Co po Yadwidze?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wczoraj pożegnałem Yadwige na dobre. I dopiero teraz rozglądając się za kolejną maszyną dostrzegłem jej zalety i myśl z jaką była budowana. Bezobsługowy silnik, ładna sylwetka, bardzo dobre zawieszenie na nasze drogi oraz wygodna pozycja za kierownicą. To jest po prostu Bardzo poprawny motocykl bez fajerwerków (aż łezka mi się w oku kręci). Ale brakowało w niej mi tego czegoś, i nie chodzi mi tu 100KM. Zaświtał pomysł tak jak Rodmanowi i Beretowi - Suzuki DRZ. Leciutka maszynka, może słabawa na asfalcie ale daje dużo FUNu w terenie. Brałem pod uwagę jedynie wersja E z 49kucami. I byłoby wsio zajebongo gdyby nie to że jest ona tylko 1-osobowa. A ja uwielbiam z Arachne jeździć i nie mam zamiaru sobie ani jej tego odbierać. Zatem Suczka idzie w odstawkę. To teraz może powiem czego oczekuję od przyszłego moto.
1. Budżet jest rozpiety pomiędzy 10tys a 15tys.
2. Wygodna pozycja, nie w moim stylu jest leżenie na baku i drapanie kolanami brody. Mam 187cm wzrostu i bardzo dobrze się czuję na wysokich motocyklach.
3. Zawieszenie na nasze polskie drogi, nie widzi mi się prostować felgi za każdym razem jak wpadnę kołem w dziurę głębokości 20cm. Do tego 50% czasu spędzonego na moto będzie z plecaczkiem co za tym idzie zawieszenie musi dobrze się sprawiać z obciążeniem.
4. Koszty utrzymania nie mogą mnie zabić wiec Motocykle z przeglądami co ok 4tys km ODPADAJĄ, natomiast spalanie im mniejsze tym lepsze.
5. Motocykl będzie w pn-pt jeździł po mieście natomiast weekendy trasy krótsze, badź dłuższe. Przewiduję częste wizyty na Mazurach wiec Szutrowe drogi nie mogą być mu straszne.
6. Masa motocykla niech nie przekracza raczej 200kg, ale w dzisiejszych czasach o to nie trudno. Chyba że będzie to Mastodont pod tytułem BMW R1100 GS tu jest wyjątek ale ciężko będzie z takim budżetem.

Na dzień dzisiejszy wyłoniłem dwa typy plus Mastodonta. Hondę Transalp oraz BMW f650 GS. Jeden i drugi ma swoje zalety. Honda ma Vidlaka dzięki czemu zakres obrotów jest b. duży, natomiast spalanie nie jest rewelacyjne, ok 6-6,5l przy samotnej jeździe w mieście ;/ mogłoby być mniej. BMW odwrotnie Singiel wąski zakres obrotów natomiast spalanie w tych samych warunkach 4-4,5l.

Jak ktoś ma jakieś uwagi, bądź propozycje to zapraszam do wypowiedzenia się.

NIE Yadwigi na razie nie kupie. Potem ew Arachne dostanie na Gwiazdkę iXa.
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
kazuya1000
Posty: 199
Rejestracja: 21 sty 2009, 22:40
Lokalizacja: gorzow wlkp
Kontakt:

AFRICA TWIN
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Tego się spodziewałem :P ale coś mi nie pasuje w niej :/ sam nie wiem co.
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
kazuya1000
Posty: 199
Rejestracja: 21 sty 2009, 22:40
Lokalizacja: gorzow wlkp
Kontakt:

sprawdz ja narpierw daj jej przadnie to naprawde wdzieczny sprzet

[ Dodano: 2009-07-27, 20:45 ]
no i HONDA nie ma co gadac
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chociaż może Afryczka ale czy będzie dość FUN z jazdy po mieście?
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
kazuya1000
Posty: 199
Rejestracja: 21 sty 2009, 22:40
Lokalizacja: gorzow wlkp
Kontakt:

jak dorze ja poznasz bedziesz mial fun

[ Dodano: 2009-07-27, 21:24 ]
wiem co mowie

[ Dodano: 2009-07-27, 21:25 ]
pomysl tez o ARACHNE
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Myślę myślę i coś krótka ta kanapa :P ale wygoda to pewnie pierwsza klasa :P
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
berserkers
Posty: 965
Rejestracja: 25 mar 2009, 12:22
Lokalizacja: Szczecin/ Bezrzecze

Może Yamaha TDM 900
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

myślę ze lepszego połaczenia fun'u z wygodą od XT nie znajdziesz (no może jeszcze Dorsoduro :P ale to już inny przedział) Musisz wybrać pomiędzy zabawą - DRZ a turystycznym enduro na wyprawy z Arachne.
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

TDM odpada nie zjedzie nigdy z czarnego.
Wrrrr wyjdzie na to że źle zrobiłem sprzedając iXa zamiast go zrobić :-/


Z KTMa może dałoby się coś wykombinować ale jakoś przeraża mnie serwisowanie ich.
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
laif
Posty: 393
Rejestracja: 24 mar 2009, 18:15
Lokalizacja: Turek
Kontakt:

raczek_ pisze:Dorsoduro
to z założenia konstruktorów motocykl 1 osobowy:) Podnóżki dla pasażera do tego modelu to taka zbędna opcja:)
"Biere każde auto z boku"
... droga nie prowadzi mnie do domu, ona jest moim domem....
XT 660 X 05rED Obrazek
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Toudi a może pomyślisz nad dwoma moto? Jeden do turystyki nie tylko po asfalcie z Arachne a drugi do tyraczki w terenie i świrowania?
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
starostek
Posty: 477
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:47
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontakt:

poleciłbym huśke 450 SM, ale raczej przy 2 osobach odpada..
Czasami na drodze spotykam wielu wariatów, którzy jadą bardzo niebezpiecznie... Aż ciężko ich wyprzedzić
http://starostek.fotosik.pl/zdjecia
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

laif pisze:
raczek_ pisze:Dorsoduro
to z założenia konstruktorów motocykl 1 osobowy:) Podnóżki dla pasażera do tego modelu to taka zbędna opcja:)
ale Dorsoduro wygodniejsze w 2 osoby niż DRZ :P (pomijam fakt, że wersja E nie ma homologacji na 2 os :P )
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Tak myślałem do turystyki DR 800 BIG, świetne moto z zajebistym zbiornikiem paliwa, właśnie tego szukałem zanim kupiłem XTR, moze nie szałowe jeśli chodzi o wyglad bo już niezbyt nowe ale bardzo wytrzymałe i można wszędzie pojechać a do swirowania coś lekkiego na małych kołach. Mi się wydaje że jeden motor nie spełni twoich wszystkich oczekiwań, to chyba lepiej 2 mieć w garażu i pójść na kompromis?
TDM Ci nie pasi to może Vstrom? Tylko gdzie tu FUN?
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
ODPOWIEDZ