Wtyczka złącza

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
trolik
Posty: 481
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:20
Lokalizacja: SZCZECIN

Pod plastikową przykrywką czachy ukryta jest wolna wtyczka, którą przewidujący producent umieścił w celu jej wykorzystania jeśli ktoś potrzebuje prądu.
Jako że jestem całkowitym ignorantem w dziedzinie elektryki to mam pytanie-jakie jest oznaczenie tej wtyczki i gdzie ew. mogę kupić do niej brakujący element...?
dzięki z góry za pomoc!
pozdrawiam trolik
Awatar użytkownika
koncik
Posty: 28
Rejestracja: 07 maja 2014, 8:44
Lokalizacja: Toruń

Ciężki temat. Szukałem w kilku elektronicznych w Toruniu i w internecie. Ostatecznie odpuściłem, kupiłem odrobinę szerszy pin i go "zwężyłem". Plastikowej wtyczki nie znalazłem. Ale mam nadzieję, że ktoś napisze gdzie to można dostać i też skorzystam ;)
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

w wersji R znalazłem wtyczkę pod siedzeniem i podłączyłem po d to dodatkowe oświetlenie, Czy w Rce też z przodu jest wtyczka na podłaczenie czegoś np gniazdo 12V?
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Hej!
Odgrzewam kotleta. Idą mi właśnie halogenki led i tak się zastanawiam nad tą wtyczką. Jestem kompletnie zielony w elektryce i jak ktoś mi mógł coś poradzić...? Tak łopatologicznie... Zakupione halogeny mają dodatkowo włącznik na kierownicę, a kabelki na końcu są niezarobione. Ktoś coś robił w Z-tce z tą wtyczką v. halogeny? Słyszałem, że gdzieś jest jeszcze jedno wolne złącze?

Obrazek
delirium
Posty: 537
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

robiłem z tą wtyczka mojej tenerce i jako że nie udało mi się znaleźć nic do kompletu to odciąłem ją i założyłem nową ze sklepu elektronicznego, którą kupiłem. Żęński/męski zestaw.
Działa super, z tym że u mnie wykorzystuję do zasilenia gniazda zapalniczki i gpsa. Zaleta jest taka tej wtyczki, że po wyjęciu kluczyka prądu nie ma.
Trzeba jednak wziąć pod uwagę moc podpinanych urządzeń, ledowe halogeny powinny jednak działać OK.
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

delirium pisze:robiłem z tą wtyczka mojej tenerce i jako że nie udało mi się znaleźć nic do kompletu to odciąłem ją i założyłem nową ze sklepu elektronicznego, którą kupiłem. Żęński/męski zestaw.
Działa super, z tym że u mnie wykorzystuję do zasilenia gniazda zapalniczki i gpsa. Zaleta jest taka tej wtyczki, że po wyjęciu kluczyka prądu nie ma.
Trzeba jednak wziąć pod uwagę moc podpinanych urządzeń, ledowe halogeny powinny jednak działać OK.
Delirium... dzięki :)
Właśnie odnośnie mocy pytanie do posiadający wiedzę... podejrzewam, że w zestawie halogenów nie ma jakiegoś zabezpieczenia w postaci bezpiecznika. Same ledy mają pobór prądu 2x15W. Czy to złącze da radę uciągnąć tą moc? Czy montować gdzieś po drodze na kabelku z zakupionego zestawu bezpiecznik? Na kablu plusowym czy minusowym? Kurcze, tyle pytań i teraz żałuję, że wagarowałem na elektrotechnice :-D
delirium
Posty: 537
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

robas pisze:
delirium pisze:robiłem z tą wtyczka mojej tenerce i jako że nie udało mi się znaleźć nic do kompletu to odciąłem ją i założyłem nową ze sklepu elektronicznego, którą kupiłem. Żęński/męski zestaw.
Działa super, z tym że u mnie wykorzystuję do zasilenia gniazda zapalniczki i gpsa. Zaleta jest taka tej wtyczki, że po wyjęciu kluczyka prądu nie ma.
Trzeba jednak wziąć pod uwagę moc podpinanych urządzeń, ledowe halogeny powinny jednak działać OK.
Delirium... dzięki :)
Właśnie odnośnie mocy pytanie do posiadający wiedzę... podejrzewam, że w zestawie halogenów nie ma jakiegoś zabezpieczenia w postaci bezpiecznika. Same ledy mają pobór prądu 2x15W. Czy to złącze da radę uciągnąć tą moc? Czy montować gdzieś po drodze na kabelku z zakupionego zestawu bezpiecznik? Na kablu plusowym czy minusowym? Kurcze, tyle pytań i teraz żałuję, że wagarowałem na elektrotechnice :-D
ledowe beda działać na 99% bo yamaha w zamierzeniu zrobiła tę wtyczkę do dodatkowych świateł kiedy to jeszcze nie było ledów tylko żarówki halogenowe, które np w lampach givi mają 55W ! Żaden problem podłączyć i spróbować, najwyżej wywali bezpiecznik od świateł, nie ma ryzyka.
pawel
Posty: 248
Rejestracja: 21 paź 2015, 7:04
Lokalizacja: Kraków

delirium pisze:najwyżej wywali bezpiecznik od świateł, nie ma ryzyka.
Optymistycznie :D w nocy nie bardzo...

Wystarczy pomierzyć natężenia lub zsumować moce żarówek i podzielić przez 12~14V i ustalić, czy bezpiecznik od headlight ma 10A (to już jest 120~140W w świecie normalnej fizyki mocy elektrycznych) lub inną wymaganą wartość.

Ważne: ładowanie aku przy 5000rpm ma być ponad 14V i basta :D
ODPOWIEDZ