Komplecik tekstylny

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

Witam....

Mam pytanko... upatrzyłem sobie taki komplet tekstylny firmy ALPINESTARS model VALPARAISO

Kurtka

Obrazek

Obrazek

Spodnie

Obrazek

Obrazek

i buty Forma Adveture

Obrazek

Czy może ktoś z Was zetknał się z tymi rzeczami i może coś na ich temat powiedzieć. Wiadomo, że jak człowiek czyta te opisy ze storn, to wszystko jest rewelacyjne, a potem życie, deszcz, słońce i błoto weryfikuje każdą rzecz... Być może też zmienić kolorystykę??? Chciałbym być w miarę widoczny, lecz nie zamierzam potem jeździć w zabłoconym kombinezonie, którego nie idzie wyprać....

Może podzielicie się swoim doświadczeniem i polecicie jakiś dobry komplet do Jadźki???? Chciałbym komplet ocieplany z wypinaną podpinką i membraną...
Awatar użytkownika
MarqSz
Posty: 366
Rejestracja: 20 paź 2011, 7:25
Lokalizacja: Poznań

Buty musisz założyć. Mi wcale nie trzymały pięty i musiałem zrezygnować.
Tylko motocyklista wie, dlaczego pies wystawia łeb przez okno z samochodu...
piotr991
Posty: 28
Rejestracja: 06 sty 2014, 22:41
Lokalizacja: Piaseczno

Cześć,

mam kurtałkę i moim zdaniem jest bardzo ok ;-)

Wypinkami i wentylatorami regulujesz sobie ciepłotę i do tej pory (jeżdżę od początku tego sezonu) jeszcze nie użyłem podpinki z ociepleniem, a nie było mi zimno ani razu i nawet jadąc w mocnym deszczu, nic mi nie przemiękało. Jak było gorąco, odpinałem wszystkie zamki na full, wyjmowałem membranę i jak jechałem też było ok, na światłach ciepło, ale do wytrzymania.

Kolorystykę mam tą samą, i powiem tak, wygląda zdecydowanie najlepiej z możliwości oferowanych w tym modelu. Brudzi się na zagięciach i w miejscach gdzie masz rzepy. Fakt, w błocie jej nie ryłem jeszcze, więc nie wiem jak z praniem po mocniejszym ubrudzeniu, ale myślę, że też nie powinno być problemów. Tak czy inaczej, polecam z czystym sumieniem.

Co do spodni, to myślałem, żeby dokupić je sobie do kompletu, ale nie jestem przekonany, czy typowo crossowe gatki + ochraniacze nie będą lepszym wyjściem (obawiam się tylko o temperaturę), ale to już inny temat... ;-)
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

piotr991 pisze: Kolorystykę mam tą samą, i powiem tak, wygląda zdecydowanie najlepiej z możliwości oferowanych w tym modelu. Brudzi się na zagięciach i w miejscach gdzie masz rzepy. Fakt, w błocie jej nie ryłem jeszcze, więc nie wiem jak z praniem po mocniejszym ubrudzeniu, ale myślę, że też nie powinno być problemów.
Kurtkę raczej pozostawiłbym w kolorystyce blue, mam jednak dylemat ze spodniami... obawiam się, że jak wjadę w błotnisty teren ( a może się zdarzyć ;-) ) to tak je utyram, że nie da się ich potem doprać... nie wiem, jak znów materiał zareaguje na ostrą chemię, która może w jakiś sposób osłabić właściwości materiału.... zastanawiam się nad ciemniejszymi spodniami...hmmm!!
pawulon182
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 13:27
Lokalizacja: Łódź

Mam te buty, już drugi komplet tyram. W dziale z butami masz mój opis. W skrócie - buty dla osób co lubią i pojeździć i połazić. Nie są tak wysokie jak buty do mx przez co nie chronią całego podudzia lecz w zamian o wiele lepiej się w nich chodzi. Boczne ochraniacze kostek są bardzo wytrzymałe i mimo mizernego wyglądu na prawdę chronią, sprawdzone. Klamry są trwałe i wiele zniosą, poza tym można dokupić wymienne. Jedynym minusem mogą być paski do nich bo są za długie jak dla mnie pomimo pakowania nogawek spodni w buty; może ktoś o szerszej stopie i lepiej zbudowanej łydzie będzie zadowolony :) Podeszwa jest na tyle miękka, że nie ma problemu z nawet dłuższymi spacerami i na tyle mocna że nie tyra się o metalowe podnóżki ani kamienie, korzenie etc.
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

Udałem się dzisiaj do okolicznych sklepików jak intercars czy moto-akcesoria by wyszukać jakiś komplecik tekstylny z wypinaną membraną i podpinką ocieplającą. Okazało się, że z alpina mają kurtkę jw. w wersji L, którą doślą do mojego sklepu w dniu jutrzejszym. Mieli jednak na stanie rozmiar w kolorze szarym XXL..... ta wydawała mi się jednak zbyt luźna, choć czułem się w niej swobodnie, myślę jednak , że XL-ka byłaby idealna...... niestety nia mają na stanie w żadnym sklepie.. :-/

Mam 188cm wzrostu, waga z jakieś 85kg i teraz dylemat - czy kurtka z wszystkim podpinkami powinna ciasno się zakładać ??? Potem latem gdy wypnę podpinkę i membranę będzie dobra na jakąś bieliznę termo... Dlaczego pytam? Bo przy moim wzroście wiecznie mam z czymś problem. Jak kupię kurtkę z rękawami dobrymi to w klacie jest za duża. Jak kupię w klacie dobrą to rękawy kończą mi się przy łokciach ( z małą przesadą oczywiście), ale wciąż mam z tym jakieś problemy. Przymierzałem jakieś dwie pary spodni jedne rozmiarówka XL a drugie L.... obie były dobre, człowiek normalnie dziczeje z tą numeracją...

Pomóżcie - jak to jest z tymi ciuchami, na ile powinny być w miarę ścisłe przy zakładaniu by latem nie fruwały na mnie jak worek, a zimą nie blokowały swobody ruchu....??

I jeszcze jedno pytanie.....

znalazłem jako alternatywę dla ww. kompletu taką kurtkę i spodnie

http://www.moto-akcesoria.pl/kurtka-rev ... ka,p,68968

http://www.moto-tour.com.pl/product-pol ... html#close

kurtka kończy mi się na wysokości pasa, spodnie można dopiąć do kurtki za pomocą dwóch zamków. Wolałbym jednak coś dłuższego, by zakryła mi cztery litery. Taki trochę zmarzlak jestem.. ;-)

Czy ta długość kurtki faktycznie ma jakieś znaczenie, czy kurtka z podpinką i spodniami jak te z Rev'ita w zupełności zabezpieczają przed zimnem okolice nerek???
Awatar użytkownika
SayTen
Posty: 347
Rejestracja: 02 mar 2011, 22:16
Lokalizacja: Warszawa

Ja jestem ciut wyższy i chyba podobnej postury( w sensie wagi) i mam kurtkę L tyle, że Macny.
W zimę nie szykuj sobie za dużo miejsca w środku, bo powietrze to wróg, gdy na zewnątrz zimno. Termokoszulka plus ewentualnie leciuchna bluza. Ciepłe ubranie upychane pod spód wcale nie będzie wspomagało kurtkowego systemu ocieplania. Ważne jest, żeby dało się wszystko ściągnąć tak, byś nie miał przeciągów.

Na lato zaś przeciąg dobra rzecz. Kurtki turystyczne powinny łapać sporo wiatru pod spód i dzięki temu wentylować zawartość. Jak masz regulację rękawów, bioder i co tam jeszcze może być ściągane postaraj się, by i w wariancie letnim i zimowym móc zarówno sobie to ściągnąć jak i poluzować. Z tego co widzę planujesz wydać trochę kasy na ciuchy, więc lepiej wydać je raz i na właściwy rozmiar, niż wydawać dwa razy, bo coś jest nie tak jak powinno.
Awatar użytkownika
astro
Posty: 226
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:47
Lokalizacja: Poznań

Ogólnie kurtki, jak i wszelka odzież motocyklowa powinna być idealnie dopasowana. Nie powinno nic łopotać, nie powinno być żadnych luzów. Chodzi o to by podczas wypadku wszystkie protektory były na swoim miejscu i nie uległy przesunięciu. Prawie 90% motocyklistów jeździ w za dużej odzieży (bo wygodniej), ale kurtki motocyklowe są tak uszyte, że wymuszają pozycję pochyloną, ręce ugięte, czyli pozycję optymalną podczas jazdy. Ja swoją mam tak dopasowaną, że jak stoję wyprostowany, to trudno oddychać, ale gdy wsiadam na motocykl, to nagle wszystko jest na swoim miejscu i nic podczas jazdy nie uciska.
Poza tym unikaj "łopotania". Mamy bardzo słabą aerodynamikę na naszych XT. Łopoczący rękaw przy prędkości 120 km/h staję się tylko przeszkadzajką.

Krótkie rękawy (ale nie za krótkie) możesz zasłonić rękawicą z długim mankietem.
A na wystające nerki dołóż pas nerkowy. Niektóre firmy do swoich kurtek oferują przedłużenie na tyłek. Wpina się je w zamek zamiast spodni.

Przymierzałeś coś z "Held'a". Ta firma robi w miarę rozsądne długości rękawów.
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Mam takie buty, są wygodne, nie przemakają, jak przedmówca mówił trochę piety nie trzyma, ale jak kupiłem grube termoaktywne skarpety motocyklowe to jest ok. Polecam z całego serca - jakość za dobrą cenę.
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

robas pisze:Mam takie buty, są wygodne, nie przemakają, jak przedmówca mówił trochę piety nie trzyma, ale jak kupiłem grube termoaktywne skarpety motocyklowe to jest ok. Polecam z całego serca - jakość za dobrą cenę.
Ja także dzisiaj przymierzyłem i faktycznie latająca pięta jest chyba cechą charakterystyczną tego modelu. Jak dla mnie zdjęcia mijają się z rzeczywistością - niestety, muszę jeszcze czegoś poszukać, bo gruba skarpeta nie może być niezastąpionym elementem, który jest wymagany by but leżał dobrze na nodze. Skarpetę można założyć dodatkowo jeżeli jest taka potrzeba, a nie wciąż bo jest taki przymus... ale to tylko moja opinia...

Odnośnie kombinezonów - odwiedziłem dzisiaj sklepik z ciuchami Modeki i przymierzałem kurtkę Ventura GT i jakieś spodenki. Ciuszki solidne , Pani sprzedająca oświadczyła, że wrzuci mi jakiś rabacik nawet . Być może ktoś z Was śmiga na tych ciuchach. Jakieś podpowiedzi, czy Modeka to dobry sprzęt???? Wiem, że na stronach same superlatywy, lecz jak wychodzi to w realu???

Dostałem jeszcze propozycję jednego kompletu

http://www.4ride.pl/kurtka-tekstylna-rs ... black.html
http://www.4ride.pl/spodnie-tekstylne-r ... ilver.html

teraz mam do wyboru Aplinę, Modekę i RST - może jakieś podpowiedzi, która z firm faktycznie robi dobrą odzież, a nie ja tylko dobrze reklamuje.....
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

No i poszło - skorzystałem z okazji, że w okolicznym sklepiku miałem możliwość przymiarki zestawu Modeki - "zanabyłem" komplecik w niniejszym zestawieniu

kurciołka Ventura GT w rozmiarze XL

http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/ ... gt/272/1/m

oraz spodzienki - niestety nie do kompletu

http://www.modeka.pl/pl/produkty/#!box/ ... ng/189/2/m

Może komuś się przyda rozmiarówka tej marki..

Mam wzrostu 188cm, waga 85kg w pasie 94cm w przypadku spodni jak i kurtki musiałem wziąć rozmiar XL, to tak gwoli informacji, bo oznaczenia różnych firm są rozjechane i to co nam pasuje z L-ki jednej firmy z drugiej nie ma co przymierzać, bo zbyt mała etc...

Potem może zrobię kilka foteczek jak to się wszystko komponuje i wrzucę do wglądu....

pozdrawiam.... :-)
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Nie mów tylko że wziąłeś białą bo jak tak to zobaczysz że często ją będziesz prał bo plamy po komarach wyglądają nie estetycznie, kumpel miał jasną z yamahy i czerwone plamy wyglądały paskudnie.
Awatar użytkownika
astro
Posty: 226
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:47
Lokalizacja: Poznań

Zachowaj paragon. Modeka ma dobre ciuchy, ale ich słabą stroną są zamki. Wrazie awarii wymienią/naprawią bez problemu.
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

ZIBI pisze:Nie mów tylko że wziąłeś białą bo jak tak to zobaczysz że często ją będziesz prał bo plamy po komarach wyglądają nie estetycznie, kumpel miał jasną z yamahy i czerwone plamy wyglądały paskudnie.
Biała to ona nie jest, ale w jasno szarym kolorze.... :-/ cholerka o tym nie pomyślałem, ale może nie będzie tak źle. Spodnie mam czarne więc mam gdzieś komary.

Własnie jestem po pierwszy teście - rewelka, jakby był ulany na mnie. Tylko w szyję wieje i muszę nabyć jakiś ochraniacz lub chustę, by osłonić trochę szyję. cała reszta rewelacyjna....
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

Jak mówilem kilka moich spostrzeżeń odnośnie komlpetu:

wygląda całkiem sympatycznie

Obrazek

lecz jak wiadomo nie ma rzeczy doskonałych..... o tym potem.
Najpierw plusy.

Kombinezon leży jak ulał, jest zwarty i czuć, że nie jest to letnie wdzianko. Trzy warstwy dają pełną ochronę przed wiatrem, choć przy zimniejszej aurze i prędkościach powyżej 100km daje się odczuć chłodny powiew w okolicach nerek - pas nerkowy chyba nabędę - tak dla własnego zdrowia, pomimo, iż spodnie można spiąć z kurtką w okolicach nerek.

Spodnie także rewelacyjne, lecz w tym wszystkim nie zauważyłem nawet, że nie mają żadnego systemu wentylacji i niestety pot po dupsku leci ( oczywiście tylko w cieplejsze dni i sytuacje kiedy człowiek śmiga po polach ze średnią prędkością 20 na godzinę, gdzie nie ma żadnego powiewu powietrza, który mógłby nas ochłodzić) Przy lataniu po asfalcie, spisują sie rewelacyjnie.

Podpinka ocieplana daje faktycznie ochronę od zimna. Przy 14 stopniach Celsjusza człowiek nie czuje nawet zimna, jechałem już przy dziewięciu stopniach i także było znośnie, lecz wtedy dały o sobie znać dolne partie pleców, które jednak prosiły o dodatkowy pas nerkowy. Razem z nim można śmigać jak w puchowej podusi, jest ciepło i przyjemnie.

kieszenie faktycznie wręcz opancerzone, czy to w spodniach czy w kurtce, mam nadzieję, że nie przepuszczą grama wody.....

Pod szyję niestety musiałem nabyć polarowy "śliniaczek" firmy KOBI, który w zupełności wypełnił lukę pomiędzy kołnierzem a kaskiem.

ogólnie pieniądze nie wyrzucone w błoto ( no chyba, że test wodoodpornościowy wykaże coś innego)

Minusy:
Ochraniacze kolan zapewne standardowe, lecz po kilkugodzinnej pracy w siodle, obtarły mi kolana. Musiałem zrobić sobie na szybko ochraniacze ze skarpet, choć docelowo zakupię neoprenowe ochraniacze na kolana i problem zniknie. Pomaga oczywiście ocieplana podpinka, która skutecznie niweluje otarcia, lecz w cieplejsze dni człowiek ma dosłownie starte kolana - no chyba , że to mankament wszystkich kombinezonów, czego jeszcze nie wiem z racji braku doświadczenia...
Ostatnio zmieniony 09 paź 2014, 13:13 przez soniq2, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ