zakup xt'ka

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Acik81
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2008, 21:37
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

witam! też w najbliższym czasie planuje zakup xt 660 może ktoś jest w stanie doradzić z jakiego państwa najlepiej przywieźć to cacko..większość motocykli sprzedawanych w naszym kraju pochodzi z importu,wiadomo że sprzęt najlepiej brać z 1-wszej ręki..z góry dziękuje za pomoc..
Artek
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

nie ma reguły z jakiego kraju lepszy, stan zależy od użytkowania przez poprzedniego włascicieła. Najbardziej popularny xt'tek jest w Wielkiej Brytanii, Francji i Niemczech. Z racji pogody motocykle angielskie są bardziej skorodowane w porównaniu do swoich rówieśników z innych krajów. Jednak tak jak wspominałem gównie stan zależy od eksploatacji przez właściciela.
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Ja swoja sztuke zakupilem w MotoMotion w Warszawie
Pochodzi ze szkoły jazdy z Paryża i tam były uzywane od nowości jako "pojazd pokazowy" ( wg tłumaczenia )
Co do samego moto to jestem zadowolony, standardowo brakuje lusterek, podnózków dla pasażera ( zamierzam jezdzic nim sam ), nie są przykrecone kolektory wylotowe od spodu silnika i nie ma ciezarków na kierownicy( wszystkie te ubytki spowodowane były przez rury zainstalowane w celu ochrony motocykla podczas wywrotki na bok ) , oraz jedna manetka jest skrócona. Poza tym wszystko inne gra. Nowy naped i gumy, klocki tez jeszcze na troche starcza. Jestem juz po kilku jazdach i wydaje mi sie ze wsztsko jest ok, chociaz troche strachu sie najadłem bo okazało sie ze wąż doprowadzający ciecz chlodzacą od cylindra do pompy wody nie był przykrecony i jak powstało wieksze cisnienie podczas jazdy to woda skapywala na silnik. na szczecie wystarczyło troche dokrecic obejme i jest ok. To samo było z sruba która dokrecony jest miedziany przewód w którym kraży olej, rózwniez był mały wyciek i dokrecenie sruby zalatwiło sprawe. Te dwie sytuacje spowodowały ze sprawdziłem wszystkie inne laczenia.
Wizualnie sprzet jest w bardzo dobrym stanie, nie jest porysowana ani poprzypalana nigdzie,
No i najwazniejsze cena:
Razem z moto dostałem, wszystkie papiery więc tylko udałem sie do wydziału komunikacji i zaplaciłem 188zł i moto zarejestrowane w POlsce. Jestem 2 włascicielem i pierwszym u nas w kraju :)

Cena za 2006 rok to 9600zl, do tylu udało mi sie zejsc, bo zrezygnowałem z podnózków i lusterek oferowanych przez MM. Wydaje mi sie ze jak na ten rocznik i wyglad to mniej niz smieszna

Przyszłym klientom MM proponuje targowac sie z Andrzejem, kolega 4 dni pozniej po mnie kupowal XTX u Tomka i zaplacil juz 6 stów więcej.



Gdyby ktoś miał jeszcze jakies pytania to piszcie.
Acik81
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2008, 21:37
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

jeszcze jedno pytanko mam:na czym polega dokładnie różnica między modelem xtx a xtr?
Artek
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

polecam przestudiować dane techniczne XT660R i XT660X
Różnią się one głownie rodzajem kół, xtx posiada opony szosowe, szerokie zaś xtr opony wąskie z bieżnikiem enduro. Poza tymi różnicami widocznymi na pierwszy rzut oka różnią się rozmiarem przedniej tarczy hamulcowej oraz twardością przedniego zawieszenia.
tombea
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:53
Lokalizacja: Moryń

Witam serdecznie
Jestem nowym użytkownikiem portalu.
Jestem zainteresowany kupnem XT 660 R, mieszkam pod szczecinem i gonić kurcze po moto np do MM warszawa (a tam jest jakiś większy wybór tych moto?) to troche daleko. ale z tego co przeczytałem to faktycznie cena atrakcyjna. Co radzicie, może znacie kto gdzie chce sprzedać ???????????
POZDRAWIAM I SZCZĘŚLIWEGO 2009 ;-) ROKU !!!!!!!!!!!!!
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

cześć tombea :)
Ze Szczecina do Wawy to nie jest aż tak tragicznie inni jada po moto np do Włoch ;)
Acik81
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2008, 21:37
Lokalizacja: Racibórz
Kontakt:

ja kombinuje żeby jechać po xt-ka do Anglii, musze tylko znalezc jakis transport.. w zwiazku z tym mam pytanko czy na wyswietlaczu idzie przełaczyc mile na km??
Artek
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

w wersjach angielskich jest taka możliwość.
tombea
Posty: 4
Rejestracja: 28 gru 2008, 20:53
Lokalizacja: Moryń

no w sumie tak, a maja oni jakąś strone swoja tz. MM w Warszawie????

[ Dodano: 2009-01-02, 18:09 ]
ok dzięki juz mam. Pozdrawiam
sqmir
Posty: 1
Rejestracja: 03 gru 2008, 13:02
Lokalizacja: Warszawa

Witam,

Trafiłem na forum gdyż zamierzam nabyć xt660R jako mój 1 motor(nie liczę dawnych wsk, simsonów itp które zajerzdżałem mając lat naście.)
Najpierw myslałem o czyms mniejszym jak np DR125 SM lub yamaha ybr250 /125 aby trochę sie "ojeździć". Ale po zastanowieniu doszedlem do wniosku, że w ten sposób zmarnuje pieniadze gdyż jak zakupie nową to i tak bede musial sprzedać taniej a używke pewnie rownież w innym razie bedę sprzedwał lata.
Tak padlo wiec na xt660r no i teraz zastanawiam sie nad takimi "okazjami" jak:
1) http://allegro.pl/item521299280_yamaha_ ... t_xtx.html

oferta nr 1 juz długi czas wisi na allegro a wydaje sie byc atrakcyjna cenowo(ciekawe czy jest jakis haczyk)

byla tez oferta numer dwa, gdzie bylo reklamowane jako motor jeszcze z lamelami na oponach z mniejszym przebiegiem w cenie 17500.

Moim zdaniem to korzystne ceny ale obawiam się czy nie ma tu czegos w stylu "wad ukrytych". Bo reszta oferowanych maszynek w tej cenie jest co najmniej 2 lata starsza i ma przeważnie >10kkm nakrecone.

Czy orientuje się ktoś w jaki sposób można sprawdzić stan takiego moto i ile to kosztuje w serwisie?
myślę o tym;)
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

serwis Yamahy w Wrocławiu oferuje taką usługę (sprawdzenie stanu technicznego przed zakupem) i jest to koszt 160 - 300zł
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Cześć Sqmir, według mnie to ciekawa oferta.
sqmir pisze:Tak padlo wiec na xt660r no i teraz zastanawiam sie nad takimi "okazjami" jak:
1) http://allegro.pl/item521...zam_xt_xtx.html
Koszty rejestracji w przypadku sprowadzonego motocykla wyniosą Cię jakieś 550zł już wraz z ubezpieczeniem. Jeśli chodzi o sprawdzenie stanu technicznego przez serwis ASO Yamahy to na pewno warto to zrobić. Sam zwróciłem się do aso Yamahy UhmaBike w Mysiadle, ale w tym miejscu przestrzegam o poziomie wykonania takiej usługi przez ten konkretny serwis...
W żaden sposób mnie nie zadowolił sposób sprawdzenia stanu technicznego motocykla, "serwisant" dosłownie rzucił okiem na motocykl, przejechał się kawałek i posłuchał silnika, po czy powiedział, sprzęt zaniedbany w sumie nie warto za takie pieniądze, niech pan zobaczy jakiego fajnego fazerka mamy na sprzedaż, o tu stoi... Podczas tego "sprawdzania" miałem jeszcze więcej wątpliwości co do wiedzy serwisanta i sposobu wykonania badania technicznego, człowiek zamiast wiedzieć dużo w oparciu o dokumentacje marki, proponowane ścieżki techniczne potrafił powiedzieć tylko tyle co każdy z dziadów sprzedających motorynki na giełdzie w słomczynie...
Dobra kończę już swoje narzekanie bo się zirytowałem, na szczęście po ostrej dyskusji w tym całym uhmabike wyszedłem nie płacąc ani grosza.

Podsumowując, jeśli chcesz mieć rzetelną informację o stanie technicznym egzemplarza który chcesz kupić, zgłoś się do ASO lecz wcześniej upewnij się jakie czynności zostaną wykonane podczas sprawdzania stanu technicznego.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
bodziu
Posty: 26
Rejestracja: 27 sty 2009, 22:01
Lokalizacja: gorzow

Pojawia sie tez w takiej samej cenie sprzęt z 2008 z mniejszym prZebiegiem chyba w gdansku. Sam się łamię, bo choć foto obiecujące, to niech ktos mi wytłumaczy dlaczego ktoś sprzedaje półroczne moto polskiemu handlarzowi ,który sprzedaje je w Polsce po b. atrakcyjnej cenie ?
Nie zawsze w miejscu zakupu jest serwis czasem to odległość ok 1ookm a sprzedający nie do wycieczek. podobno plastiki do XT są tanie więc prawda może się kryć pod nimi, bez zdjęcia zbiornika i owiewek mał co można powiedzieć.
xl1000
guzik1
Posty: 4
Rejestracja: 24 lis 2008, 1:25
Lokalizacja: Pleszew

Jesli zastanawiasz sie nad ofertami w kwocie 17500zł to przeciez nie wielka roznica aby nabyc nowego z salonu. Jeszcze jak sobie odliczysz vat i dochodowy to wychodzi niecale 15tys, wiec gdzie tu sens kupowac jakies "cuda" z zachodu.
ODPOWIEDZ