Loctite

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Bartas1982
Posty: 22
Rejestracja: 24 gru 2012, 23:06
Lokalizacja: Radom/Przysucha

Witam,

Koledzy, mam takie pytanie - na wiosnę przymierzam się do wymiany przedniej tarczy, klocków oraz płynu DOT w przednim hamulcu XT660X - czy do zabezpieczenia śrub przed odkręceniem używał ktoś z Was klejów LOCTITE? Na niektórych elementach złącznych w swoim moto zauważyłem "niebieski" osad na gwintach (zapewne jest to któryś z LOCTITE'ów). Kolejne pytanie - jeśli używacie (lub trzeba użyć) wymienionego specyfiku, to jakiego? LOCTITE ma różne kleje niebieski, zielony, czerwony, itd. (ale to i tak nie koniec podziału, bo są tabele w zależności od materiału jaki ma być zabezpieczany).

Jeśli był taki temat, to przepraszam, ale nie mogłem namierzyć takiego na forum...
były użytkownik XT660X, obecnie śmigam Hondą CBF 600 S, ale ... może by tak powrócić do "jednego gara"? :) :) :)
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Czerwony mocny, niebieski słaby a zielonego nigdy nie miałem-chyba średni ;-)
Awatar użytkownika
ulusus
Posty: 182
Rejestracja: 29 sie 2009, 23:07
Lokalizacja: Oświęcim

Loctite- różowy bodajże 222 klej do gwintów łatwo demontowany tego używam przy jadzi
Loctite- niebieski bodajże 243 średni do większych śrub
Loctite- zielony nie pamiętam nr. bardzo silny nieraz już grzałem palnikiem śrubę żeby ją wykręcić w pracy, jak chcecie coś przykręcić żeby już nie odkręcić to ten jest git ;-)
ODPOWIEDZ