wyższa.
Ale zastanawiam się, czy to ma jakieś minusy? Czy przy długiej jeździe na Teresie na siedząco nie pogorszy się pozycja? Nie będą bolały łapy?
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

tak, bardzo dobrze się sprawdza ja mam podniesione 5cm, ogólnie na pewno osłabia to trochę konstrukcję kierownicy ale dużo jeździłem w terenie i nie było żadnego problemu. Ostatnio poluzowała mi się lekko śruba mocująca. Kupiłem na allegro.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Potwierdzam, też mam podwyższoną i sprawdziła się i w dłuższych trasach jak i w terenie. Przeżyła już nie jedną glebę. Ja mam coś takiego http://motoallegro.pl/podwyzszenie-kier ... 25919.html kupione w enduromani.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ja mam to samo podwyższenie co Crazy.
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

A o ile macie podwyższone, na max? 5cm?
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Przy moim wzroście (183cm.) mam na maxa i komfort poprawił się przy jeździe na stojąco,choć nadal muszę pochylać się odrobinę do przodu. Przy podwyższeniu o 5 cm. linki sprzęgła wystarczy "na styk"-jeśli chciałbyś więcej podnieść kierę to musisz dłuższą linkę kombinować. ...ktoś z forum zakładał podwyższenie jednoelementowe Touratech albo SW motech,ktoś z północno wschodniej Polski, czarny XTR, możesz ewentualnie podpytać. Niestety ale obydwie powyższe firmy się cenią....
Możesz też spytać Łukaszaxtz bo on ma w tenerce chyba jakąś tuningową kierownicę założoną.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

admirau pisze:A o ile macie podwyższone, na max? 5cm?
Ja mam na pewno, ale nie wiem czy akurat o te 5cm, no i gruba magurka założona .
Jak zmierzę dam znać.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

To 5 cm aż takiej wielkiej różnicy na siedząco nie robi a co do jazdy na stojąco to przecież nie jedzie się na wyprostowanych nogach tylko lekko ugiętych ;-)
Jadąc na stojaka masz pracować/balansować całym ciałem, amortyzować dziury, hopki, więc nogi nie mogą być wyprostowane w kolanach, lecz ugięte i pracować jak amortyzatory :-)
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

crazyrider12 pisze:choć nadal muszę pochylać się odrobinę do przodu.
Właśnie to pochylenie mi teraz nie pasuje. Bo tak jak Wojtek pisze, jedzie się na ugiętych nogach. Ale żeby ta pozycja mniej obciążała ręce, albo kierownica by musiała być wyżej i bardziej przesunięta do tyłu, albo podnóżki bardziej z przodu. A gdyby podnóżki były bliżej, wtedy by było niewygodnie na siedząco. Tak źle, tak niedobrze ;)
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

5cm to różnicy to bardzo dużo :) (spytajcie kobit :>) a serio, u mnie jazda na stojaka stała się o niebo łatwiejsza.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

Cześć !


ja założyłem podwyższenie do standardowej kierownicy od Touratech'a

link
http://www.touratech.com/shops/009/prod ... ts_id=1024

tak jak koledzy, którzy wypowiadali się wcześniej też jestem zadowolony z podwyższenia kierownicy.
Moje odczucia były takie, że na początki trochę dziwnie się jechało przez pierwszych kilka kilometrów - w końcu trochę się ustawienie zmieniło ;-) .
Teraz zastanawiam się jak mogłem się tak długo męczyć bez tego podwyższenia.
Tak na marginesie ma 185 cm wzrostu.
Jazda na stojąco też jest nieporównywalnie wygodniejsza.

[ Dodano: 2011-12-09, 22:52 ]
P.S. Podwyższenia nie ma żadnego wpływu na linkę sprzęgła i hamulca wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Ja mam SW ale jeszcze nie założyłem. Napiszę opinię jak polatam czyli w przyszłym roku ;)
Herflick pisze: 5cm to różnicy to bardzo dużo :) (spytajcie kobit :>)
szczególnie na stojąco :mrgreen:
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Matviej pisze:P.S. Podwyższenia nie ma żadnego wpływu na linkę sprzęgła i hamulca wszystko jest ok.
Ma znaczenie jakbyś chciał więcej niż 5 cm powyższać. Przy 5cm wszystko pasuje ;-)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

podwyzszenie zwieksza komfort jak dla mnie nie tylko w jezdzie na stojaco,na siedzaco tez poprawia manewrowosc.Dla mnie wygodniejsza pozycja rowniez na siedzaco. Tak jak Wojtas zaznaczyl, jazda na stojaco nie ma sluzyc calkowitemu wyprostowaniu, tak jak ucza w motocrosie trzeba przyjac pozycje "na kotka" ugiete kolana i lokcie,glowa podniesiona. Ja caly czas trenuje ale nie moge sie przyzwyczaic :)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Matviej
Posty: 212
Rejestracja: 26 lut 2009, 20:41
Lokalizacja: Łódź

crazyrider12 pisze:
Matviej pisze:P.S. Podwyższenia nie ma żadnego wpływu na linkę sprzęgła i hamulca wszystko jest ok.
Ma znaczenie jakbyś chciał więcej niż 5 cm powyższać. Przy 5cm wszystko pasuje ;-)

Wiem o tym, właśnie pisałem, że fajnie powyższa ale nie ma,w przypadku Touratecha, wpływu na linki, w przeciwieństwie do wyższego podwyższenia.
ODPOWIEDZ