Kilka drobnych (chyba) problemów

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
miskowy
Posty: 18
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Witam
Pierwszym niepokojącym faktem jest ruszająca się przednia tarcza hamulcowa. Będąc u "osiedlowego" mechanika powiedział ,że tak może powinno być. Niestety dalej mnie to męczy dlatego pytam was pięknych i mądrych forumowiczów :P czy tak musi być? co robić? kogo obwiniać? i kto utraci głowę ?
<object width="420" height="315"><param name="movie" value="//www.youtube.com/v/auC8HO_yvl8?hl=pl_PL& ... ram><param name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="//www.youtube.com/v/auC8HO_yvl8?hl=pl_PL&version=3&rel=0" type="application/x-shockwave-flash" width="420" height="315" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true"></embed></object>

Drugim nieznośnym problemem jest metaliczny dźwięk wydobywający się gdzieś z przodu. Nie jest to nic w silniku tylko jakby jakaś blaszka go dotykała i przy pewnych obrotach dopiero się "uruchamia" . Czy to może być blaszka ochraniająca dół silnika??

Trzecim z listy są zardzewiałe części przy hamulcu (mam nadzieje,że widać)
Obrazek
Obrazek

No i na końcu raczej oczywiste ale na wszelki wypadek wstawię bo przygoda z supermoto dopiero się dla mnie rozpoczyna.Trzeba napiąć czy może jakimś cudem w tych typach motocykli tak musi być?
Obrazek
Obrazek

Nie muszę dodawać, że mechanik ze mnie to jak z koziej d*py trąbka :) Mam nadzieje, że to nic takiego oraz że pośmialiście się z mojego braku podstawowych znajomości z anatomii motocykla :P Pozdrawiam ! P.S tylko tu miałem możliwość zamieszczenia postu więc w razie czego przepraszam
Ostatnio zmieniony 22 wrz 2014, 16:52 przez miskowy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Tarcze nie są super sztywno umocowane, dlatego mówi się pływające. Rdza jest jak dla mnie normalną sprawą. Zestaw możesz mieć do wymiany jeżeli koń nie był na biegu i nikt na niego nie siadał podczas sesji.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

1 - tak ,tarcza ma mieć luz choć nie koniecznie tak duży .
2 - metaliczny dźwięk przy hamowaniu z powodu pkt. 1 lub coś luźnego
3- klocki hamulcowe czasem tak mają bo są gorące.
4- luz łańcucha ok.40 mm. patrz instr obsługi.
miskowy
Posty: 18
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

a co zrobić żeby nie był taki duży luz?
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Naciągnąć albo wymienić, spytaj sie podwórkowego.
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Raczej wymiana tarczy ale może ktoś regeneruje takie rzeczy.
Popytaj w dobrych serwisach
a na razie się nie przejmuj i lataj.
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

wit pisze:Raczej wymiana tarczy ale może ktoś regeneruje takie rzeczy.
nowa, oryginalna z serwisu kosztuje 180zł, na allegro też nawet jedna jest więc nie myśl nawet o regeneracji :!:
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

Miskowy, "nasajmprzut" mógłbyś trochę ogarnąć te zdjęcia, bo wstawione pomiędzy tekst rozwalają całego posta i nie wiadomo co do czego... ;-) ;-) wstawiaj je jako nowa linia tekstu i będzie git....

Jestem amatorem, lecz z tą tarczą to chyba jakieś przegięcie, bo moja jest sztywna jak głaz i nie można jej ruszyć.... więc chyba Twoja tez powinna, choć niech sie wypowiedzą forumowi fachowcy, co zjedli na XT-kach zęby.. :-) ;-)

W przypadku rdzy...hmm!!!!! no cóż - nie ma mocnych na upływ czasu i z biegiem lat pojawi się ona wszędzie.

Jeśli chodzi o łańcuch - to czytałem ostatnio, że normą jest odchył w granicach od 40 do 55mm. Dla nieobytego z motocyklami (ja tez tak zareagowałem przy moim łańcuchu) może być to dziwne, ale chyba wszystko jest OK.
miskowy
Posty: 18
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

Dzięki soniq juz poprawione :) właśnie ta tarcza mnie martwi ale skoro pływająca to może ma pływać :P
Dzięki wielkie wszystkim za porady i opinie
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

miskowy pisze: właśnie ta tarcza mnie martwi ale skoro pływająca to może ma pływać :P
Pływać ma ale na boki (zawias-koło) a nie przód-tył a jak już mocno pływa to trzeba wymienić bo to jednak tarcza hamulcowa, przednia i na dodatek jedyna w tym motocyklu więc jak fiknie to będzie zonk
miskowy
Posty: 18
Rejestracja: 09 mar 2014, 17:52
Lokalizacja: Biała Podlaska

hm no skoro tak to trzeba wymienić. Pisałeś Rodman ,że za 180zl jest na allegro.Ja patrze a tu 300+ cena ..czy allegro ma jakąś opcje "dymać frajerów" ? :P
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

sorry ale wprowadziłem Cię niechcący w błąd, myślałem, że tarcza z filmiku jest z wersji R a teraz dopiero zobaczyłem że Ty masz X. Tarcza za 180zł jest do R po ile są do X to nie wiem bo nie wymieniałem ale pewnie droższe bo są większe.
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

miskowy, a weź Ty pojedź do Skóry na Nałęczowską. Mechanik raczej się nie zmienił, a ogarnia nasze sprzęty na 100%. I jak by co, dopytaj lijo, on ma kontakty i w Moto-GP i u Skóry.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
Awatar użytkownika
Sacramento
Posty: 36
Rejestracja: 07 paź 2013, 23:00
Lokalizacja: Kraków

miskowy, co do tarczy to powiem Ci że niedawno robiłem serwis w Krakowie (Wilcza Garage) i mechanik jak zobaczył moją która rusza się mniej od twojej to powiedział że to jest w najbliższym czasie do wymiany :-|

Rodman, tarcza na przód do wersji X oscyluje w okolicach 600-800zł za nówke :mrgreen:
"Nie ma potrzeby, by ktoś z zazdrością patrzył
I tak osiągnę to na czym mi zależy"
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

Sacramento pisze: Rodman, tarcza na przód do wersji X oscyluje w okolicach 600-800zł za nówke :mrgreen:
kolejny plus dla wersji R ;-)
ODPOWIEDZ