Modyfikacja przedniej lampy

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Dla elektryka to pewnie pestka. Można też posłużyć się srebrną taśmą i w razie potrzeby przytrzymać "migacz" długich. :)

globo13, w tenerce idealnie komponują się halogeny. Nie chcesz jakiejś kombinacji work/spot ?
h e d o n i z m
globo13
Posty: 18
Rejestracja: 04 cze 2014, 17:10
Lokalizacja: Żelechów

Pietia pisze:Cześć

Ponoć idzie zrobić taka modyfikację przełącznika świateł że w momencie kiedy włączymy długie będą także świecić krótkie.
Kiedyś tego szukałem i znalazłem na zagranicznym portalu. Minus takiego rozwiązania to pobór prądu w momencie gdy będą świecić się 2 żarówki jednocześnie.
Ja mam żarówki ledowe, więc pobór prądu mniejszy, a chodzi o doświetlenie całości
Znajdziesz może opis jak to zrobić?
Only Tenere ;-)
globo13
Posty: 18
Rejestracja: 04 cze 2014, 17:10
Lokalizacja: Żelechów

Flaw pisze:Dla elektryka to pewnie pestka. Można też posłużyć się srebrną taśmą i w razie potrzeby przytrzymać "migacz" długich. :)

globo13, w tenerce idealnie komponują się halogeny. Nie chcesz jakiejś kombinacji work/spot ?
W sumie takiej odpowiedzi się spodziewałem "Flaw" ;-)
Jakoś akurat przy tej Tenerce chciałbym zachować minimalizm.
Zresztą nie zdążę z halogenami. Do czwartku muszę ją nadać na transport do Kirgistanu...
Only Tenere ;-)
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

globo13 pisze:
Pietia pisze:Cześć

Ponoć idzie zrobić taka modyfikację przełącznika świateł że w momencie kiedy włączymy długie będą także świecić krótkie.
Kiedyś tego szukałem i znalazłem na zagranicznym portalu. Minus takiego rozwiązania to pobór prądu w momencie gdy będą świecić się 2 żarówki jednocześnie.
Ja mam żarówki ledowe, więc pobór prądu mniejszy, a chodzi o doświetlenie całości
Znajdziesz może opis jak to zrobić?
Też chciałbym zrobić 2w1 i prosiłbym o jakieś linki, czy może ktoś z forum wie jak to zrobić?
Co do prądu czy temperatury to mam nadzieje, że nie będzie problemu?
globo13
Posty: 18
Rejestracja: 04 cze 2014, 17:10
Lokalizacja: Żelechów

Wrócę do tematu świateł
Dzisiaj udało mi się zrobić tak, aby po włączeniu światła drogowego nie gasło światło mijania.
Sprawa jest banalnie prosta. Włącznik długich rozłącza światło mijania przy przełączeniu w pozycję drogowych. Wystarczy rozkręcić sterowanie światłami i zmostkować dwa przewody, konkretnie niebieskim z czarnym paskiem zmostkować z zielonym. Z obawy przed większym poborem prądu zmieniłem żarówki na LED. Biorą mniej prądu a lepiej świecą.
Only Tenere ;-)
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

globo13, - WIELKIE DZIĘKI za rozgryzienie tematu! Na dniach biorę się za lutownice :)

Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=PgQabaeQCfs
ODPOWIEDZ