Kupno motocykla zza granicy co warto wiedzieć ?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
MadMan
Posty: 55
Rejestracja: 02 gru 2015, 17:53
Lokalizacja: Suchedniów

Cześć. Wygląda na to że po swoją tenerkę pojadę do dojczlandu i pozwoliłem sobie założyć ten temat. Nigdy nie kupowałem niczego osobiście wszystko jak już to z e-bay-a. Co zielony gość jak ja powinien wiedzieć kupując motka ? Potrzebna jest z tego co wiem umowa bądź dowód zakupu/paragon + dokumenty motocyklowe. Jeśli nie będzie jechał na kołach tylko na przyczepie nie potrzebuje tablic. Potem muszę zrobić tłumaczenie papierów i w zasadzie dalej to już normalna droga rejestracji. Napiszcie czy coś pominąłem. Czego powinienem się wystrzegać żeby się nie naciąć. Płaci się jakaś akcyzę jak kupuje się moto ?
Pozdrawiam
bart
Posty: 21
Rejestracja: 26 gru 2012, 20:14
Lokalizacja: SY

Akcyzy za motocykle nie płacisz, poza tym procedura jak z rejestracją samochodu.

Mały i duży brief, jakaś umowa (jeśli jest dwujęzyczna to nie płacisz potem za tłumaczenie) i tyle.

Jeśli kupujesz od prywatnego człowieka to nie powinno być problemów, to nie Polska i nie jest tak, że każdy każdego próbuje oszukać ;-)
Obrazek
pawel
Posty: 248
Rejestracja: 21 paź 2015, 7:04
Lokalizacja: Kraków

Będąc ostatnio w urzędzie komunikacji odbierając tablice do swego wczytywałem się w te ogłoszenia co były w wydziale i ponoć jakieś tablice trzeba mieć ze sobą, jeśli jest z zagranicy. Wydział komunikacji powie co i jak. Nie wiem jak z urzędem skarbowym.
Awatar użytkownika
MadMan
Posty: 55
Rejestracja: 02 gru 2015, 17:53
Lokalizacja: Suchedniów

Dzięki Pany za info. Dobrze podpowiedziałeś z tymi umowami dwóch językach. Oszczędziło by to kosztów. Jak się będzie dało to postaram się tak zrobić. A tablic chyba nie trzeba (tymczasowych) z tego co się dowiedziałem ale jeszcze sprawdzę na 100% i napiszę.
pawel
Posty: 248
Rejestracja: 21 paź 2015, 7:04
Lokalizacja: Kraków

Przy umowie w dwóch językach warto dodać do jednej z nich zapis, że w razie sytuacji wystąpienia rozbieżności między oboma tekstami, umowa w jednym wybranym języku jest uznawana jako poprawna nad umową zapisaną w drugim języku. Zapis musi być znany obu stronom ;) Przy czym umowy kupna/sprzedaży pojazdu nie wyglądają na skomplikowane :)
jacoo
Posty: 13
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:27
Lokalizacja: Kraków

bryka musi byc tam "abgemelded" tzn wyrejestrowana.
umowa dwu jezyczna,maly i duzy brief (z info o wymeld) dok od moto i na przyczepke wioooo


ale upewnij sie w wydz kom.
ODPOWIEDZ