dokumenty w związku z rejestracją motocykla sprowadzonego

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
expo
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2014, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Witam,

W weekend zakupiłem motocykl sprowadzany z Włoch.
W związku z tym mam kilka pytań.
Z tego co się orientuje to, aby zarejestrować moto plan powinien wyglądać tak :

- tłumaczenie dokumentów z włoskiego na PL ( czy ktoś zna dobrego tłumacza we Wrocławiu ? )
- opłata Vat25 ( gdzie ? )
- badanie techniczne
- urząd komunikacji ( rejestracja motocykla, wydanie tablic )
- ubezpiecznie OC

Jeśli coś pominąłem to będę wdzięczny za pomoc..
Awatar użytkownika
maciek400
Posty: 76
Rejestracja: 29 maja 2010, 22:08
Lokalizacja: Piękny wschód

- tłumaczenie dokumentów z włoskiego na PL ( czy ktoś zna dobrego tłumacza we Wrocławiu ? )
- opłata Vat25 ( gdzie ? )
- badanie techniczne
- urząd komunikacji ( rejestracja motocykla, wydanie tablic )
- ubezpiecznie OC

-tłumacz ma być przysięgły, leć do pierwszego lepszego
-vat 25 - w urzędzie skarbowym (jeśli masz mniej przebiegu niż 10tyś km to będą chcieli ci naliczyć podatek jak od nowego) jak by co wpisz w rubryce 11tyś i będzie tylko 160zł
-później leć do komunikacji po próbne tablice,wykup ubezpieczenie i ciśnij na przegląd
-z przeglądem leć zarejestrować i czekaj na twardy dowód
Wsio!!!
Awatar użytkownika
expo
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2014, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

dziękuję bardzo za pomoc...
zastanawiam się tylko nad tematem próbnych tablic.. ;)
Słyszałem od znajomych, że poza Wrocławiem robią przegląd bez próbnych tablic...
Awatar użytkownika
maciek400
Posty: 76
Rejestracja: 29 maja 2010, 22:08
Lokalizacja: Piękny wschód

a masz oryginalną tablice?
Awatar użytkownika
remi
Posty: 141
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:55
Lokalizacja: bartoszyce
Kontakt:

ja kiedyś rejestrowałem bez tablic. Miałem co prawda francuzkie ale zostawiłem w garażu bo chciałem na pamiątkę ;). Na przeglądzie wpisali mi brak tablic w rubryce z nr rej. Najlepiej podjedź na stację diagnostyczną i zapytaj czy Ci tak mogą zrobić. Teraz może coś się zmieniło ale pewnie nie. Tylko że bez tablic to bez ubezpieczenia a wtedy raczej na lawecie (teoretycznie :)).
Awatar użytkownika
maciek400
Posty: 76
Rejestracja: 29 maja 2010, 22:08
Lokalizacja: Piękny wschód

No właśnie się zmieniło i bez tablic nie robią, przynajmniej u mnie.
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

nigdy nie robiłem pierwszego przeglądu z tablicą ;) i nie było problemów, tak samo jak Remi
Awatar użytkownika
expo
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2014, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

no własnie niestety nie mam tablic, ale słyszałem, że da się to zrobić bez tablic.
Tak mogę w sumie dowieźć moto busem na stacje diagnostyczną.
Poza tym nie chce mi się ganiać dwa razy po tablice ;)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Coś się pozmieniało ostatnio i jeśli się nie mylę to trzeba iść do urzędu po próbne czerwone tablice i dopiero z tablicami na przegląd. Wcześniej robili bez tablic bądź wpisywali zagraniczny nr rej.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Vat 25 za 160zl dostajesz od US jak masz moto starsze niż 6 miesięcy i o przebiegu większym niż 6 tys km. Inaczej dowalają 23% VATu. Papier z pieczątkami niesiesz oczywiście do Wydziału Komunikacji a po rejestracji czekasz miesiąc na stały/twardy dowód rej. Tablice polskie dostajesz od razu stałe (na oryginalne zagraniczne możesz napisać papier że je zgubiłeś w transporcie np i tyle).

Będę niebawem rejestrował nowe moto dla braciaka, które kupiłem oczywiście nie w Polsce bo i stan lepszy :) , to napiszę czy coś więcej się zmieniło oprócz przebiegu spisanego przy badaniu technicznym.
Awatar użytkownika
expo
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2014, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Próbowałem dziś na tzw. wiochach dogadać się na przegląd bez tablicy czerwonej i o dziwo usłyszałem... " Panie bez tablicy czerwonej nie ma szans na przegląd .. "
Coś się chyba u Nas zmienia... ;)
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

ogólnie to polecam stację diagnostyczną w Rogowie Sobóckim, bardzo solidna obsługa ;-)
tylko nie dzwoń tam tylko jedź...
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

Bez tablic teraz nie zrobisz przeglądu, jest tak już od zeszłego roku.
Najpierw wydział komunikacji i rejestracja na tymczasowe (ok. 73zł), czerwone blachy. Na te blachy ubezpieczasz moto i jedziesz na przegląd. Jak zrobią przegląd to wpiszą przebieg do bazy i z tymi papierami z przeglądu i ubezpieczeniem idziesz z powrotem do wydziału komunikacji rejestrować z reguły na wcześniej ustalony termin (bez kolejek) Płacisz ok. 150zł. Jak już masz moto zarejestrowane na zwykłe blachy, dostajesz miękki dowód i idziesz do ubezpieczyciela przepisać ubezpieczenie na stały numer rejestracyjny. Z tym ubezpieczeniem idziesz za 2-4 tygodnie odebrać stały dowód rejestracyjny i kartę pojazdu (już za free- bo już płaciłeś dwa razy wcześniej ) :mrgreen: . Cała rejestracja to około 300zł łącznie z przeglądem.
+ tłumaczenia oczywiście
pozdro
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
expo
Posty: 11
Rejestracja: 16 mar 2014, 19:31
Lokalizacja: Wrocław

Czerwone tablice wydają od ręki, czy trzeba na nie czekac ?
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Podobno od ręki jeśli są na stanie, jeśli nie to musi ktoś zwrócić wtedy Tobie dadzą ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
ODPOWIEDZ