zakup xt'ka

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
leblos
Posty: 1
Rejestracja: 21 lis 2008, 19:27
Lokalizacja: małopolska

witam

Trafiłem na forum bo coraz bardziej interesuje mnie zakup xt660x.

Dodam ze nie bedzie to mój pierwszy motor, objeździłem już troche maszyn ostatnią był hornet. Ale podobają mi sie supermoto stąd moje zainteresowanie xtkiem.

Stąd moje pytanie szczegónie do tych co dojeżdzali takie 100 konne maszynki bo pod względem mocy xt nie wypada zbyt rewelacyjnie ale jak to sie ma w rzeczywistości???
Jak z dynamiką prowadzeniem w zakrętach?????
Jak z dłuższymi trasami 300 km dziennie da rade zrobi na xtku???
Czytałem że zmiana układu wydechowego znacznie wpływa na dynamikę ma ktoś doświadczenie w tym temacie???
No i jak z serwisowaniem??

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

cześć,
XTX to moje pierwsze moto, więc przedstawię swoją subiektywną odpowiedź na Twoje pytania...Zdarzało mi się czasem przez kilka dni jeździć na sportach, lecz porównać XTX'a będzie ciężko do tych jak napisałeś 100konnych maszynek. Myślę, że ten motocykl sporo wybacza i jest dość prosty do opanowania. Mocy może Ci brakować, lecz w zakrętach prowadzenie jest precyzyjne a dynamika przyzwoita (nie brakuje powera). Co do trasy to leciałem na mazury 280km, 4 krótkie postoje o jakiś bulach w kręgosłupie czy innych częściach ciała nie było mowy.
Serwisowanie, hmm jak na razie jedna wizyta w serwisie, zmiana łożysk główki ramy i regulacja zaworów (przy 10 000km).
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Nie chce zaśmiecać forum dlatego postanowiłem napisać tutaj, jeśli uznacie ze nie powinno sie to znaleźc w tym miejscu to proszę o przeniesienie do innego działu.


Tak jak napisałem w powitalni, poszukuje XTX i chciałem sie Was zapytać czy ktos juz ogladał sztuki które są do sprzedania w MotoMotion.

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1076337

Co do Motomotion chodzą rózne opinie, często złe ale z tego co widze to Panowie naciagneli troche tych XTX i chyba bedzie w czym wybrać.

Proszę napiszcie mi na co zwrócic uwage przy kupnie tego moto ( oczywiscie standardowe procedury ogledzin sa mi znane ) interesuja mnie takie rzeczy które ewentualnie trapia ten model. Chciałbym podjechac i zobaczyc te sztuki na zywo bo cena wydaje mi sie dosc atrakcyjna

Co o tym sądzicie ??



Bardzo licze na wypowiedz Toudi-ego bo własnie zauważyłem że on swoja sztuke tam własnie zakupil
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

o kurcze faktycznie mają tych sprzętów trochę
Dostępnych 22 sztuki, roczniki 2005 (7 sztuk), roczniki 2006 (15 sztuk), ceny od 9tys zł do 12tys zł
no i cenowo też przystępnie :)

co do oględzin to raczej standard, ja nie słyszałem o typowych usterkach tego modelu...
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ja i beret mamy wlasnie te moto
wszystkie jezdzily kiedys we francuskiej autoszzkole nie maja podnozkow pasazera i lusterek to tak w skrucie
Ogolnie za ta cene warto
Awatar użytkownika
Beret
Posty: 279
Rejestracja: 29 lis 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

dolaczam sie...moto w swietnym stanie
co prawda nie pojezdzilem za wiele ale wydaje sie wszystko w porzadku

a jak z tymi lusterkami?
odzywali sie???
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

nie, lusterka to juz se sam dokupie a podnożki już używane do mnie jadą :D
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Ja wprawdzie nie kupowałem sprzęta tam gdzie Wy ale też podnóżków nie mam.
Będę zamawiał z Yamahy za jakiś miesiąc nowe z modelu 2008, bo są ładne aluminiowe a nie pręty... :lol: chociaż cena używanych jest atrakcyjna bo 150-180zł można dostać na allegro. Nowe to koszt rzędu 280zł.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Ja i beret mamy wlasnie te moto
Czy możecie napisać ile zapłaciliście za swoje sztuki
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

oboje dalismy w granicach 11k wiec luz. robia tlumaczenia przeglad wiec rejestracja 190zl potem tylko dokupic lusterka i podnozki i heja do przodu. gumy nowe, lancuch na zerowym naciagu wiec jedyne co mnie czeka to regulacja zaworow, na wszelki wypadek i wymiana oleju. Sztuki maja po jakies 10k przebiegu
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

toudi pisze:oboje dalismy w granicach 11k wiec luz. robia tlumaczenia przeglad wiec rejestracja 190zl potem tylko dokupic lusterka i podnozki i heja do przodu. gumy nowe, lancuch na zerowym naciagu wiec jedyne co mnie czeka to regulacja zaworow, na wszelki wypadek i wymiana oleju. Sztuki maja po jakies 10k przebiegu
10 tys i zero naciągu ? :roll:
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

może minimalnie, ale widać ze lancuch nie jest nowy i ma swoje 2-2,5cm luzu
Te moto jeździły w szkole jazdy wiec wielkie siły na nie nie dzialały, co najwyzej nie udane ruszanie badz zatrrzymywanie motocykla.
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Flaw pisze: co do oględzin to raczej standard, ja nie słyszałem o typowych usterkach tego modelu...
tak mi się przypomniało co do bolączek dręczących ten model to : schodząca farba z silnika :-/
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

no fakt raczek i jeszcze dźwignia zmiany biegów która ociera się o dekiel silnika...
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

raczek_ pisze:schodząca farba z silnika
Flaw pisze:dźwignia zmiany biegów która ociera się o dekiel silnika...
Niestety potwierdzam, borykam się z obiema bolączkami :-(
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
ODPOWIEDZ