XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Skrzypiący amortyzator tylni XT660Z Tenere

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Beshmal pisze:Razen z KrisWrp podjeslimy się tematu zweryfikowania skrzypiącego tylnego zawieszenia w mojej eRce ( a raczej podjął się Kris a ja w roli pomagiera/obserwatora :-) )

Przy przebiegu 50k mogl to być pierwszy serwis kiwaczki od daaaawien dawna, było sucho, bardzo. 2 łożyska w stanie OK trzecie po japońsku- jako tako - ale z nadzieją ze jeszcze zimę przetrwa. Niestety części od ręki brak, a już 2 następne XT stoją w kolejce na serwis, decyzja robimy co się da. Po godzinie zabawy wszystkie tulejki wyczysczone, łożyska nasmarowane - skręcamy.

I histori ta nie skończy się happy endem bo jak skrzypiało to skrzypi.

Wnioski
1. potrzebne kolejne popołudnie aby wyciągnąć amortyzator, który pojdzie do regeneracji
2. Dbajcie o swoje kiwaczki bo jak nie posmarujesz to nie pojedziesz :)

KrisWrp dzięki za to, regulacje zaworów i ogólne wsparcie!

P.S.
po 10 minutach na Krisa moto wiem już że jest kilka rzeczy które są obowiązkiem posiadacza, ale o tym może już w innym poście :)
Dzięki!
Fajnie spędzone dwa przedpołudnia, moto ogarnięte to najważniejsze. Cieszę się że można było porobić przy moto i pogadać, bo oprócz jazdy też lubię przeserwisować sprzęta. Miałem nadzieję że to skrzypienie nie będzie od amorka Obrazek Wpadaj na garage jak tylko będziesz miał czas. No i napewno trzeba coś pojeździć bo jest ekipa z Naszych okolic.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
grego
Posty: 367
Rejestracja: 30 kwie 2019, 12:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Szkoda, że tak daleko ode mnie mieszkasz, Krzychu ;)
Standard disclaimer: I may be totally wrong ;)
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

A co potrzeba?

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
grego
Posty: 367
Rejestracja: 30 kwie 2019, 12:47
Lokalizacja: Bydgoszcz

Zawsze to pewniej zrobić serwis z kimś obeznanym, kto ma do tego odpowiednie warunki. I przyjemniej ;)
Standard disclaimer: I may be totally wrong ;)
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

A no to fakt. Jak coś służę pomocą zapraszam

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka


ODPOWIEDZ