XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Skrzypiący amortyzator tylni XT660Z Tenere

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
piciay
Posty: 8
Rejestracja: 20 maja 2013, 17:20
Lokalizacja: Szczecinek
Kontakt:

Witam mam pewien denerwujący problem. Amortyzator tylni cały czas skrzypi w dwie strony jak dociska i odbija. Amortyzator poza tym okej i nie mam zastrzeżeń że coś nie obija albo się zawiesza. Czego to może być przyczyna i czy jestem w stanie to zrobić sam w garażu ?

Motocykl w moim posiadaniu od tygodnia więc nie powiem jaka była przyczyna, sprzedający twierdził że po myciu myjką ciśnieniową.
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Jak skrzypi zawias, to chyba logicznym jest, ze trzeba go nasmarować. Rozebrać, ocenić stan części i w razie konieczności wymienić na nowe. Nasmarować wszystko odpowiednim smarowidłem i złożyć do kupy.
Jak nie masz dwóch lewych rąk i posiadasz narzędzia oraz podstawową wiedzę, to możesz sobie poradzić. Co do porad itp, to temat był już omawiany na forum. Szukaj.
Usterka od częstego i nie umiejętnego mycia myjką.
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
Awatar użytkownika
pavloman
Posty: 158
Rejestracja: 10 wrz 2012, 10:17
Lokalizacja: Piaseczno

Miałem to samo u siebie to nie amortyzator tylko cała kołyska piszczy. Trzeba to rozebrać i nasmarować problem znika.
Live to ride - Ride to live
luk2asz
Posty: 45
Rejestracja: 15 mar 2013, 13:08
Lokalizacja: Kraków

A ja psikam wd40 na górę i dół sprężyny tam gdzie się opiera i przestaje.
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

luk2asz pisze:A ja psikam wd40 na górę i dół sprężyny tam gdzie się opiera i przestaje.
Rozwiązanie tymczasowe-lepiej rozebrać i nasmarować, bo jak się łożyska na sworzniach zapieką to będzie "bul" w serwisie przy kasie ;)
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
luk2asz
Posty: 45
Rejestracja: 15 mar 2013, 13:08
Lokalizacja: Kraków

crazyrider12 pisze:
luk2asz pisze:A ja psikam wd40 na górę i dół sprężyny tam gdzie się opiera i przestaje.
Rozwiązanie tymczasowe-lepiej rozebrać i nasmarować, bo jak się łożyska na sworzniach zapieką to będzie "bul" w serwisie przy kasie ;)
No ale jeżeli psykam po styku sprężyny z podkładkami i przestaje , to chyba znak że reszta jest ok. A skrzypieć zaczyna zawsze po jeździe w kurzu. Po psykaniu pisk cichnie, to jaki sens smarować coś co jest nasmarowane. No chyba że błądze. :-)
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

luk2asz pisze:to jaki sens smarować coś co jest nasmarowane. No chyba że błądze.
-a masz tą pewność ? Teraz niestety wszyscy tną koszty więc nawet na smarze oszczędzają-patrz,przykład łożyska główki ramy....
Cieszy się serwis bo sprzedaje części i kasuje za naprawę.
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
NIKT
Posty: 1
Rejestracja: 22 wrz 2011, 14:51
Lokalizacja: poznan

Cześć

piciay - napisz jak sobie poradziłeś z tematem skrzypienia.
U mnie właśnie się zaczęło i mnie wyjątkowo drażni a nie mogę dojść skąd dokładnie pochodzi - pod blokiem nie bardzo mogę rozkręcać wszystkie połączenia żeby przesmarować / więc od czego zacząć ?
Tomaszem
Posty: 23
Rejestracja: 27 wrz 2017, 21:04
Lokalizacja: Jelenia Góra

i coś w tej sprawie się ruszyło?
Beshmal
Posty: 45
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:11
Lokalizacja: Jura KRK-Częstochowska

Hej,

Będę próbował rozwiązać problem w 660R, teoretycznie wydaje się to proste.

Podnieść moto, Ściągam koło, odkrecam 3 śruby kiwaczki plus jedna od amortyzatora- smaruje co się da i składam. Czy to może być tak proste? :) :)

Zastanawia mnie jedynie czy np nie będzie problemu aby skompresowac i skręcić to do kupy, jakieś doświadczenia w tym temacie?

Dzięki!
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Problemu nie bedzie, jedynie lekkie ruchy y wahaczem żeby włożyć śrubę.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

fizolof
Posty: 87
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:45
Lokalizacja: Wr

Proste to to jest w teorii, jeśli skrzypi to prawdopodobnie łożyska igiełkowe już nie istnieją a reszta tulejek jest zaspawana. To nie tak prosto będzie wybić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 600
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

fizolof pisze:Proste to to jest w teorii, jeśli skrzypi to prawdopodobnie łożyska igiełkowe już nie istnieją a reszta tulejek jest zaspawana. To nie tak prosto będzie wybić.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Dlatego taki serwis z wymianą smaru powinno się robić często.

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Niekoniecznie łożyska padnięte. U mnie po przebiegu 3000km od nowości skrzypiała kiwaczka. Smarowanie pomogło do dziś a dziś mam ponad 50000km.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Beshmal
Posty: 45
Rejestracja: 15 lip 2020, 18:11
Lokalizacja: Jura KRK-Częstochowska

Razen z KrisWrp podjeslimy się tematu zweryfikowania skrzypiącego tylnego zawieszenia w mojej eRce ( a raczej podjął się Kris a ja w roli pomagiera/obserwatora :-) )

Przy przebiegu 50k mogl to być pierwszy serwis kiwaczki od daaaawien dawna, było sucho, bardzo. 2 łożyska w stanie OK trzecie po japońsku- jako tako - ale z nadzieją ze jeszcze zimę przetrwa. Niestety części od ręki brak, a już 2 następne XT stoją w kolejce na serwis, decyzja robimy co się da. Po godzinie zabawy wszystkie tulejki wyczysczone, łożyska nasmarowane - skręcamy.

I histori ta nie skończy się happy endem bo jak skrzypiało to skrzypi.

Wnioski
1. potrzebne kolejne popołudnie aby wyciągnąć amortyzator, który pojdzie do regeneracji
2. Dbajcie o swoje kiwaczki bo jak nie posmarujesz to nie pojedziesz :)

KrisWrp dzięki za to, regulacje zaworów i ogólne wsparcie!

P.S.
po 10 minutach na Krisa moto wiem już że jest kilka rzeczy które są obowiązkiem posiadacza, ale o tym może już w innym poście :)
Dzięki!
ODPOWIEDZ