Zbroja pod kurtkę tekstylną ?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
j9295
Posty: 13
Rejestracja: 29 cze 2016, 8:16
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Panowie jak w temacie. Czy ktoś zakłada zbroje pod kurtkę ??? Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Czy sama kurtka na lato wystarczy? Ja xt-ekiem jeżdżę 50% teren nie za ciężki 50% asfalt. Jak czytam po necie to opinie są naprawdę różne ,są zwolennicy i przeciwnicy takiego rozwiązania.
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Czasem nakładam, jak ściągam wszystkie ochraniacze z kurtki. Ale średnio wygodnie :/
terry
Posty: 132
Rejestracja: 10 lut 2016, 9:09
Lokalizacja: Warszawa

Zazwyczaj kurtki mają krój, który po założeniu zbroi pod będzie krępował ruchy. Podjedź do sklepu i przymierz.
Ja głównie jeżdżę po krzach. Jak jest bardzo zimno to w kurtce jak trochę cieplej to w zbroi i bluzie.
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

A czemu nie kurtka z ochraniaczami ?
Awatar użytkownika
Lotek
Posty: 473
Rejestracja: 19 lut 2014, 12:29
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

ja śmigam w kurtce modeka discovery i pod to mam zbroję thor impact (do sprzedania) W kurtce jest zawsze słaba ochrona pleców i to mnie przekonuje do zbroi. Poza tym jak jest gorąco to ściągam kurtkę i zakładam bluzę. Przymierz zbroję, rzadko która mieści się pod kurtką turystyczną. Thora jest płaska i bardzo wygodna, ma szeroki rzep i możliwość odpięcia samego żółwia. Wada jest taka że jak już założysz zbroję to ciężko zdjąć i chodzisz jak robocop po restauracji ;) ale kto na enduro jedzie do .... ehhh
Ostatnio zmieniony 29 sty 2017, 14:04 przez Lotek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

Ja mam Rev'it Sand 2. Jeśli cięższy off, to latam w zbroi i na to kurtka, a jak asfalt to sama kurtka z ochraniaczami (plus protektor pleców dedykowany do kurtki, kupowany osobno).
Wchodzi wszystko, kurtka S, zbroja S/M, acz jest ciasnawo.
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Też mam w planie zbroja + kurtka bez ochraniaczy. Główkuje już od dłuższego czasu jakie modele zbroi i kurtki będą dobrym połączeniem. Bardzo dużo ludzi tak jeździ na motocyklach adv. Mi wydaje się to super połączenie.

Pozdro
aXon
Marulin
Posty: 5
Rejestracja: 29 gru 2013, 17:36
Lokalizacja: Lądek-Zdrój

Mam zbroję leat i kurtkę akito desert. Połączenie fajne. Kurtka po wyjściu protektorów jest bardzo pojemna.
Niestety akito desert juz nie ma w sprzedaży...
Awatar użytkownika
robas
Posty: 340
Rejestracja: 20 lis 2012, 8:13
Lokalizacja: dolnośląskie

Marulin pisze:Mam zbroję leat i kurtkę akito desert. Połączenie fajne. Kurtka po wyjściu protektorów jest bardzo pojemna.
Niestety akito desert juz nie ma w sprzedaży...
Marulin znalazłem w necie taką kurtkę i spodnie, nawet w Polsce jest. Fajnie wygląda 🙂
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Akito z tego co słyszałem jest dosyć szeroka w rękawach. Dzięki temu przy zbroi z dużymi ochraniaczami na łokcie nie krępuje ruchów. I chyba ogólnie jest dosyć szeroka ale nie jest długaśna dzięki temu wygląda całkiem wporzo i mieści sporego żółwika :)

pozdr. aXon
j9295
Posty: 13
Rejestracja: 29 cze 2016, 8:16
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Ja mam na lato kurtkę Modeka Upswing i myślałem pod nią zakupić zbroję : http://enduro-cross.pl/zbroja-motocyklo ... d1072.html . Najlepiej pewnie by było ją przymierzyć w sklepie pod kurtką . W necie widać ,że dobrze przylega i nie ma jakichś ogromnych ochraniaczy to chyba pod kurtkę powinna pasować.
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Też się właśnie zastanawiam nad tą zbroją. Może jak wybiorę się na targi moto do wawy to ja przymierze w jakimś sklepie bo u mnie w mieście nie ma :-/ ...

j9295 - jak masz kurtkę dopasowaną tak jak być powinna czyli zero luzu to wiadomo, że nie wejdzie.. Jak masz luźną, że ci się przekręcają ochraniacze na łokciach i w klacie i plecach ci lata jak zwykła kurtka to wejdzie ale pewnie, że najlepiej przymierzyć. Dla sklepów netowych nie ma problemu, żebyś kupił i oddał później. Zapłacisz jednak za przesyłkę w dwie strony. *motoakcesoria.pl wysyłają za darmo (przynajmniej parę miechów temu tak było).. Tak kupiłem buty. Zamówiłem u nich i okazały się o numer za małe. Zapakowałem i za darmo przysłali mi o numer większe - fajnie :) Nie wiem czy mają akurat tą zbroję - sprawdź, obadaj - a nóż, widelec łyżka ;)

Pozdrawiam serdecznie
aXon
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

j9295, aXon, przymierzcie sobie tę zbroję, ja mam wcześniejszy model Alpinestars Bionic Jacket, zbroja lubi się podciągać do góry i drażnić zamkiem po szyi.
Na OFFwyjazdy wyciągam z kurtki ochraniacze i zakładam zbroję, jak jest gorąco to można zdjąć kurtkę a ochrona zostaje ;)
h e d o n i z m
trolik
Posty: 481
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:20
Lokalizacja: SZCZECIN

Ja zawsze jeżdżę w kurtce (tani model z niemieckiego sklepu stadler) i w takiej zbroi:
https://www.alltricks.de/F-11940-protec ... #ectrans=1
Kurtka jest tania, więc podarła się podszewka zaczepiając o elementy zbroi przy zakładaniu. Jeszcze tej zimy mam zamiar usunąć podszewkę żeby łatwiej było. Zbroja w kombinacji z kurtką nie krępuje ruchów.
pozdrawiam trolik
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Z tego co widzę dużo osób ma właśnie zbroję Foxa. I tu pytanko - czy żółw w niej nie jest przydługaśny?
Bo z tego co troszkę poczytałem lubi opierać się o siodło i wtedy za wygodnie to nie jest. Ile w tym prawdy? Bo zbroja całkiem ciekawa i sporo regulowana (jednak ten żółw aż za dupę zachodzi...)

pozdr.aXon
ODPOWIEDZ