Grzane manetki - NIE OXFORD!

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
astro
Posty: 226
Rejestracja: 23 cze 2014, 14:47
Lokalizacja: Poznań

A ja wypróbuję jeszcze bardziej ekonomiczny wariant :)

Obrazek
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

....Przetestuję w drodze na zlot :) ...
i jak kolego? zdały egzamin? Muszę zmontować jakiś zestaw na zimne dni, choć pewnie skończy się na gotowym produkcie;)
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

Przetestowane i mogę potwierdzić, że na pewno ułatwiły i umiliły dojazd na zlot :)
byłoooo ZIMNO :D Manetki tak jak wcześniej opisywałem po uruchomieniu są letnie. Ta po prawej stronie na rollgazie nagrzewa się prędzej, ale ostatecznie po paru minutach ciepło oddają tak samo. W porównaniu z innymi wyrobami obecnymi na zlocie mogę powiedzieć, że mój KTM grzał tak jak inne na 1-szym stopniu grzania. Z jednej strony czasami mogło by być cieplej a z drugiej słyszałem opinie, że grzane manetki i tak przy takim mrozie bardziej "pomagają" aniżeli rozwiązują problem zmarzniętych rąk. Wentylacja rękawic mrozi mocno od zewnątrz, a ręce ogrzewane są tylko od środka, także palce i tak marzną. W moim przypadku najlepiej spisywało się z rękawicami zimowymi. Wiatr nie schładzał ich nawet przy szybszej jeździe a manetki dogrzewały.
Testowaliśmy ten układ również w terenie i po dłuższej jeździe było już za gorąco, trzeba było ogrzewanie wyłączyć :)

Ogólnie jestem zadowolony, że udało mi się ten patent sprawdzić na zlocie, gdyż bez dogrzewania było by ciężko. Temperatura rano spadała poniżej 5*C.
Myślę, że może w przyszłości rozszerzę moje ogrzewanie o "drugi stopień" będę informował na bieżąco :)
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

raczek_ pisze:Wentylacja rękawic mrozi mocno od zewnątrz, a ręce ogrzewane są tylko od środka, także palce i tak marzną
Jakoś nigdy tego nie odczułem. Teoretycznie powinno tak być ale chyba trzeba byłoby mieć bardzo grube paluchy.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

a jakie masz rękawice ?
bo ja jechałem w takich:
Obrazek
i niestety, ale na mroźne dni się nie nadają. Skóra jest perforowana i przód wychładza się bardzo szybko :(
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Kup sobie takie coś:

http://www.wunderlich.de/shop/media/cat ... 000_02.jpg

Po angielsku to się zowie "bike muffs" , Oxford też zdaje się ma to w ofercie.

PS: a mówiłem ze patent "lusterkowy" będzie słabo grzał :>
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Ktoś na zlocie to miał chyba w Tenere.
A do Kata idealnie będzie pasować.. jak i do osobowości Raka ;0
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Jakoś mufek w terenie nie widzę.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
raczek_
Posty: 2111
Rejestracja: 02 lis 2008, 13:16
Lokalizacja: Ostrów Wlkp. Wrocław
Kontakt:

marider pisze:Kup sobie takie coś:

http://www.wunderlich.de/shop/media/cat ... 000_02.jpg

Po angielsku to się zowie "bike muffs" , Oxford też zdaje się ma to w ofercie.

PS: a mówiłem ze patent "lusterkowy" będzie słabo grzał :>

no proszę Cię :D Pisałem na samym początku, że nie chcę zrobić z supermoto goldwinga i nie chcę obwiesić go grubymi grzanymi manetkami oxforda. To wygląda jak żywcem zdjęte ze skutera. Domyślam się, że gumiło by się w tym miodowo, ale bez przesady :) Ja tam ze swoich podgrzewanych mat jestem zadowolony
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Ja tylko podałem kolejne rozwiązanie ;) Zawsze możesz ganiać w łapawicach, nawet puchowych :lol:
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

Ja tak jak przypuszczałem z braku czasu zakupię manetki Oxforda. Na Daytonę szkoda kasy a Saito kiedyś miałem i długo nie podziałały.
ODPOWIEDZ