Jeansy motocyklowe

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

Noszę się z zamiarem kupna jeansów motocyklowych. Ale jakoś do końca nie jestem przekonany. Chodzi mi głównie o cieplejsze dni naszego roku. Może ktoś użytkuje i podzieli się spostrzeżeniami, poradą i doświadczeniem?
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 436
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

rafalp300 pisze:Noszę się z zamiarem kupna jeansów motocyklowych. Ale jakoś do końca nie jestem przekonany. Chodzi mi głównie o cieplejsze dni naszego roku. Może ktoś użytkuje i podzieli się spostrzeżeniami, poradą i doświadczeniem?
Witaj ja w tamtym roku zakupiłem takie :

max jeans kevlar 4biker

Jestem zadowolony przelatałem cały sezon aż do końca listopada w upalne dni nie było za gorąco posiadają kieszenie wentylacyjne z przodu podszycie kevlar ochraniacze kolan i bioder fajny krój.
Mam też drugie nowe z kordury trój warstwowe ale ich nie użyłem ani razu bo tak dobrze śmigało mi się w tych, szybko schną jak zmokną w deszczu oczywiście w ciepłe dni.
Awatar użytkownika
astro
Posty: 226
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:47
Lokalizacja: Poznań

Na codzień śmigam w jeansach i tragedii nie ma.
Są na tyle przewiewne, że nie męczę się w ciepłe dni, ale tam gdzie protektory (na kolanach i na biodrach) będzie wzmożone pocenie, zwłaszcza na biodrach.
W moim przypadku większym problemem są chłodne dni (poniżej 15 stopni). Stanowczo za zimno w jajka.

W swoich spodniach zaliczyłem szlifa przy prędkości około 40-50km/h. Materiał wytrzymał. Żadnego przetarcia, jedynie szwy na tyłku się poprzecierały.

Na nowy sezon też sobie sprawię jeansy, tylko poszukam innego kroju.
kalina
Posty: 215
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:39
Lokalizacja: Malbork

Od 3 lat używam motowear sa super na lato 😊
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

zibi
brałem pod uwagę te Max jeans, faktycznie fajny krój i kolorystycznie też OK. Jak możesz napisz jak z rozmiarówka czy faktycznie jest tak jak tabela przedstawia?

kalina
jak możesz to napisz jaki masz model bo z mottowear patrzyłem na Urban ten w moro. No i ciekawe jak z rozmiarówką. Gdzieś czytałem, że są duże.

Jak ktoś użytkuje Helda też fajnie by było żeby się wypowiedział :-)
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 436
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Ja zakupiłem rozmiar 36 wymiary trochę większe niż w tabeli a mianowicie :
pas 100 cm.
długość nogawki na zewnątrz od paska 118 cm.
długość nogawki od wewnątrz 94 cm.
Jak kupowałem to sprzedawca powiedział że rozmiary różnią się tylko w pasie a długość ta sama do dowolnego dopasowania.
A i jeszcze jedno jeansy są z dodatkiem laikry czyli trochę się rozciągają.
pawulon182
Posty: 207
Rejestracja: 29 maja 2014, 13:27
Lokalizacja: Łódź

Od 3 lat latam latem (sic) w Mottowear Debonair. Dziny o kroju eleganckim, mało motocyklowym na pierwszy rzut oka, można spokojnie wbić do knajpy albo biura bez robienia rabanu swoim wyglądem. Mam w pasie ok 85 i wszedłem w rozmiar S. Na długość tez sa ok bo nie wloką się po ziemi jak szmaty a na moto nie podwijaja się zanadto. Latam w 3 klamrowych Formach więc spodnie idą do środka. Maja miękkie ochraniacze kolan co lekko ida do góry na moto, ale to raczej efekt rozmiaru S. Są szersze na dole nogawek i lekko zwężaja się od kolana w górę. Mają niski stan ale to też raczej kwestia rozmiaru. Nisko wszyte duże kieszenie na dupie niby do czegoś służą ale na moto raczej na dokumenty? Głebokie kieszenie przednie i kondomówka też raczej do figury. Materiał mocny ale dobrze sie układają i sporo kewlaru od wewnątrz w newralgicznych miejscach.
you could argue "why not buy a 690 enduro?"...but the XT is bomb proof and can be treated like shit and still runs like a peach.
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

Ogólnie to przekonaliście mnie do jeansów i na pewno jakieś kupię ... teraz tylko decyzja jakie?

Patrzyłem też na te:
http://allegro.pl/spodnie-held-jeans-fa ... 91237.html
Cena dobra i pod kurtkę Helda podejdą ;-)

Ale na razie najbardziej jestem przekonany do Max jeans i mottowear
Awatar użytkownika
yomek
Posty: 52
Rejestracja: 12 kwie 2015, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Polecam te same jeansy co ZIBI - ja mam czarne (ponoć bardziej przewiewne). Nawinąłem nimi sporo km w dodatku w bardzo zróżnicowanych warunkach - także w długich trasach. Poprzednio latałem w kombinezonie (inne moto). Dodam, ze spodnie te fajnie pasują też do skórzanych kurtek, czy nawet do kurki od kombinezonu. Mam też tekstylnego Helda i tutaj również krój i fason pasuje. W dodatku są wygodne, poszyte nicią kevlarową tam, gdzie trzeba:

http://online4-biker.com/pl/p/Spodnie-J ... -2015/1030

W tej cenie cięzko szukać porządniejszego prodktu. Dodam, że czarne jeansy są z nieco innego materiału - są sztywniejsze i wg. mnie nieco jakby grubsze, mają też nieco inny krój.

4 biker ma sporą sieć sklepów tutaj ich lokalizacje www.4biker.pl, JEDNAK NIE MA TO JAK PRZYMIERZYĆ :)
Pozdrawiam: :)
Awatar użytkownika
yomek
Posty: 52
Rejestracja: 12 kwie 2015, 16:02
Lokalizacja: Kalisz

Z kolei te HELDY, które pokazujesz wyżej to zwykły badziew i kicz. Poza drobnymi protektorami to niemal zwykły jeans. W dodatku kiepski krój. Polecam 4bikera tez z innego powodu. Znam ludzi, do których należy sieć tych sklepów, z kolei te jeansy które markują pod swoim szyldem, zwyczajnie szczerze i po koleżeńsku mi polecili (jak zresztą wiele rzeczy). W ofercie mają zarówno helda, polo i nie żałuje że je wybrałem :-)

W tym przedziale cenowym (zresztą pewnie też i większym) ciężko szukać czegos lepszego.
Pozdrawiam: :)
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

Decyzja zapadła Max jeans -blue. Tylko jeszcze zastanawiam się nad rozmiarem. Mam 88-90 w pasie i chyba L zamówię.
ZIBI pisał, że rozmiarówka jest lekko większa.
Więc chyba wybór L będzie jak najbardziej trafny.
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 436
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

rafalp300 pisze:Decyzja zapadła Max jeans -blue. Tylko jeszcze zastanawiam się nad rozmiarem. Mam 88-90 w pasie i chyba L zamówię.
ZIBI pisał, że rozmiarówka jest lekko większa.
Więc chyba wybór L będzie jak najbardziej trafny.
Jak pisałem ja mam gdzieś 100-102 a pasuje na mnie rozmiar 36 XL i są dobre.
Ale żebyś był pewny rozmiaru L to zadzwoń do sklepu i niech ci zmierzą i podadzą wymiary.
Awatar użytkownika
rafalp300
Posty: 101
Rejestracja: 19 sty 2014, 9:56
Lokalizacja: Skrwilno

Zadzwoniłem, pogadałem i zamówiłem rozm L. Teraz tylko czekać na towar i pogodę :-)
No i ciekawe jak ja wpuszczę spodnie w buty (Alpinestars Tech3) to jak to będzie wyglądać?
nakiel
Posty: 201
Rejestracja: 01 gru 2015, 20:14
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

rafalp300 pisze:Zadzwoniłem, pogadałem i zamówiłem rozm L. Teraz tylko czekać na towar i pogodę :-)
No i ciekawe jak ja wpuszczę spodnie w buty (Alpinestars Tech3) to jak to będzie wyglądać?
Chyba nie będziesz jeździł w takich buciorach w jeansach :lol:

Wg tego co widziałem powinny się Tobie zmieścić na buta, najwyżej włożysz dżiny w buta :twisted:

Nakiel
kontakt 506 cztery dwa osiem 222
Awatar użytkownika
pancio
Posty: 2383
Rejestracja: 05 lut 2009, 10:13
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

Ja wam polecam Wranglery i Dr Martens użytkowane przez ze mnie od wielu lat i nadają sie na każda pogodę i moto. W czasie wolnym od moto również swietnie sie spisuja ;-)
A więc, z lewej nadjeżdża jakiś skuter. Z prawej też nic nie jedzie :)
ODPOWIEDZ