XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

ktoś może polecić coś przeciw wiatrom w zimie?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
delirium
Posty: 537
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

ręce akurat nigdy nie były problemem dla mnie, szczególnia jak są za osłonami (handguards)
i w zupełności wystarczją dobre rękawice.

Nikt tutaj nie używa Under Armour produktów czasem?
mam zapewnienie od znajomego że dziala wyśmienicie.
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

delirium, ja mam komplet Motona. Co do UnderArmour to mam komplet zimowy i również się sprawdza o ile nigdzie nie podwiewa. Jak zaczyna fujać wiatr przez rękawy to nawet UA nie pomoże.
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Na wiatry dobry jest Espumisan.. :)
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
bathory
Posty: 131
Rejestracja: 17 sty 2014, 17:44
Lokalizacja: 3city
Kontakt:

Herflick pisze:Na wiatry dobry jest Espumisan.. :)
:lol:
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Herflicku takie wiatry są wskazane, w końcu mają temp. ok 36,6st.C
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
delirium
Posty: 537
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

bonzo pisze:Herflicku takie wiatry są wskazane, w końcu mają temp. ok 36,6st.C
poza tym dodaja troche mocy odrzutowej w czasie jazdy 8-)
a wiadomo że XTki mocą nie grzeszą wiec każdy KM w cenie.
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

na wiatry najlepsze mufki motocyklowe na ręce a na klatę wysoka szyba
delirium
Posty: 537
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

gajowy pisze:na wiatry najlepsze mufki motocyklowe na ręce a na klatę wysoka szyba
nie wiem ale jakoś bym się niekomfortowo czuł z szybą za kurtką.
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

szyba zasłoni wiatr
Mufy, o motokocu myslałem kiedyś planujac Elefantreffen http://www.skuterowo.com/motokoce-wydluzaja-sezon/
Awatar użytkownika
Neno
Posty: 756
Rejestracja: 06 lis 2011, 7:05
Lokalizacja: Zambrów
Kontakt:

delirium pisze:szukam jakiegoś wdzianka pod kurtkę dostępnego w Polsce żeby chronił przed zimnym wiatrem.
Dziś np jechałem rano przy 4 stopniach i mimo McKinleya pod kurtką niby przeciw wiatrom zrobionego klata mi zmarzła. Potrzebuję coś co jest sprawdzone w temperaturach bliskich zera
i porywistch wiatrach.
Jaki budżet ?
delirium
Posty: 537
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

Neno pisze:
delirium pisze:szukam jakiegoś wdzianka pod kurtkę dostępnego w Polsce żeby chronił przed zimnym wiatrem.
Dziś np jechałem rano przy 4 stopniach i mimo McKinleya pod kurtką niby przeciw wiatrom zrobionego klata mi zmarzła. Potrzebuję coś co jest sprawdzone w temperaturach bliskich zera
i porywistch wiatrach.
Jaki budżet ?
nie mam limitu, za McKinleya ventmax pro ktory działa tylko przy predkościach rowerowych dałem 150zl. Za coś co działa na motocyklu innego niz trybuna ludu mogę dac nawet 3 razy tyle.
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

delirium, zacznijmy od tego w czym teraz wogle jeżdzisz?
Chyba nie myslales że Ci w klate bedzie grzało, takie rzeczy tylko jak sobie kupisz ogrzewaną bieliznę pod 12V,
ja na moto zakładam kurtkę gore-tex z wysokim przypinanym kołnierzem (uważam to za najlepszy patent, jak jest ciepło odpisnasz, w deszcze-zimno przypinasz), pod spód raczej miękkie ciuchy które maja grzać np polarowe a nie softshelle, przeciez wiatr zatrzymuje membrana kurtki a nie to co masz ubrane pod spodem.
Ważne żeby przy szyi mieć pod spodem ubranie które pozwala zapiac wszystkie zamiki przy szyi,
zakładanie spoftszela rowerowego raczej na to nie pozwoli
delirium
Posty: 537
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

widze ze się dalej nie rozumiemy, nie mam kurtki goretexowej i nie planuje na razie kupna bo mam inną tez z podpinką. Pisalem juz w czym jeżdże, a chodzi mi tylko o wdzianko pod kurtke na wiatr ale oddychające. Jeżeli takich nie używacie to OK bedę szukał dalej. Muszę wypróbować
coś z Under Armour.
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Jak wiatr się dostaje pod kurtkę to UA Ci nie pomoże. Jak.Ci nie podwiewa to spróbuj czegoś z linii ColdGear bo one są na zimę. Lub jakiegoś polara.
ODPOWIEDZ