Swiezak prosi o rade

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
mkoz_1
Posty: 7
Rejestracja: 09 kwie 2016, 8:51
Lokalizacja: Mazury

Witem. Zaczol się sezon a ja bez motoru. Trafiła się oferta sprzedaży xt660x w mojej okolicy i obejrzałem ten motor. Ogulnie silnik wydaje się ok. Zero wycieków po srubach wnioskuję że nawet nie był rozkrecany tylko ma kilka problemów. Na N silnik ma minimalnie nie równa pracę, koleś twierdzi że to przez wybebeszone tłumiki nie da się ustawić aby było idealnie. Druga sprawa to jak twierdzi rozwalone łożysko główki ramy, ale aż kierownica ciężko skręcać, i nawet nie to ze skręca się z oporem tylko tak jakby przeskakuje i nie wiem czy łożysko może powodować taki objaw. Do wymiany jest jeszcze kilka eksploatacyjnych rzeczy takich jak napęd, tarcze, klocki, uszczelnienie lagi. Ogulnie motor wydaje się trzymać kupy, nie widać żadnych spawow poza tymi z fabryki, plastiki porysowane miej lub bardziej ale nie popekane, ładnie pali, biegi wchodzą pewnie tylko luz delikatnie trzeba szukac. Na liczniku ma 11kkm i oczywiście usłyszałem bajkę w stylu "dziadek do kościoła tylko jeździł a Niemiec płakał jak sprzedawal" . Jest jeszcze jedno ale, motor nie ma papierów z tym ze ja nie mam prawa jazdy na A Ale motor i tak ma mi służyć do jazdy po polnych drogach i chociaż ubezpieczyć go nie będę musiał. Was proszę o przeanalizowanie usterek i czy tak mały przebieg jest możliwy przy tych awariach. Motor jest z 2005r za cenę 6000zł, warto tyle dac czy później nie będzie szans sprzedać go za podobne pieniądze ?
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Jesssu... Popraw błędy, bo jak Mr. Herflik to zobaczy...
mkoz_1
Posty: 7
Rejestracja: 09 kwie 2016, 8:51
Lokalizacja: Mazury

Strażnicy poprawnej polszczyzny, dzięki Bogu jesteście. Co byśmy bez was zrobili....
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Regulamin pkt. 4
http://xt660.pl/viewtopic.php?t=702

A tak na marginesie swój post wrzuciłeś 2 razy
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Jak bez papierów, to kradziony zapewne.

Art. 291 KK.
§ 1. Kto rzecz uzyskaną za pomocą czynu zabronionego nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
mkoz_1
Posty: 7
Rejestracja: 09 kwie 2016, 8:51
Lokalizacja: Mazury

To czy kradziony (a raczej zgloszony) zawsze można sprawdzić. Dodam jeszcze ze ma tablice ale na pewno nie europejska tylko "amerykańską"
mkoz_1
Posty: 7
Rejestracja: 09 kwie 2016, 8:51
Lokalizacja: Mazury

Powiedzcie mi chociaż czy uszkodzenie łożyska główki ramy może powodować przeskakiwanie podczas skracania?
mirkoslawski
Posty: 69
Rejestracja: 24 paź 2015, 21:35
Lokalizacja: Kielce

mkoz_1 pisze:Powiedzcie mi chociaż czy uszkodzenie łożyska główki ramy może powodować przeskakiwanie podczas skracania?
Może. Może też uszkodzona bieżnia, gniazdo, główka ramy.
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

Przy 11 kkm tarcze jeszcze powinny być OK, moje mają 60kkm i nie kwalifikują się jeszcze do wymiany ;)
To jakaś kupa, kupa problemów.... za sprzęt bez papierów ....6k zł...
Na dzień dobry masz do włożenia około 2k zł... czy warto? Moim zdaniem:NIE!
Jeszcze sobie problemów narobisz bo sprzęt niewiadomego pochodzenia....
...bo każda okazja jest dobra by zjechać z utartej ścieżki i poszukać własnej ;)
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Nie warto.
Trzeba w niego zainwestować, a i tak nie będziesz mógł nim jeździć po publicznych (legalnie).
Do samych polnych lepiej coś lżejszego.
Jak kradziony to spadnie odpowiedzialność na Ciebie, w razie wypadku jesteś w d.pie.

nie, nie, nie ;)

Słownik zakup, bo aż oczy pieką od tych błędów.

pozdrawiam!
Mateuszz
mkoz_1
Posty: 7
Rejestracja: 09 kwie 2016, 8:51
Lokalizacja: Mazury

Po publicznych drogach nie będę jeździł ponieważ od tego mam samochód a motorem chce pojeździć dla fanu a o wiele większa frajdę sprawia mi latanie po polnych drogach które na marginesie miejscami są lepsze od pobliskich publicznych. Z tym ze faktycznie moto jest dość ciężkie i do przepchania go trzeba się trochę napocic tym bardziej, że z przodu jest pianka co sprawia ze opona jest jak na flaku. Druga sprawa to elastyczność tego silnika. Dość wcześnie trzeba jechać na pol-sprzęgła żeby nie zgasł no ale tego akurat się spodziewałem po 4t na wtrysku. Tylko ze jeśli nie xt660 to co? Crosa nie bardzo chcę ponieważ są za bardzo wysilone przez co ich żywotność jest śmiesznie krótka, no i niezbyt wygodne.
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Ja bym nie brał xt tylko do ciorania po terenie, a raczej celowałbym w coś bardziej lżejszego jak DRZ, lub coś z rodziny TT. Albo chcesz wygodę albo sprawność w terenie. Po co się pakować w jakieś g...no jak możesz kupić już gotowy motocykl.
Z tego co widzę po temacie to wszyscy też Ci go odradzają ale Ty i tak zrobisz jak będziesz chciał ;P
Awatar użytkownika
Lotek
Posty: 473
Rejestracja: 19 lut 2014, 12:29
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

kup, będziemy mieli od kogo odkupić części ;) Ochłoń, przemyśl, przelicz,itp. Jeździsz na pół sprzęgła bo szarpie? Poczytaj posty o tym silniku i wyciągnij wnioski. Jesteś z Mazur to lepiej kup coś mniejszego np: dr350, ktm250... Zobaczysz że kupisz xteka, zwłaszcza wersję xtx i zaraz będziesz chciał przerabiać. No i bez papierów to sobie odpuść, w razie bum są straszne problemy, nawet go nie ubezpieczysz.
lepiej niech pada jak ma być błoto
jasiu836
Posty: 71
Rejestracja: 09 sie 2012, 18:05
Lokalizacja: Słupsk

Nie ma okazji , no moze raz na milion :lol:
Nie opłaca sie
Dołożyć z 2 tys i kupisz legala
Albo albo za 6 tys ładnego xt 600 na legalu


A tego kupisz , kasę włożysz ,a moto bedzie zawsze trefne bo bez kwita
mkoz_1
Posty: 7
Rejestracja: 09 kwie 2016, 8:51
Lokalizacja: Mazury

Darowalem sobie tego xtx660 i na 90% będzie bmw f650 gs
ODPOWIEDZ