pomocy! problem z biegami

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
diukee08
Posty: 3
Rejestracja: 08 mar 2015, 11:06
Lokalizacja: lublin

w moim "nowym" nowym motocyklu po dwoch dniach jazdy zaczelo cos sie dziac ze skrzynia biegow.. biegi od 3 w gore nie wchodza. czy ma ktos pomysl co to moze byc? pomocy
Awatar użytkownika
Gilu
Posty: 251
Rejestracja: 12 maja 2014, 21:18
Lokalizacja: Rzeszów

Ani witam ani dzień dobry. Zapraszamy do powitalni kolego.

W jakich okolicznościach przestały wchodzić biegi? Podczas jazdy? Po postoju? Tak po prostu?
diukee08
Posty: 3
Rejestracja: 08 mar 2015, 11:06
Lokalizacja: lublin

wiem ze troche tak nieladnie bez przywitania itp.. ale musialem jak najszybciej opisac problem ;) wiec kupilem xtx przedwczoraj, wracalem nim 200km do domu i wszystko bylo cacy... wczoraj tez jezdzilem i rowniez wszysko ok... a dzisiaj wyjechalem z domu i od poczatku mialem problemy z wrzuceniem biegu >2.. wrocilem na podworko, poprzelaczalem biegi na sucho w adidasach i wsiadlem sie przejechac... co dziwne wszystko znowu dzialalo jak trzeba ;P pomyslalem ze moze wina butow, gdyz podczas dzisiajszej jazdy gdy to sie stalo mialem buty motocyklowe w ktorych slabo czuc biegi.. a wy co o tym myslicie? z gory dzieki za pomoc i przepraszam za bledy :)
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Nie przepraszaj za błędy tylko je popraw!
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

diukee08 pisze:poprzelaczalem biegi na sucho w adidasach i wsiadlem sie przejechac
-myślę że to wina adidasów 8-)
A tak na poważnie to :
-najpierw do powitalni,choćby nie wiem jak poważny problem był,
później posty z POLSKIMI znakami, a po powyższym:
-sprawdź ustawienie dźwigni zmiany biegów tak żeby wygodnie Ci biegi wchodziły w butach MOTOCYKLOWYCH-czyli zmień ustawienie dźwigni na wielowypuście wybieraka i/lub sprawdź czy dźwignia jest dobrze dokręcona (brak luzów pomiędzy dźwignią a wielowypustem.
LWG
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Dobry Chłopak
Posty: 115
Rejestracja: 08 wrz 2015, 19:11
Lokalizacja: Pruszków

Trochę odgrzeje kotleta :) diukee08, coś wynikło z tematu ? Ja mam podobny problem wczoraj Tereska postanowiła ograniczyć się do pierwszych dwóch biegów a żeby było śmieszniej postoi sobie chwilę w garażu wszystko jest ok.... wyjadę z garażu i po 50m znowu tylko 1 i 2. Więc zbieram info ile może mnie to kosztować i zastanawiam się jakie nr. w Lotto obstawić :D
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Dobry Chłopak,
Opuść dźwignię zmiany biegów może opiera się o silnik i dlatego nie wchodzą biegi.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
Dobry Chłopak
Posty: 115
Rejestracja: 08 wrz 2015, 19:11
Lokalizacja: Pruszków

mik1046, Opuściłem ba nawet wyprostowałem trochę, sprawdziłem czy się nie opiera i dalej nie chce współpracować franca. zastanawiam się czy przejazd przez dosyć wysoki próg garażu ma taki zbawienny wpływ.
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Dobry Chłopak,
Podciagnij linkę sprzęgła. Albo bądź bardziej brutalny. Inaczej obstawiam albo sprzęgło albo pokrzywione wodziki skrzynki biegów.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

A sprawdź jeszcze czy ci się nie popuściła sama dźwignia na wałku.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Dobry Chłopak
Posty: 115
Rejestracja: 08 wrz 2015, 19:11
Lokalizacja: Pruszków

Zastanawiałem się nad sprzęgłem bo Tereska ma 55 tyś. a poprzedni właściciel zrobił wszystko tylko nie sprzęgło. Już nawet możliwość regulacji na klamce się skończyła :) Ale do tej pory żadnego ślizgania czy podobnych historii nie było.

Wyprowadźcie mnie z błędu jeśli źle myślę ale wydaje mi się że gdyby sprzęgło padło to i tak mógł bym zmieniać biegi ?
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Dobry Chłopak,
Możliwe ale nie do końca ponieważ bez większych problemów da się zmieniać biegi bez używania sprzęgła.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Dobry Chłopak pisze:Już nawet możliwość regulacji na klamce się skończyła
Jest jeszcze regulacja linki na dole przy silniku. ;)
Co to znaczy że się regulacja już skończyła-w czym tkwił problem/
Biegi "na sucho" z włączonym lub wyłączonym silnikiem wszystkie wchodzą? Problem występuje tylko w trakcie jazdy?
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Dobry Chłopak
Posty: 115
Rejestracja: 08 wrz 2015, 19:11
Lokalizacja: Pruszków

crazyrider12 pisze: Co to znaczy że się regulacja już skończyła
Przy regulacji na klamce skończył się już gwint :) ale działo ok.
crazyrider12 pisze:Biegi "na sucho" z włączonym lub wyłączonym silnikiem wszystkie wchodzą? Problem występuje tylko w trakcie jazdy?
Sprawdzam na sucho jest ok -->odpalam robię 50m. zostaje tylko 1 i 2, 3 już ni chu chu nie wchodzi. --> mielę biegami dalej nic. --> wracam gaszę ( dalej tylko 1 i 2 ) chwila przerwy na herbatkę w domu --> wracam mielę biegami na zgaszonym i nagle wszystko jest ok.
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

I nie ma dodatkowych objawów od sprzęgła takich jak: ciągnie lub ślizga?
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
ODPOWIEDZ