Kluczyk można wyciągnąć na pozycji ON

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Łysownia
Posty: 93
Rejestracja: 26 lut 2013, 20:35
Lokalizacja: Chojnów

Mam taki problem: kluczyk można wyciągnąć na pozycji ON nawet jak działa silnik. Wyciągam kluczyk i dalej chodzi, kluczyk wychodzi dosyć lekko miał ktoś taki problem? Dodam że, mam tylko czarny kluczyk i jakby się zgubił w czasie jazdy trochę lipa :-/
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Ja miałem kiedyś taki problem w Matizie :mrgreen: Jaja były ;-) To odpalaj motunga i od razu chowaj kluczyk w kiechnie żeby nie zgubić - korzystaj z tego "udogodnienia" ;-)
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Znajdź pozytywne strony.
Można zatankować albo zdjąć kanapę nie gasząc motocykla :twisted:

A kluczyk sobie dorób - dobrze mieć 2.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Miałem tak w XLce, jezdziłem ze smyczą którą owijałem o kierownicę żeby nie zgubić kluczyka ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Łysownia
Posty: 93
Rejestracja: 26 lut 2013, 20:35
Lokalizacja: Chojnów

Szkoda tylko że koszt dorobienia wysoki :-/ muszę ogarnąć ceny w Legnicy. Ale macie też rację ma to swoje plusy otwieranie kufra bez gaszenia, sprawdzanie ile paliwa zostało, w smycz już się zaopatrzyłem ;-)
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

może spróbuj wymyć stacyjkę denaturatem czy innym produktem spirytusowym? :) u mnie rok temu zaczęła się jakoś dziwnie blokować. najpierw psiknąłem cudem wd40... ale później doczytałem, że to kiepski pomysł i przepłukałem dokładnie stacyjkę denatem, używając strzykawki. no i stacyjka odzyskała dawny wigor :D
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

hmmm nie wiem czy koledzy tak całkiem na poważnie, ale taka sytuacja jest niedopuszczalna. Sprawdz czy ktoś czasem nie zastosował takiego udogodnienia, że stacyjkę odpalisz byle kluczykiem i nie ma również zabezpieczenia immo!
Awatar użytkownika
Łysownia
Posty: 93
Rejestracja: 26 lut 2013, 20:35
Lokalizacja: Chojnów

Już ją czyściłem ale nic nie pomogło. Inny kluczyk nie działa, a raczej nie da się przekręcić. Orientujecie się ile kosztuje samo zaprogramowanie transopndera? Bo surowy kluczyk to mała kasa http://allegro.pl/yamaha-kluczyk-klucz- ... 22415.html
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

a masz czerwony klucz? jeśli tak to sam sobie jesteś w stanie zaprogramować. Szczegóły w manualu serwisowym ;)
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

pisał, że ma tylko czarny... oj kiepsko, kiepsko to widze...
nie wiem czy serwis da rade bez czerwonego.
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Zwykły dorabiacz kluczy bez problemu ogarnie temat. (No może nie zwykły, ale chociaż dobry ;) )
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

a transponder?...
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Już gdzieś o tym pisałem. Gościu położył mój kluczyk na urządzeniu przypominającym wagę elektroniczną i zeskanował kod. Wziął nowy transponder, zaprogramował i wsadził do nowego klucza.

PS. Gdyby ktoś ze Śląska potrzebował takiej pomocy to daje namiar bo gościu jest dobry http://www.dorabiamyklucze.com.pl/
(Ciekawe czym się wcześniej zajmował zanim otworzył ten biznes :twisted: )
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
ceem
Posty: 216
Rejestracja: 02 kwie 2010, 13:45
Lokalizacja: Poznań

masakra... jak widać zabezpieczenia immobiliserem można sobie w kieszonkę włożyć...
ale dowiedziałem się przy okazji czegoś nowego ;)
Awatar użytkownika
Łysownia
Posty: 93
Rejestracja: 26 lut 2013, 20:35
Lokalizacja: Chojnów

A ile taki ekspert sobie życzy za taka operację bo do jednego napisałem to powiedział że, za nowy zaprogramowany kluczyk trzeba zapłacić 190zł.
ODPOWIEDZ