zbroja

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
copperhead1447
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2014, 22:51
Lokalizacja: Częstochowa

Witam, korzystałem z szukajki ale nie znalazłem niczego "świeżego".
więc do tematu, gdzie w Warszawie mogę znaleźć zbroję do ok. 250-300 zł, gdzie mnie nie oszukają ze względu że dopiero zaczynam i jakie polecacie?
znalazłem tematy gdzie była mowa o zbrojach, ale to było 2 lata temu dla przykładu, więc oferta na pewno już się zmieniła.
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

http://www.przedrajdem.pl/buzery-zbroje ... =2&sort=3a

Ja u nich kupiłem dwa lata temu DATEXa za 150 zeta. W motoakcesoriach możesz to samo kupić za 300 jak wolisz. Wrażenia z jazdy neutralne. Nie przewracałem się w niej. Nie rozleciała się również po przejechaniu 1000km. Duży plus takiej zbroi to jest rzeczywista przewiewność, duży minus - ściąganie na każdym postoju zajmuje dłużej niż kurtki, nie ma kieszeni. Jeżeli jesteś zwolennikiem tego rozwiązania, to w tej cenie pewnie innej nie znajdziesz. Sugerowałbym jednak poszukać letniej kurtki. Może się okazać praktyczniejsza.
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

We Wrocławiu na motobajzlu kupiłem taką zbroję DATEX za 90zł albo mniej...
straszne g***no moim zdaniem, niewygodne, ta siatka się pruje, przykleja do spoconego ciała i w ogóle drugi raz bym nie kupił... ale mogę Ci sprzedać jak chcesz :D "nówka funkiel nie śmigana"
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

Może coś pomogę :

Jeśli ma dobrze chronić to polecam na tym nie oszczędzać, kupić markową na pewno będzie dobrze służyć. FOX , Alpina, Acerbis, No fear, Thor. Zamki, materiały i rzepy będą lepszej jakości i po prostu będziesz zadowolony i latanie w niej będzie przyjemnością. Wbrew pozorom rynek ochraniaczy, aż tak się nie zmienił. W ciągu ostatnich dwóch lat doszły coraz bardziej popularne ochraniacze karku różnych producentów w przystępniejszych cenach. Doszło kilka modeli zbrój kompatybilnych z ochraniaczami karku, ale typowe zbroje są dalej nie zmienione i dostępne.
Zawsze warto przymierzyć konkretny model w sklepie i na allegro poszukać czy olx będzie taniej. Również można poszukać używki, wyprać i będzie chronić jak ta z metką. No chyba, że musi być metka no to szukaj nowej :-)

Sayten podrzucił link z dobrymi cenami.
SZUKAJ bo gorące dni tuż tuż ... :-]
P.S. Sklepów nie podpowiem w Warszawie, we Wrocławiu owszem.
Ale pewnie u Czachora w KTMie też są i można przymierzyć i można spotkać polskiego króla Dakaru ;-)
Kando
pawulon182
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 13:27
Lokalizacja: Łódź

test zbroi 661 presure suit, coś w ten deseń:

http://sklep.scigacz.pl/zbroja-sixsixon ... -6285.html



1. Zbroja na chłopa 182 cm, ok 80 kg winna mieć rozmiar L, ja kupiłem XL z 2giej ręki bo było tanio (sic!) i jest nieco za duża - szczególnie naramienniki są trochę za daleko i za słabo trzymają się w miejscu, a regulacje już się pokończyły (coś doszyję na rzepie i będzie ok). Miękki buzer lekko "pieje" na boki ale może to dlatego że ja tam nie rzucam klamotami na siłce :) Poza tym reszta ok, wszystkie pozostałe ochraniacze są w odpowiednich miejscach i nie przeszkadzają przy jeździe. Odpinany żółw wraz z pasem biodrowym to lichy pomysł bo nie ma szelek i nie da się go osobno nosić, a pozostała część zbroi przy odpiętym żółwiu jest pozbawiona pasa biodrowego. Wg mnie pomysł z dupy.
2. Zakładanie i zdejmowanie to pestka, z prawej strony buzera od szyi aż po pas jest konkretny suwak YKK co pozwala zaufać mocowaniu, zresztą wszystkie ekspresy sa YKK (te od żółwia). Mankiety są wyposażone w dulkę coby przewlec tamtędy kciuk a zapobiega toto podwijaniu się rękawów i, co najważniejsze, nie przeszkadza w jeździe na moto, nie wpływa na noszenie i używanie rękawic i w ogóle jest ok.
3. Żółw nie opiera się na siedzeniu ani nie bije w kark. Ot tyle.
4. Rękawy dość dobrze opinają kończyny górne wolne co pozwala zakładać, że nie obsuną się i nie przekręca w razie gleby.
5. Po 50 km w temp ok 20 stopni i pochmurno + bluza z kapturem na zbrojkę powiem tak - rewelacja :) Fajnie dmucha tu i tam ale bez przesady, nie ma tajfunu pod pachą i na pewno wietrzenie jest ok, nawet jak się jakiś bączal zawinie pod spód niechcący..
Zestaw koszulka z długim rękawem, jakaś sportowa + zbroja + bluza/lekka wiatrówka + dżiny moto i długie buty wydaje się być całkiem ok.

Temperatura 30+
Zbroja świetnie spełnia swoją rolę zarówno pod względem przewietrzenia jak i ochrony. Wieje jak cholera więc nie ma wielkiego problemu z przegrzaniem a w terenie gleba nie straszna, sprawdzone. Tylko dobrać rozmiar i śmigać :)
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Dwa lata temu pisałem coś w tym http://xt660.pl/viewtopic.php?t=648 wątku. Zaraz po tamtym pisaniu kupiłem zbroję foxa. I do dziś w niej dosyć intensywnie jeżdżę. Przy obecnych temperaturach jest idealna. Jedynie przy dłuższych trasach zakładam na wierzch bluzę crossową lub lekką "szwedkę" (tylko starsi ludzie pamiętają ;-) ). Po to, aby uniknąć wydłubywania owadów z siatki, bo po pierwszym błędzie - wyprawie leniej na wielką pętlę bieszczadzką w samej zbroi (i podkoszulce) nie chcę popełnić drugiego. Tak więc moim zdaniem "firmówka", dobre dopasowanie i sprawdzenie na siedząco, czy żółw nie opiera się o siedzenie i nie dotyka kasku.
Aha. Wybierając foxa kierowałem się między innymi tym, że żółw jest odpinany i można samego żółwia założyć pod kurtkę moto. W praktyce okazało się, że to za dużo kombinacji. Za to gdy pogoda jest niepewna, wolę jechać w zbroi, a w bagażu oprócz przeciwdeszczówki mieć kurtkę tekstylną z wyjętymi ochraniaczami. I wtedy w razie potrzeby zakładam kurtkę na zbroję i mam ochronę lepszą niż w samej kurtce z ochraniaczami.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
copperhead1447
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2014, 22:51
Lokalizacja: Częstochowa

zbroja zakupiona, trafiłem na zbroję na giełdzie moto w Wawie, dokładniej zdecydowałem się na THOR IMPACT RIG S12, kierowałem się paroma dość ważnymi rzeczami, firma (przynajmniej opinie dobre znalazłem), ochraniacz na klatkę w jednym kawałku (wydaje mi się na logikę że lepiej ochroni mostek z którym mam problem), regulacja ochraniaczy tzn. można je bardzo dobrze dopasować do ciała, wypinany żółw sięgający do kości ogonowej, mam nadzieję że produkt trafiony, jak przetestuję wygodę itp. to chętnie napiszę opinię (mam nadzieję że bezpieczeństwa zbroi nie przetestuję zbyt szybko). pozdrawiam i dziękuję bardzo za rady, starałem się ze wszystkich skorzystać.
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Dodaję do tematu, bo widać jak chroni zbroja przy crashu. Tutaj akurat "mój" model Foxa. https://www.youtube.com/watch?v=Tr28HuorH14#t=209
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
PanSlimak
Posty: 3
Rejestracja: 28 wrz 2014, 22:34
Lokalizacja: wieś koło Bydgoszczu

Zbroja jako ostatnia warstwa to chyba nie jest dobry pomysł na szosie.

Jak widać na załączonym filmiku i co bez trudu można wyczytać w sieci i skorzystać z cudzych doświadczeń - po upadku na twardym siatka rwie się w pizdu, ochraniacze się przesuwają i tyle z tego. Lepsza pewnie dopasowana kurtka z ochraniaczami albo kurtka na zbroję.

Jak dla mnie zbroja to wyposażenie w teren, ziemia nie działa jak papier ścierny ;)
Niedzielny król prostych ścieżek.
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

No właśnie dlatego opublikowałem, bo moim zdaniem nie jest do końca tak jak piszesz. W każdym razie na tym filmie. Tu nie widać, żeby się poprzesuwało. Siatka na przedramieniu owszem, podarta, ale cała reszta - z przodu prawa strona pasa, całe plecy - jak widać materiał i siatka poprzecierane, ale plastiki jak najbardziej na miejscu i zrobiły swoją robotę, co widać w 32-34s filmu. Jak na taką glebę na betonie/ asfalcie jak tarka, przy 110kmh to nieźle. Za to widać że zwykłe jeansy nie zadziałały...
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
copperhead1447
Posty: 30
Rejestracja: 23 kwie 2014, 22:51
Lokalizacja: Częstochowa

jeśli zbroja jest luźna, niedopasowana to i owszem ochraniacze poprzesuwają się, jak jest dobrze dopasowana to spełni swoją rolę.
całkiem niedawno mój kolega wylądował w szpitalu po tym jak w niego uderzyła kobieta z bmw w częstochowie (jechał ducati monster'em 1100, zdjęcia możecie znaleźć na http://czestochowa998.pl/wypadek-z-udzi ... tocyklisty ),
to przekonał się, że nawet dobrze spasowana kórtka (w jego przypadku tekstylna) nie chroni tak dobrze jak zbroja.
po moich doświadczeniach jestem zwolennikiem rozwiązania rycerskiego
biduin
Posty: 35
Rejestracja: 18 cze 2014, 20:28
Lokalizacja: kątownia

Tak żeby nie zakładać nowego tematu. Zastanawiam się nad zakupem zbroi. Waham się między Thor Impact a Fox Titan. Używał ktoś, jakieś spostrzeżenia? Bo przedział cenowy mniej więcej taki sam
Arturros
Posty: 109
Rejestracja: 10 maja 2013, 14:26
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Dorzuć do porównania jeszcze Acerbis Scudo i Acerbis Cosmo. Jak dla mnie Cosmo daje największą swobodę ruchów i najłatwiej się ją ubiera/rozbiera - ze wszystkimi innymi typowymi "siatkowcami" miałem z tym spory problem w warunkach sklepowych, a nie wyobrażam sobie tego w warunkach, gdzie jest się upoconym jak prosiak. Dla mnie jeszcze ważne było to, aby plastiki można było łatwo oddzielić od pozostałej części - chodzi oczywiście o pranie i czyszczenie.
Obrazek | Obrazek
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Witam.
Co powiecie o tym produkcje wiem że cena trochę zaporowa ale bezpieczeństwo chyba ok.
http://kamizelkiochronne.pl/dlamotocykl ... st-hi-vis/
Może ktoś znalazł inne tańsze modele takich kamizelek ?
Znalazłem taniej :
http://allegro.pl/kamizelka-z-poduszka- ... 53874.html
Awatar użytkownika
HOGaN
Posty: 41
Rejestracja: 26 sie 2014, 18:22
Lokalizacja: Koszalin/Poznań

ZIBI, może filmik Ci pomoże :) http://www.motogen.pl/Airbag-i-motocykl ... 21307.html . Gdyby cena była niższa to można pomyśleć ,ale 2 tys? Z tego co wiem to są chyba jeszcze kurtki motocyklowe z poduszką ,tam chociaż jest to chronione,bo co z taką kamizelką po szlifie ?
ODPOWIEDZ