śruby plastikowa do mocowania szyby

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
wittek
Posty: 205
Rejestracja: 02 lis 2011, 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Jak w temacie - po testowaniu nowych opon w terenie zaliczyłem glebę, na szczęście mnie nic się nie stało natomiast pękła mi szyba, wysoka GIVI, którą posklejałem i jest ok tylko przykręciłem ją śrubami ze stali nierdzewnej bo nigdzie nie moglem znaleźć plastikowych a takimi była przymocowana co uratowało ją przed gorszym popękaniem - pourywały się łebki śrub i po prostu odpadała - teraz te stalowe śruby przy wywrotce poszatkują mi szybę kompletnie.

Pytanie więc gdzie można kupić śruby z tworzywa.
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Sadze ze powinni miec w kazdym sklepie z akcesoriami do moto lub napisz do motobagaz.pl po oryginaly GIVI. W Warszawie masz tez OlekMotocykle i oni powinni miec jako dystrybutor GIVI
wittek
Posty: 205
Rejestracja: 02 lis 2011, 20:24
Lokalizacja: Warszawa

berserkers pisze:Sadze ze powinni miec w kazdym sklepie z akcesoriami do moto lub napisz do motobagaz.pl po oryginaly GIVI. W Warszawie masz tez OlekMotocykle i oni powinni miec jako dystrybutor GIVI

Byłem dziś na motobazarze i przy pytałem na wielu stoiskach i nikt nic nie miał niestety, dzięki za porady - popytam i tu i tu ale bardziej chodziło mi o to że może ktoś jeszcze takich śrub używa oprócz motocyklistów którzy przykręcają szyby nimi bo obawiam się że GIVI to będą po 8 zł za sztukę albo lepiej :)
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

w castoramie kiedys byly lub jakis sklep samochodowy np. FOTA
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

oryginał w Yamasze powinienes dostać za grosze.
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Ja kupowałem te śrubki w yamaha, jeśli się nie mylę to pisałem w dziale ceny w salonach jaki był to koszt.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Yahoo
Posty: 145
Rejestracja: 21 mar 2009, 21:17
Lokalizacja: Dolny Śląsk (Sudety)

Spróbuj w zwykłym sklepie motoryzacyjnym. Napewno w swojej ofercie posiadają różnorodne plastikowe "łączniki"- kołki - spinki (nie wiem jak to ustrojstwo się fachowo nazywa :-/ ) za pomocą których łączy się (np. za zasadzie rozpórki) tapicerki-poszycie wnętrza samochdu, bagażnika z elementami blacharki.
Obrazek
Na Allegro możesz wpisać np. spinka kołek rozporowy tapicerka :roll:
- Ceną wielkości jest odpowiedzialność...
...towarzyszką mądrości jest cierpliwość.
wittek
Posty: 205
Rejestracja: 02 lis 2011, 20:24
Lokalizacja: Warszawa

Kupiłem.
W sklepie modelarskim, za 1,70zł sztuka - o połowę za długie ale że to tworzywo to skrócenie zajmuje chwilkę - jedyna wada to to, że białe a nie czarne ale zasadniczo to różnicy nie robi.
W serwisie Yamahy taka śruba to 14zł sztuka - pytałem. także polecam sklepy dla modelarzy.
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Na off-the-road.de mają komplet 8 sztuk (2 w zapasie) za 8 EUR, co daje całkiem przyzwoitą cenę za sztukę. Ale tylko jak się zamawia przy okazji większych zakupów, inaczej koszt transportu zabija opłacalność :-D
Trawolt
Posty: 47
Rejestracja: 10 maja 2013, 14:39
Lokalizacja: krawaciarz

mroova pisze:Na off-the-road.de mają komplet 8 sztuk (2 w zapasie) za 8 EUR, co daje całkiem przyzwoitą cenę za sztukę. Ale tylko jak się zamawia przy okazji większych zakupów, inaczej koszt transportu zabija opłacalność :-D
dokładnie tak, same śrubki za 7,90E ale dodając 13,90E za przesyłkę mija się z celem zamawianie samych śrubek 8-)

Ponieważ przedstawiciel Yamahy mnie zapienił żądając za plastikową gównianą śrubkę na dzień dzisiejszy 21ZŁ ZA SZTUKĘ :evil:
poszperałem trochę i jeśli ktoś ma w d..pie dorabianie naciągaczy lub zamawianie samych śrub z OTR widzi mu się mało sensownie,
oto sposoby na zdobycie śruby plastikowej M5 25mm łeb walcowany philips:

- opcja 1 - dla posiadaczy białych sprzętów, tudzież mających w d..pie estetykę:
http://www.art-med-sklep.com/Sruba-pros ... 4304).aspx
cena zabija :mrgreen:

- opcja 2 - osobiście tą wybrałem, przepłaciłem bom chciał mieć czarne :mrgreen:
http://www.modelemax.pl/product_info.ph ... ts_id=4710
po dwóch dniach od zamówienia przyszło. Jak na zdjęciu widać, łepek deczko inny, na płaski śrubokręt i są o 5mm dłuższe (w niczym w tenerce to nie przeszkadza) - jestem kontent :mrgreen:
XT660Z '08
Rendzi Stajla '94
ODPOWIEDZ