Stelaże wykonane warsztatowo - rysunki techniczne - prośba

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
deerrr
Posty: 32
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Witam,

Jest już prawie wiosna, więc czas uzbrajać moto. Zamierzam wyspawać sobie stelaże (boczne na sakwy oraz górny) z rury precyzyjnej. Sakwy już mam.
Czy Ktoś z Was robił takie stelaże i ma rysunki papierowe lub elektroniczne? Zazwyczaj się je robi jeśli robi się samemu. Zdaję sobie sprawę, że sakwy są różne i stelaże również, ale chodzi mi o rozstawy,wymiary, rozwiązania - bym mógł się na czym wzorować.
Będę wdzięczny za pomoc.
Pozdrawiam
Tomek
Mail: deerrr@o2.pl
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Jakie rozwiązania, to można polookać na zdjęciach, co tam ludzie mają i sobie wybrać najbardziej interesujące i praktyczne.
Rysunki z wymiarami itp., to raczej posiada ktoś, kto produkuje coś przynajmniej seryjnie. Przy jednostkowej produkcji, zajmie się tym tylko i wyłącznie pasjonata.

Ramka pod kufer ma standardowo 250x350. Pod sakwy możesz zrobić mniejsze.
Ja mam rysunki z wymiarami, ale w głowie, także w tej materii nie pomogę.
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

arkadius0 pisze:a mam rysunki z wymiarami, ale w głowie,
arek zapierd... na tomografię :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
remi
Posty: 141
Rejestracja: 21 maja 2012, 13:55
Lokalizacja: bartoszyce
Kontakt:

Ja tak samo. Robię wszystko z głowy. Mogę Ci podesłać zdjęcia. Jak dam radę to jutro wrzucę dokładny opis tych co zrobiłem. XT660 jest bardzo wdzięcznym motocyklem do uzbrajania.
deerrr
Posty: 32
Rejestracja: 11 cze 2014, 17:28
Lokalizacja: Bydgoszcz

Dzięki.
Fotki będą dużą pomocą. Jeśli byście mogli mi jeszcze podać dwa główne parametry, a reszta mi wyjdzie:
- odległości ramek od rur wydechowych (mam oryginalne)
- umiejscowienie ramek np. odległość od uchwytów mocujących (początek ramki wymiar x,y)
Z pewnością macie to przemyślane :)

Ps. Remi. Super blog. Szczególnie podoba mi się zakładka Styl życia-fit. Myślałem, że tylko ja tak "dziwnie myślę" o połączeniu motocykl + fit.
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

- odległość jak ci pasuje, Ja mam 5mm w pobliży katalizatora. Kominy zwężają się ku wylotowy.
- umiejscowienie, każdy ma inne, więc musisz popatrzeć na zdjęcia i zrobić sobie mniej więcej. Tak jak Ci pasuje, tym bardziej, że będziesz sakwy montował.

Doktoratu na te temat nie zrobisz. Więc patrz na fotki i rób.


bonzo pisze:
arkadius0 pisze:a mam rysunki z wymiarami, ale w głowie,
arek zapierd... na tomografię :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Przy takim silnym polu elektromagnetycznym, może dojść do wymazania danych. Nie będę ryzykował.
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
ODPOWIEDZ