XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Kierownica i podwyższenie

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

tylko jak pierdolnie linka
tylko dlaczego ma się zerwać? szybciej dorobisz niż kupisz.
Gdzieś czytałem o patencie o drugiej lince przypiętej na trytytki.
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Może masz ty i racje... pod siedzeniem 2ga w zapasie i po sprawie !
Dałeś do myślenia - dzięki ! :-)
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

,a jeszcze pytanko - jaką masz kierownicę? (bo rozumiem sama w sobie wyższa o 8cm?)
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

Tak, mam kierownice wyższą o 8,5cm w porównaniu do oryginału. Zdecydowanie lepiej wygląda wysoka kierownica w porównaniu do oryginału na podkładkach.
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Mogę spytać o firmę kierownicy ? (jeżeli to nie tajemnica ;) )
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

Kierownicę robiłem na zamówienie w firmie Heed ale raczej nie namówisz Właściciela na wykonanie kolejnej.
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Panowie, podniosłem kierownicę o 43 mm, linka od sprzęgła napięta jak baranie jaja.
Mam dorobioną inną blaszkę mocowaną do korpusu, by ominąć kolektor 2w1 (przypalało pancerz).
Muszę kupić dłuższą linkę, czy dobrze się zorientowałem, oryginalna ma 115,5 / 105,0 [cm] (linka/pancerz)?

Kupował ktoś dłuższą i ma sprawdzony model, żeby było plug&play?
myślę nad 117,5 do 118 cm.
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

Nie wiem czy kupisz dłuższe linki ale napewno możesz je przedłużyć.
Jest kilka firm, do których można przesłać linki kurierem i odeślą z powrotem dłuższe.
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Nie znam się ale co stoi na przeszkodzie zakupu linki dłuższej, od innego motocykla?
Przecież jeżeli "zapięcia" będą takie same to nie będzie chyba problemu z założeniem o parę cm. dłuższej niż oryginalna.
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

Życie trzeba sobie ułatwiać;) Niech kolega szuka może pewnie znajdzie albo ktoś pomoże bo już temat przerobił.
Awatar użytkownika
soniq2
Posty: 162
Rejestracja: 08 wrz 2014, 12:30
Lokalizacja: Niemcz
Kontakt:

terry pisze:Nie wiem czy kupisz dłuższe linki ale napewno możesz je przedłużyć.
Jest kilka firm, do których można przesłać linki kurierem i odeślą z powrotem dłuższe.
Dzwoniłem wczoraj do jednej - nazywają się Linmot z Częstochowy. Dorobienie linki 60zł plus 20zł przesyłka. Ja chcę podnieść kierownicę w R-ce, Mam juz podkładki po kierą i linki napięte jak skóra na jajach.
Robiłem ostatnio test - stanąłem na podnóżkach wyprostowany i nie sięgam do kierownicy nawet palcami. Kolega na Bigu 800-setce przy wzroście 190cm stojąc na podnóżkach dosięga palcami w połowie długości. Teraz mam zamiar dołożyć nową kierownicę bardziej głęboką niż w R-ce, będzie trzeba poprzerabiać linki o dobre 10cm i nie wiem czy pomoże zkup linki od innego moto, przecież tuj est ważna długość pancerza ale i tez długość linki, tu proporcje muszą być zachowane, więc uważam, że jedyne rozwiązanie to dorobić linkę pod wymiar.

czekam jeszcze na podnóżki obniżone od Arkadiusa i mam nadzieję, że R-ką zacznie się jeździć jak na enduro przystało, a nie jak na komarku....
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

Generalnie w lince musi być zachowany "skok" bo może zabraknąć regulacji. Jeżeli prześlesz linki do firmy z informacją o ile przedłużyć to dadzą radę (chyba, że s....ą). Ja założyłem kierownicę o ponad 8cm wyższą od oryginału. Musiałem przedłużyć linki i wszystkie wiązki idące do manetek. Teraz na stojąco mogę jeździć cały dzień.
pawulon182
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 13:27
Lokalizacja: Łódź

A te firmy co przedłużają linki to przypadkiem po prostu ich nie dorabiają od nowa? Czy przedłużona linka ma gdzies ślad po łączeniu? Linki można samemu zrobić z opcją ewentualnej naprawy w trasie jak pęknie:
http://allegro.pl/lina-stalowa-nierdzew ... 74312.html
http://allegro.pl/ogranicznik-koncowka- ... 23851.html
http://allegro.pl/ogranicznik-koncowka- ... 68158.html
http://allegro.pl/uniwersalny-pancerz-l ... 30430.html
Te ograniczniki do kupienia w markecie budowlanym, linka 2mm dla przykładu bo nie pamiętam ile ma oryginalna a pancerz do dostania na metry, podobnie jak i linka. Moja linka sprzęgła pękła przy klamce, zarobiłem takim ogranicznikiem i działa od 2 lat bez problemu. Przy kolejnym zerwaniu łatwiej to naprawić.
you could argue "why not buy a 690 enduro?"...but the XT is bomb proof and can be treated like shit and still runs like a peach.
Awatar użytkownika
Fuczak
Posty: 445
Rejestracja: 07 wrz 2008, 21:45
Lokalizacja: Siemianowice Śl

Jak przedłużają? Robią całkiem nową linkę przecież.

Stara na wzór + info o ile dłuższa. Nie mieszajcie ;)
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

Wykorzystując "szczególne części" starej linki robią nową.
Stare pozostają nakrętki regulacyjne, prowadnice, uchwyty itd. Nowa jest linka z pancerzem i baryłki.
ODPOWIEDZ