Świeca do XT

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj

Z jakiej świecy korzystasz w swoim XT?

NGK CR7E
34
49%
NGK C7E
1
1%
NGK CR7EIX
26
37%
Inny producent
9
13%
 
Liczba głosów: 70
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

no Stary, łańcuch to podstawa..., ale dzięki za radę :lol:
wymieniłem dziś filtr powietrza (wywaliłem K&N) i wsadziłem standardowy i tylko przeczyściłem świeczke (nową muszę kupić) i moto jedzie ja marzenie. Nic nie szarpie, miód :mrgreen:
świeczka była czarna i mokra, więc muszę kupić nową bo ta była już w moto jak go kupiłem w zeszłym roku. zmieniłem tylko olej i filtry.
Warto kupić tą irydową? polepszyło się coś?
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

A co z K&N?? Sprzedajesz? Jak cos to pisz PW.
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

szczerze mówiąc to musiałbyś go wcześniej zobaczyć bo nie miałem nigdy wcześniej takiego wynalazku i nie wiem czy to jest czyste czy brudne czy do umycia czy co się z tym robi. ma taki fioletowy kolor pod tą metalową siateczką. większych śmieci tam raczej nie ma, tylko proch. zastanawiam się nad zestawem do mycia, mam do niego tylko ten uszczelniacz, ale w tej cenie kupię na allegro dwa zwykłe filtry i nie muszę się chrzanić z ich myciem. co najwyżej je przedmucham kompresorem. zastanowię się. mogę Ci posłać fotkę lub zobaczymy się gdzieś na zlocie w Wiśle. może tam wpadnę.
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Spoko, bo ja wlasnie mam zestaw do czyszczenia i jakby sie trafil filtr, to moglbym lyknac.
Pozdro!
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
Awatar użytkownika
Wac
Posty: 183
Rejestracja: 27 paź 2011, 21:21
Lokalizacja: Cieszyn
Kontakt:

filterek wygląda tak:
http://www.fotosik.pl/u/waco2/album/1165533
Wydaje mi się, że jest elegancki.
Jeszcze nie wiem czy go sprzedam, ale gdybyś był zainteresowany to daj swoją ofertę na PW. może mnie zachęcisz do sprzedaży ? :mrgreen:

[ Dodano: 2012-04-20, 08:41 ]
założyłem dziś irydówkę CR7EIX i powiem, że chyba jest różnica. Moje szarpania zniknęły całkowicie. Ale to nie tylko zasługa świecy. Wsadziłem też czysty filtr powietrza, podniosłem obroty do 1200-1250 (miałem 1000-1050) i ustawiłem mieszankę na analizatorze spalin. Miałem w ustawieniach CO wartość 12 i przy tym analizator pokazał 2,89%. Masakra, bogato jak cholera, temu świeczka była czarna i mokra. Zbiłem wartość CO w DIAG na 0 i zawartość CO w spalinach spadła do 0,01%. Jest idealnie. Moto w ogóle nie szarpie i ma teraz niesamowity dół. Przed zmianami na dwójce musiałem ciągnąć do 45km/h a na trójce do 60-65km/h. Teraz dwójkę zapinam przy 20km/h a trójkę przy 40km/h. Wcześniej moto paliło mi 4,3-4,7 litra. Ciekawe ile będzie brał teraz :mrgreen: a, i jeszcze jedno. wcześniej moto zapalało za 2-3 razem i z gazem. teraz jednym palcem dotykam przycisku rozrusznika i moto pali od strzału.
Dodam jeszcze moje spostrzeżenia:
- na szarpanie nie ma wpływu zły skład mieszanki ani zbyt niskie obroty biegu jałowego. To może co najwyżej podnosić zużycie paliwa.
- na szarpanie podczas jazdy ze stałą prędkością ma wpływ tylko brudny filtr powietrza i świeca. Polecam CR7EIX !!
Pewnie są jeszcze inne przyczyny, ale ja proponuję zacząć poszukiwania szarpania w ten sposób.
Aby osiągnąć rzeczy których dotąd nie osiągnąłeś, musisz zacząć robic rzeczy, których dotąd nie robiłeś
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Dziś postanowiłem wykręcić sobie świeczkę i troszkę jestem niepewny jej koloru! Świeca zmieniana była przed rokiem, a dwa miesiące po niej przyszły przeloty. Może jestem nadwrażliwy ale kawy z mlekiem to ja tam nie widzę... :roll: Środek bardziej biały zalatujący w delikatną żółć, a obrzeża okopcone... :-/ .

Czy coś jest nie tak? A jeśli tak to za bogato czy za biednie?

Obrazek
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

No tak trochę okopcona - przeloty dały znać o sobie ;-)
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Ja mam identyczną a wszystko seryjne .
buŁa,
A spala Ci olej ?
U mnie poszedł 1 litr na 6 tyś km.
A i jeszcze jedna sprawa oczywiście świece wykręciłeś do sprawdzenia po jakimś dłuższym przebiegu?
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Wojtek pisze:No tak trochę okopcona - przeloty dały znać o sobie
Ale czy będzie to miało jakieś negatywne konsekwencje? Wypalanie zaworów wydechowych itp...?
mik1046 pisze:A spala Ci olej ?
Ni huhu!
mik1046 pisze:A i jeszcze jedna sprawa oczywiście świece wykręciłeś do sprawdzenia po jakimś dłuższym przebiegu?
Jeśli pytasz o to czy bezpośrednio po jakiejś dłuższej jeździe to nie... moto stało koło tygodnia w garażu. A jeśli pytasz czy po dłuższym od założenia przelotów i nowej świecy to tak.
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Wyprawa prawie 6tyś i Zero oleju ;-)
Świeca szaro brązowa :!:
Tyle, że wszyscy troje na przelotach i tylko ja na PC
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

buŁa,
Nie buła chodzi mi o to że jak zapaliłeś motor na 2 min i zgasiłeś a następnie sprawdzałeś świecę to według mnie źle bo motor zimny bogatsza mieszanka i świeca może być okopcona a jak przejedziesz się kilka Km to świeca może mieć inny kolor.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
buŁa
Posty: 425
Rejestracja: 22 lut 2010, 14:59
Lokalizacja: Libiąż
Kontakt:

Sprawdzane było na kompletnie zimnym nie palonym od tygodnia silniku...
Dziś jestem na moto w pracy także jak wrócę to od razu wykręcę i sprawdzę...
LEWA W GÓRĘ!
Obrazek
Awatar użytkownika
admirau
Posty: 331
Rejestracja: 02 paź 2011, 8:47
Lokalizacja: Pszczyna

Edit: (usunięto nierzeczową treść).
Ostatnio zmieniony 25 sie 2012, 8:32 przez admirau, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Edit by Kamil
(usunąłem nierzeczową treść)
Ostatnio zmieniony 22 lis 2012, 17:56 przez mik1046, łącznie zmieniany 2 razy.
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
czarnuch
Posty: 1261
Rejestracja: 17 mar 2010, 9:57
Lokalizacja: WROCŁAW
Kontakt:

Chyba was poniosło ;-)
Doświadczenie przychodzi z wiekiem...najczęściej jest to wieko od trumny ;-)
ODPOWIEDZ