Mycie motocykla

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

ja myję czasem czasem nawet kilka razy w miesiącu jak jest mocno zabłocony i zawsze na zimnym silniku myjką wysokociśnieniową. Leję z bliska i z daleka po wszystkim, nawet po chłodnicy, po kanapie, zegarach. Omijam tylko łańcuch. Potem gąbka z szamponem samochodowym lub płynem do mycia naczyń i znów myjka. Moto odpala od strzału. Wycieram plastiki ręcznikiem a silnik wysycha jak się moto zagrzeje, aż syczy i paruje :mrgreen: Myłem tak Jadzie już chyba ze 30 razy i nigdy nie miałem żadnych problemów. Jak łańcuch wyschnie to smaruję i tyle. gotowe. :-D
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3619
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Wac pisze: lub płynem do mycia naczyń
Płyny do zmywania naczyń: Pienią się podobnie do szamponów samochodowych i bardzo dobrze radzą sobie z tłustymi zabrudzeniami. Niestety, efekt mycia zwykle rozczarowuje – lakier może od nich zmatowieć. Uwaga! Niektóre płyny zawierają np. domieszkę octu, który przyspiesza korozję.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

hehe, ja używam tylko płynu FAIRY :-P
zależy co jest pod ręką. jeszcze mi nic nie zardzewiało, a lakier i tak jest zmatowiony od słońca i od innych rzeczy. Nie pieszczę się tak z moto jak z żoną. ważne żeby był czysty i nie syfił w garażu. to ma jeździć i sprawiać radość :mrgreen:
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
koox
Posty: 57
Rejestracja: 17 cze 2013, 8:57
Lokalizacja: Wrocław/Edinburgh
Kontakt:

Trzeba odgrzebać temat po jubileuszowym zlocie :) jakieś nowe techniki ?
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

150 na autostradzie w deszczu i moto czyste ;-)
Awatar użytkownika
mikgar
Posty: 11
Rejestracja: 07 lis 2012, 17:44
Lokalizacja: Nowy Sącz

Każdy myje jak chce... ale polecam wypróbować K2 Akra do mycia silników. Używam tego od baaardzo dawna praktycznie do wszystkiego :-) bardzo ładnie schodzą wszelkie zanieczyszczenia z tylnego koła, takich rzeczy jak kanapa a także muchy i inne owady. Motocykl spryskuje mgiełką a tylne koło tyle ile trzeba. Jak mam czas to myję motocykl szamponem, żeby się ładnie świecił :-) Akra dobra też jest do felg samochodowych... kosztuje 11zł i starcza na długo.

Znajomy wszystko pryska również plakiem... brud się wtedy lepi do plaka a po myjce ciśnieniowej wszystko pięknie schodzi.
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

mikgar ma rację co do metody znajomego z plakiem również stosuję tą metodę i jest ok. i lśni jak psu ja.. na słuńcu :lol:
Awatar użytkownika
mroova
Posty: 339
Rejestracja: 29 kwie 2011, 16:57
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

ZIBI pisze:mikgar ma rację co do metody znajomego z plakiem również stosuję tą metodę i jest ok. i lśni jak psu ja.. na słuńcu :lol:
Metoda dobra dla Xa. Przy R i Z to byłby obciach. Ja swoją po myciu przeganiam szybko po jakimś błocku i od razu wygląda lepiej :-P ;-)
Terefere
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Co racja to racja ale x w stolicy w błocie to lipa (cięższy znaczy więcej pali) :-D
Awatar użytkownika
ulusus
Posty: 182
Rejestracja: 29 sie 2009, 23:07
Lokalizacja: Oświęcim

co wy wiecie o myciu... białych felg :-P
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Koledzy z motormani podrzucili linka do videoporadnika :)
Jak myć hehe -> http://motormania.com.pl/newsy/swiat/ja ... gorliwych/
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
czupakabra
Posty: 53
Rejestracja: 26 paź 2012, 8:34
Lokalizacja: Warszawa

Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Jak marka takie i rady :shock:
MASAKRA- myjka wysokociśnieniowa i druciana szczotka :-x
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3619
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Może to łańcuch bez oringów?
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

na pewno bez oringów, przecież to wyczynowa marka to i łańcuch wyczynowy :)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
ODPOWIEDZ