Zakup xt660x

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Sacramento
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2013, 23:00
Lokalizacja: Kraków

Mam pare pytan odnosnie zakupu yamahy xt660x

1. Czy najlepiej kupowac motocykl teraz przed zima/w czasie zimy czy na wiosne?
2.Widzialem ze ceny na allegro zaczynaja sie od 8000zl. Zalezy mi na tym zeby pojezdzic pare sezonow w miare bezawaryjnie. Czy za 10k kupie sprzet w dobrym stanie?
3. Na co powinienem zwrocic szczegolna uwage podczas ogledzin i zakupu?

Z gory dzieki za pomoc. 8-)
kiciafirerek
Posty: 52
Rejestracja: 23 kwie 2013, 21:25
Lokalizacja: Wrocław

1.Teraz już ceny na pewno spadły ale tez jest w miare jeszcze pogoda ze przetestujesz sprzęta. Mimo wszystko im większa zima tym ceny niższe :)
2.Pytanie co do 10tys i sprzetu godnego polecenia to nie do ogarniecia wszystko zalezy od konkretnego egzemplarza można czasem trafić i za 10tys fajny sprzęt jak równiez i za 15tys mozna kupić minę :)
3.Z tego co wyczytałem na forum to xt-ki nie maja jakichś typowych usterek na które trzeba zwracać uwagę więc ogólnie trzeba szukac bez szlifowego sprzeta albo jak najmniej razy zglebowanego ;) czyli plastiki ograniczniki na widelcu czy nie poscinane wydechy itp.

powodzenia
Awatar użytkownika
Sacramento
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2013, 23:00
Lokalizacja: Kraków

Ok. Dzięki za odzew !:) jak ktoś ma coś do dodania to prosze. Czekam na odpowiedzi.
"Nie ma potrzeby, by ktoś z zazdrością patrzył
I tak osiągnę to na czym mi zależy"
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Cześć.
Jak byście poczytali forum to byście wiedzieli na co zwrócić uwagę bo temat był już wałkowany niejednokrotnie :-/ ]
Odnośnie kupna motocykla to według mnie nie ma reguły, można trafić na dobrą ofertę tak samo w październiku jak w marcu czy kwietniu.
Pozdr :-)
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
Kristof
Posty: 61
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków

dla tych co się przymierzają, zwłaszcza do wysokich motocykli:

http://cycle-ergo.com/
Awatar użytkownika
Sacramento
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2013, 23:00
Lokalizacja: Kraków

Juz obczilem stronke wczesniej. Przy 186cm raczej sobie poradze :-D
"Nie ma potrzeby, by ktoś z zazdrością patrzył
I tak osiągnę to na czym mi zależy"
Mariusz
Posty: 25
Rejestracja: 14 paź 2009, 13:51
Lokalizacja: Osiek
Kontakt:

Sacramento widzę, że jeszcze nie zakupiłeś maszyny, gdybyś był zainteresowany moim iksem to pisz, podeślę Ci zdjęcia.
Awatar użytkownika
Kristof
Posty: 61
Rejestracja: 02 sty 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków

Sacramento pisze:Juz obczilem stronke wczesniej. Przy 186cm raczej sobie poradze :-D
ja również mam 186cm wzrostu, ale na Z to takie słabe optimum, ponad 190 było by idealnie...
Awatar użytkownika
Sacramento
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2013, 23:00
Lokalizacja: Kraków

Celuje w xtx wiec nie powinno byc problemow 8-)
"Nie ma potrzeby, by ktoś z zazdrością patrzył
I tak osiągnę to na czym mi zależy"
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Sacramento pisze: 3. Na co powinienem zwrocic szczegolna uwage podczas ogledzin i zakupu?
Żeby kasy na porządny kask, ciuch, buty i rękawice starczyło, jeśli jeszcze nie masz.
A bardziej poważnie, to poszukaj postu Wojtka (OIDP), który opisywał detalicznie co sprawdzić w kupowanym XTku.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
Sacramento
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2013, 23:00
Lokalizacja: Kraków

Stale przeglądam internet w poszukiwaniu moto, ale zawsze może mi coś umknąć. Jakby ktoś widział coś ciekawego proszę o info. :)
"Nie ma potrzeby, by ktoś z zazdrością patrzył
I tak osiągnę to na czym mi zależy"
Awatar użytkownika
Bartas1982
Posty: 22
Rejestracja: 24 gru 2012, 23:06
Lokalizacja: Radom/Przysucha

Zanim kupiłem XTX-a oglądałem z 5 sztuk. Pierwszą w zimę, prezentowała się idealnie, jednak bez możliwości jazdy próbnej (ślisko, śnieg) odpuściłem sobie. Potem było śledzenie 'otoszroto' i 'alledrogo', telefony, oglądanie, a co widziałem i się nasłuchałem to moje :) XT-ki są dosyć popularne, co jakiś czas pojawia się jakiś do sprzedaży w serwisach internetowych, więc spokojna głowa, bez emocji - coś znajdziesz w końcu. Jak nie jesteś doświadczony z mechaniką, to lepiej zabierz kogoś ze sobą, kto będzie potrafił ocenić czy sprzęt jeszcze trzeba doinwestować, bo sama bezwypadkowość wcale nie znaczy, że nie kupisz sobie 'skarbonki' (np. przednia tarcza hamulcowa do XTX-a kosztuje ~500PLN). Szukania ograniczyłem sobie do ~120km od domu żeby nie denerwować się w odkrywaniu na nowo znaczenia słów 'sprzęt bezwypadkowy'. Bankowo coś znajdziesz, do zobaczenia na szosie!
były użytkownik XT660X, obecnie śmigam Hondą CBF 600 S, ale ... może by tak powrócić do "jednego gara"? :) :) :)
Awatar użytkownika
Sacramento
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2013, 23:00
Lokalizacja: Kraków

Rozpisałeś sie trochę, a ja już moto kupiłem i jestem zadowolony z zakupu :-D

Tu Jadźka

http://xt660.pl/viewtopic.php?t=4551
"Nie ma potrzeby, by ktoś z zazdrością patrzył
I tak osiągnę to na czym mi zależy"
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Super, Yadźka została w forumowej rodzinie :-)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
ODPOWIEDZ