Do czego te śrubki i wężyki?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

właśnie o to czarne plastikowe cholerstwo pytam:P Dziś to rozkręciłem żeby przeczyścić i było podpięte na odwrót ( wąż z silnika był wyżej niż ten z airboxa) ponieważ mam 2in1. Teraz jak to podpiąłem prawidłowo to wąż od airboxa styka się z kolektorem i obawiam się żeby się nie przepalił.
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Miałem tak samo. Zainstalowałem tę blaszkę mocującą na jednej śrubie i odsunąłem ją od kolektora odpowiednio jeszcze ją podginając w imadle .
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

ja za bardzo tam miejsca nie mam na manewry, tak to wygląda

Obrazek

Obrazek

Muszę coś wymyślić bo ta rurka się szybko stopi
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

koniecznie odsuń!
u mnie w 2w1 wypalił airbox jak się go dotknął, także śmiało przepali taki przewód.
separuj to koniecznie!
teraz śmiało topi kierunkowskaz, gdy wydech jest nakierowany na niego, także temperatura jest i sieje spustoszenie.
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Wiem wiem, odma jest już troszkę przypalona ale szczelna;P A co się stanie jak nie będzie tego wężyka do airboxa?:P Widziałem, że niektórzy go zatykają więc stanie się coś jak go nie będzie? To by rozwiązało problem.
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Weź to lepiej sprzedaj (kolektor) najlepiej mi ! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

hehehe Rodman, będę koleżeński i zaoszczędzę Ci kłopotów z przypalaniem wszystkiego z prawej strony łącznie ze spodniami;P

Ps. przy okazji doedukowałem się z przeznaczenia i działania odmy:)
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Dzięki, trzy razy już naszywałem łatkę na prawe kolano od swojego kolektora :-)

Widzę, że nie chcesz mi go sprzedać to zasugeruję Ci, żebyś spróbował przestawić cały ten układ.
Poluzuj śruby przy głowicy (4 szt.) do tego obejmę obok air boxa, zdejmij sprężynki i spróbuj tak przestawić rury z przedniej części kolektora (te przy głowicy, góra-dół) aby część środkowa, ta przy air boxie odsunęła się od niego. Uważaj tylko, żeby tylna cześć kolektora nie zaczęła ocierać o sprężynę.

Jeśli to nie pomoże to pamiętaj, że jestem pierwszy w kolejce ;-)
Matheo
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:36
Lokalizacja: Gliwice-Katowice

Podbijam pytanie Gorala ;)
Co się stanie jak zatkam wąż idący z odmy do air boxa, a to przypalone juz w pół przez kolektory czarne dziadostwo będzie niepodpięte do niego ;) ?
W zasadzie chodzi o ten sam mptocykl z tym ze ja tzn pieprzony bandaż ktory zalozylem przetopił mi odmę na dobre.
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

To jest odpowietrzenie skrzyni korbowej i całego silnika. Zatkanie go nie jest dobrym pomysłem.
Proponuję,jak już tak bardzo przeszkadza ta odma
-od silnika: zainstalować długi wężyk wpuszczony gdzieś pod zbiornikiem lub w okolicach główki ramy(im wyżej tym lepiej) i zakończyć go małym filtrem paliwa tak by syf nie był zasysany do rurki a tym samym do silnika.
-od strony airboxa: porządnie zaślepić.
Ostatnio zmieniony 06 cze 2016, 17:09 przez crazyrider12, łącznie zmieniany 2 razy.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Matheo
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:36
Lokalizacja: Gliwice-Katowice

Będziem kombinować, dzięki.
tosiek
Posty: 351
Rejestracja: 11 kwie 2016, 16:29
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Właśnie muszę poprawić odmę przy 2w1, niestety to co jest obecnie to trochę rękodzieło :\ Ktoś przerabiał i ma jakiś patent? Jeden już tu został wspomniany z wyniesiem przewodu wysoko i zakończenie filtrem - nie głupi patent ale chciałbym poznać jeszcze inne rozwiązania.
Łukasz zawny Tośkiem
https://gruuf.com/
ODPOWIEDZ