Gdzie jest główny bezpiecznik w XT660ZA i jak go wymienić

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
ash71
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2012, 15:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

Witajcie Panowie
Sytuacja jest taka: mam XT660ZA (tą z ABS), podczas ulepszania mojej tenerki niechcąco doprowadziłem do zwarcia na głównych grubych kablach które od akumulatora spod baku wychodzą i idą do małej kostki bezpiecznikowej która jest zlokalizowana po lewej stronie w tym kanale w którym rusza się kierownica (lepiej tego nie umiem opisać). W ten sposób spaliłem głowny bepiecznik. Problem w tym, że instrukcja obsługi mówi, iż użytkownik głównego bezpiecznika wymienić nie może i musi udać się do serwisu. Dla mnie oznacza to że musiałbym motor zawieźć wynajętą lawetą i wynajętym samochodem z hakiem do lawety do serwisu oddalonego o 50km po to aby wymienić ten bezpiecznik. To duże koszty jak na wymianę bezpiecznika... Czy moglibyście poradzić mi gdzie go szukać i jak wymienić? W necie nie znalazłem absolutnie nic na ten temat. Instrukcji serwisowej też nie znalazłem. Proszę o pomoc.
Andrzej
fazzy999
Posty: 28
Rejestracja: 17 maja 2012, 21:01
Lokalizacja: ostrow wlkp

cześć nie wiem jak jest w tenerce ale w x jest zwykły bezpiecznik samochodowy o wartości 10 A wiec poszukaj takiego gdzieś w okolicach akumulatora pod siedzeniem bo tam się on w x znajduje pozdrawiam krzysiek
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Hej
Tu masz lokalizację głównego bezpiecznika w R i obstawiam że w Z jest w tym samym miejscu

https://plus.google.com/u/0/photos/1165 ... 9924543410

Jeden z tych bezpieczników jest zapasowy .
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Z XTZ nie miałem za wiele wspólnego ale szukał bym w okolicach przekaźnika rozruchowego. Powinien być gdzieś na grubym plusowym kablu od akumulatora. Wartość: podejrzewam że z 30A... poszukaj bo to tylko moje przypuszczenie. Ewentualnie Yamaha mogła zabezpieczyć się w ten sposób że zabudowała gdzieś ten bezpiecznik tak żebyś od razu go nie znalazł.

[ Dodano: 2013-01-13, 20:49 ]
no widzę że mik1046 mnie trochę uprzedził. ;)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
ash71
Posty: 9
Rejestracja: 26 lip 2012, 15:39
Lokalizacja: Jelenia Góra

W XT660ZA pod siedzeniem jest ABS, natomiast akumulator jest pod bakiem. Obawiam się, że będę musiał zdemontować bak. Obejrzałem już nawet śruby, które go trzymają. Myślę że wystarczyłoby go unieść trochę aby dostać się do głównego bezpiecznika. Obawiam się jednak, że uszkodzę jakieś przewody paliwowe czy coś....
Awatar użytkownika
kosmal1098
Posty: 155
Rejestracja: 03 wrz 2010, 20:40
Lokalizacja: WSCHOWA

Jak się będziesz wszystkiego obawiał robić to niestety czeka cię serwis. ;-)

crazyrider12 - powinien mieć rację i trzymaj się tego (przekażnik startowy)
ODPOWIEDZ