XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Przewody hamulcowe w stalowym oplocie

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

ja właśnie planowałem też dźwignąć kierownicę o 5cm, ale boję się, że braknie przewodów i właśnie tego, że będzie się kiwać.
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Braknie na 100%
Ja podniosłem o około 2~3 cm i jest git mój wzrost 180 cm.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ja mam z przodu i z tylu oplot (niebieski ;-) ) i dopiero po wymianie wiem ze hamuje. Wac taki przewod mozesz sam sobie zrobic w domu. Na necie znajdziesz przewod i ksztaltki a nawet w jakims dobrym sklepie.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

Odświeżam temat przewodów w oplocie. Nadeszła w moim sprzęcie pora na wymianę gumowych, bo już bardzo zmiękły. Kombinowałem by kupić Hel lub coś podobnego ale pojawił się problem z plastikową rurką usztywniającą przedni przewód. Nikt tego nie oferuje, a wydaje mi się, że to usztywnienie jest przydatne ;)

Wynalazłem więc coś o czym pisał Pancio - DIY : > link <

Czy macie doświadczenie z takimi przewodami? Czy można temu zaufać?...
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

HEL robił przewody usztywnione rurką. Zadzwoń i zapytaj ich o to.
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Przewód to przewód, rurka to rurka. Jedno drugiemu nie wadzi. Ja mam rurkę tylko do prowadzenia przewodu, bo opaską go raczej nie złapiesz. Koszt rurki w markecie budowlanym to 2,5€ z lepszego tworzywa 3,5€.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Potwierdzam: Hell ma rurkę. Przyzwoicie wykonane i można kombinować z długością jak coś się z zawiechą lub kierą modziło ;)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

Dzięki za info. Faktycznie przewodywoplocie oferuje rurkę do Hel'a. Są też inni sprzedawcy, którym nie chce się starać... Zatem kupiłem u tych, którym zależy :) Zaszalałem i wziąłem komplet na przód i tył - wiem, że tył nie wymaga oplotu, ale tak dawno nie doinwestowywałem Jadzi, że zachciało mi się zrobić jej przezencik :D
Awatar użytkownika
MGB
Posty: 105
Rejestracja: 31 mar 2013, 18:21
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

ceem pisze:Odświeżam temat przewodów w oplocie. Nadeszła w moim sprzęcie pora na wymianę gumowych, bo już bardzo zmiękły. Kombinowałem by kupić Hel lub coś podobnego ale pojawił się problem z plastikową rurką usztywniającą przedni przewód. Nikt tego nie oferuje, a wydaje mi się, że to usztywnienie jest przydatne ;)

Wynalazłem więc coś o czym pisał Pancio - DIY : > link <

Czy macie doświadczenie z takimi przewodami? Czy można temu zaufać?...
Ja miałem do czynienia z takimi przewodami głównie goodridge przy budowie samochodów sportowych.
Kiedyś dystrybutorem tego była w Warszawie firma PTM.
Fajna sprawa bo zarabiać sobie można to samemu bez żadnego dodatkowego sprzętu do zaprasowywania, są to głownie systemy samozaciskowe.
Jak najbardziej polecam Goodridge.
66' K750
95' Honda CN250
04' XT660R
97' Honda XR400R sprzedany w dobre ręce
9X" Honda XR250 Baja ....ehhh ;)
90' Simson S51
8X' Ogar and Kadet Dziadka:)
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3301
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

ceem,
Dobrze postąpiłeś :) Zachęcam Cię do krótkiej fotorelacji z założenia tych przewodów hamulcowych a jeszcze bardziej zapraszam Cię na zlot na Kaszuby, dawno Cię nie widzieliśmy 8-)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

Przewody dzisiaj odebrałem z paczkomatu. Jestem zaskoczony jak bardzo są cienkie... wyglądają jakby było do roweru a nie motocykla :) Usztywnienie wygląda bardzo dobrze, pomimo swojej maleńkiej średnicy. Nie wiem jeszcze kiedy będę je montował, ale ogólnie czeka mnie sporo grzebania przy Jadzi bo na początku sezonu zbiega się wiele terminów wymian wszelakich. Mam nadzieję, że starczy mi siły na dokumentację ;)

Co do zlotu - faktycznie nieco minęło od mojej ostatniej bytności... A czy są jeszcze jakieś sensowne miejsca dla 2 osób?
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3614
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

ceem, dla Was zawsze się znajdą. Zapisujcie się http://xt660.pl/viewtopic.php?t=5603&po ... c&start=45
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
grynek
Posty: 59
Rejestracja: 10 lip 2015, 19:09
Lokalizacja: PRUSZKÓW

odkopuję temat...
czy warto inwestować w oploty z Touratecha czy HELowskie będą również OK ??
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

będzie OK
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Czy montował ktoś HEL-a do Z-tki? Tylny układ już ogarnięty, tylko na nowe klocki czekam, zalewam płynem, odpowietrzam i będzie git.
Mam jednak małą zagwozdkę co do mocowania na przodzie. Każda z dwóch przewodów posiada po dwie przelotowe gumowe tuleje do mocowania (jedna mocowana do lagi - to mimo seryjnego metalowego mocowania, które nie jest w przekroju okrągłe to jakoś się ogarnie). Jednak w zestawie są dwie obejmy metalowo-gumowe jak na poniższej fotce:

Obrazek

Podejrzewam, że ma to mieć zastosowanie zamiennie po oryginalnym trójniku mocowanym pod uchem, ale wtedy przewody musiałby by być poziomo w stosunku do przelotu tej obejmy. Ni jak nie mogę tego wykminić.
Do HEL-a napisałem czekam na zwrotkę.

Edit: już wszystko wiem. Dla potomności przekazuję odpowiedź od HEL'a:

"Gumowe tuleje nałożone na przewód służą do mocowania w fabrycznych uchwytach. Dwie pozostałe można wykorzystać (jeśli zajdzie taka potrzeba) do mocowania w innych punktach przy pomocy np. opasek zaciskowych. Mogą też służyć jako "odbojniki" jeśli przewód przy ruchu kierownicy lub zawieszenia styka się z jakimś elementem motocykla. Jeśli do niczego się nie przydają można je zdjąć z przewodu.

Dodatkowe uchwyty metalowe dodajemy standardowo do każdego zestawu w układzie F. W niektórych modelach są pomocne przy montażu, a w innych nie. Jeśli długość przewodu jest wystarczająca i nie powoduje jego ostrych zagięć to jego poziome poprowadzenie nie będzie miało negatywnych konsekwencji."
ODPOWIEDZ