krzywko mam kiere

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
czlowiekwidmo
Posty: 71
Rejestracja: 14 lis 2011, 23:06
Lokalizacja: tomaszów maz
Kontakt:

Po glebie kupiłem nówkę kiere i ustawiłem lagi w półkach na równo. Kiera dalej lekko skręca mi w lewo. Bardzo źle mi z tym i denerwuje mnie to, że tak mam jak jadę prosto. Co mogło mi się zje***?? czy np za mała ilość oleju w jednej z lag ??






edit by Raczek_:
wyedytowałem Twojego posta bo był całkiem nie zrozumiały.
Nie używaj przekleństw bez 'wygwiazdkowania'.
Jeżeli chcesz otrzymać pomoc to wykaż choć trochę chęci i formułuj pytania zrozumiale.
W przeciwnym wypadku zamiast pomocy otrzymasz ostrzeżenie a następnie bana
Ostatnio zmieniony 07 cze 2012, 10:39 przez czlowiekwidmo, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

A czasem nie masz krzywych mocowań kierownicy?
Awatar użytkownika
czlowiekwidmo
Posty: 71
Rejestracja: 14 lis 2011, 23:06
Lokalizacja: tomaszów maz
Kontakt:

chodzi o półki??

[ Dodano: 2012-06-07, 10:23 ]
nie wiem jak to sprawdzić za bardzo
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Spróbuj skręcić kierę maxymalnie w prawo do prawego ogranicznika i pociągnąć ją jeszcze kawałek. Mogła się przestawić na takiach gumowych silentblokach w górnej półce. Miałem tak nie raz po glebach w terenie.

I proszę Cię, używaj polskich znaków i zwracaj uwagę na ortografię bo bardzo źle się czyta Twoje posty!!! Ja sam nie jestem mistrzem ortografii ale u Ciebie to już nagminne !
Ostatnio zmieniony 07 cze 2012, 10:33 przez crazyrider12, łącznie zmieniany 1 raz.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

mocowanie kierownicy, czyli to co trzyma kierownice, przymocowane jest do kierownicy za pomocą 2 śrub ( 1 sruba- jedno mocowanie )
Awatar użytkownika
czlowiekwidmo
Posty: 71
Rejestracja: 14 lis 2011, 23:06
Lokalizacja: tomaszów maz
Kontakt:

a czy półki mogły się poprzesuwać względem siebie??np górna półka skręciła się w prawo odrobinę czy to możliwe ??
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Może tak być jak masz krzywe lagi,ale skoro mówisz że półki i lagi ustawiłeś i nie było z tym problemu to ja obstawiam silentbloki.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
czlowiekwidmo
Posty: 71
Rejestracja: 14 lis 2011, 23:06
Lokalizacja: tomaszów maz
Kontakt:

lagi wyglądają na proste z ustawianiem ich w półkach nie było problemu , to co wyciągnąć te szpili i sprawdzić je jak coś to naprostować ??
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Zrób tak jak Ci napisałem, a dopiero później, jak to nie pomoże zacznij rozbierać mocowania.
Polecam rozdział 4.69 service-manuala, jest tam rozrysowana górna półka.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
czlowiekwidmo
Posty: 71
Rejestracja: 14 lis 2011, 23:06
Lokalizacja: tomaszów maz
Kontakt:

oki zmykam do garażu dzięki panowie za cenne słowo . Pozdro

[ Dodano: 2012-06-07, 13:35 ]
spoko wyprostowałem szpili i jest oki , po jeżdżeniu zrobiłem 4 wy-skocznie i kapec na tyle gotowy , ale wreszcie śmigam dziękuje wszystkim za pomoc
Awatar użytkownika
mikiMotoxtx
Posty: 42
Rejestracja: 24 lis 2011, 1:05
Lokalizacja: warszawa
Kontakt:

półki do wymiany
tosiek
Posty: 351
Rejestracja: 11 kwie 2016, 16:29
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Podepnę się pod temat bo miałem podobnie, po glebie w lesie kierownica była skrzywiona i myślałem, że do wymiany. Jednak wystarczyło pociągnąć ją w prawo na ograniczniku i właśnie na tych silentblokach się wyprostowała.

W domu wszystko rozkręciłem ale w sumie nic tam nie ma, skręciłem ponownie jednak można wyczuć delikatny luz na tych gumach, znaczy że całość pracuje (jak oprzeć się o ogranicznik).

Pytanie czy to już jest źle czy tak ma być? W serwisówce nic nie ma na ten temat.
Łukasz zawny Tośkiem
https://gruuf.com/
Awatar użytkownika
Lotek
Posty: 473
Rejestracja: 19 lut 2014, 12:29
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

kierownica lekko pracuję na gumach, przód tył.
lepiej niech pada jak ma być błoto
tosiek
Posty: 351
Rejestracja: 11 kwie 2016, 16:29
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Tak właśnie podejrzewałem, podciągałem śruby i zobaczymy. U mnie efekt może być bardziej odczuwalny bo mam założone raisery +50
Łukasz zawny Tośkiem
https://gruuf.com/
ODPOWIEDZ