Kominy Dominator ?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Roman
Posty: 19
Rejestracja: 07 sty 2009, 22:21
Lokalizacja: Częstochowa

Temat o kominach może jest nie nowy, ale akurat na temat DOMINATORA, który jest krajowa produkcją info znaleźć nie mogłem. Czy ktoś używa, zakupił, zamierza kupić, ma jakąś opinię lub przemyślenia. Cena w granicach 1000,00 wydaje się być atrakcyjna :))

http://www.dominator-wydechy.pl/oferta.html

znalazłem tylko to :) :
http://www.youtube.com/watch?v=z3Fj2DWsLto
DR
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Roman, słabo szukasz, filmik który podałeś jest naszego kolegi z forum o nicku mik.
On im dał motocykl żeby wykonali pierwszy układ wydechowy do XT660.
Tu masz temat w którym się co nieco dowiesz na temat tego wydechu od pierwszego nabywcy:
http://xt660.pl/viewtopic.php?t=2404
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ja mam taki sam jak mik1046. Na wolnych obrotach chodzi spoko, na wyższych wydaje mi sie za bardzo babski i metaliczny. Co do wykonania: jezeli chodzi o material, jest wporzadku. Co do jakosci to mogli troszke bardziej poglowkowac i troszke inaczej obejscie wokol silnika rozwiazac. Cena tez mowi sama za siebie, zawsze to nie jest jakies 4,5 setki jak z otr (tylko za rury) Musze zobaczyc Creptusa wtedy porownam i moze zmienie.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
m13
Posty: 63
Rejestracja: 31 gru 2008, 12:20
Lokalizacja: Kraków

Też mam ten wydech. Sam komin jest ok, po małej przeróbce dbkillera nie jest taki głośny, a dźwięk jest bardziej niski. Sam kolektor musiałem sporo przerabiać bo był źle spasowany (i tak nie jest w 100% ok) :evil: . Miałem porównanie z creptusem i on wygląda bardziej profesjonalnie. Jeśli chodzi o jazdę, to odczuwalnie moto lepiej zbiera się z niskich obrotów.
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

m13, Czy mogę Cię prosić abyś bardziej rozwinął temat trudności w spasowaniu koletora do swojej Yamaszki? Pomocne będą zdjęcia.

Jak bardzo różnią się kolektory boczne Dominator kontra Creptus do naszych XTków?
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
m13
Posty: 63
Rejestracja: 31 gru 2008, 12:20
Lokalizacja: Kraków

Po zmontowaniu orygiału od dominatora cały okład miałem mocno naprężony. Cały czas miałem przedmuchy (montaz bez pasty).
Musiałem ciąć kolektor i spawać na nowo właśnie w okolicy wahacza. Finalny montaż zrobiłem na paście i jest juz ok. Okleiłem też airboxa, w okolicach gdzie idzie kolektor taśmą bazaltową,
żeby go zabezpieczeć przed temp. Postaram się zrobić jakieś zdjęcia.

Marek
Awatar użytkownika
Seaborg7
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2014, 16:26
Lokalizacja: Konin

Dołączę się i odświeżę nieco temat, z tym że mi chodzi o zwykłe układy dominatora (jeżeli dobrze rozumiem to do tej pory mowa była o kolektorze 2 w 1)
Póki co mam zwykły filtr powietrza i zwykłe kominy, jednak gdy kupiłem moto siedział w nim już filtr K&N (o którym nie wiedziałem ;d) . W zimę planuję ukulać nieco kasy i wpakować to w motocykl (wtedy też może z powrotem wrzucę filtr K&N)
Wstępnie myślałem o oddaniu kominów to sławetnego pana Edka, jednak dokładając niewiele więcej mógłbym kupić nowe DOMINATORY.
Posiada ktoś z forum okrągłe bądź owalne kominy od nich?
Poszukuje również filmików z brzmienia takiego zestawu, niestety jedyne video na youtubie jakie znalazłem to był ww film, właśnie z kolektorem 2 w 1, a sądzę, że dźwięk będzie się różnił.
Czekam na opinie.
DT50sm 2005r -> WR125r 2009r -> XT660x 2008r
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

W okolicach Rzeszowa jest Pan Zbyszek, który robi wydechy sam. Jest to początkowe rękodzieło ale Akrapovic też kiedyś tak zaczynał. Ceny są adekwatne więc do 1000zł można ogarnąć kompletny projekt. Jeśli kogoś interesuje to:
Link
Awatar użytkownika
Seaborg7
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2014, 16:26
Lokalizacja: Konin

Prawdę mówiąc- dla xt 660 musiałby on robić projekt od zera, a zazwyczaj pierwsze próby czegoś nowego wychodzą nie najlepiej. Dalej skłaniałbym się ku dominatorom, no chyba ze opinie o nich są kiepskie, albo dźwięk mizerny
DT50sm 2005r -> WR125r 2009r -> XT660x 2008r
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Ja rozważam podjęcie się bycia egzemplarzem testowym. Może akurat uda się ulepić coś sensownego.
Awatar użytkownika
Seaborg7
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2014, 16:26
Lokalizacja: Konin

Ooo. Prawdę mówiąc, jeżeli tak by się stało to byłbym bardzo zainteresowany Twoją opinią o tych kominach i ewentualnie jakims krotkim filmikiem pokazujacym jak to gada ;d
DT50sm 2005r -> WR125r 2009r -> XT660x 2008r
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Aczkolwiek tutaj nie wiem czy wystarczy Ci cierpliwości, bo wydatków jest dwukrotnie więcej niż zarabianych pieniędzy. Będę bardzo szczęśliwy gdyby udało mi się to ogarnąć na początek przyszłego sezonu. Także jeśli temat Cię goni to nie chciałbym Cię w jakikolwiek sposób wstrzymywać.
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Kupcie Dominatora, a po pierwsyej glebie będziecie go prostować. Mój wygląda jak gofrowa harmonijka.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
Seaborg7
Posty: 18
Rejestracja: 17 cze 2014, 16:26
Lokalizacja: Konin

pancio, w XT to chyba po prostu trzeba się z tym liczyć- nie ważne czy Dominator, czy Akrapovic, kominy są strefa styku z podłożem przy ewentualnej glebie i zawsze się im oberwie.
Gilu, myślę, żeby ogarnąć ten temat w trakcie zimy- a na pierwszy dzień sezonu bujnąć się już na nowych kominkach :mrgreen: dokładnie nie wiem- czas pokaże. Póki co też tylko dywaguję, bo pieniąchy dopiero są zbierane ;d

pancio, możesz mi coś wiecej o nich powiedzieć?
Wykonanie? Dźwięk? (może ewentualnie mógłbym prosić jakieś krótkie video, choćby telefonem nagrane? ;-) )
Masz może jakieś jakieś db-killery do nich?
Marcheweweczką też potrafią rzucić? :lol:
DT50sm 2005r -> WR125r 2009r -> XT660x 2008r
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Seaborg7,

jeśli tak bardzo chcesz Dominatora to chyba dobra okazja

http://xt660.pl/viewtopic.php?t=5405
ODPOWIEDZ