Dziwne dzwięki?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Czosnek
Posty: 96
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:57
Lokalizacja: Wrocław

Cześć!
wczoraj zostałem posiadaczem pięknej R-ki i mam wrażenie ze teraz słyszę dźwięki dobiegające z silnika, których nie słyszałem podczas zakupu.
Może to przewrażliwienie i nie osłuchane ucho, dlatego prosiłbym o Waszą opinie.

http://wrzucacz.pl/file/2351485706866/zimny.MP3

na pierwszym nagraniu silnik odpalany na zimno i dźwięk, jakby czegoś drgającego- ten dźwięk jest tylko przez krótką chwile po odpaleniu, szybko znika i później się nie pojawia.


Tutaj silnik cieply, nie ma tego dziwnego drgania, ale jest dziwny, cichy pisk, który pojawia się i znika
.
http://wrzucacz.pl/file/7681485707153

Czy jest to coś, czym powinienem się martwić?
z góry ogromnie dziękuje za wypowiedzi! ;-)
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Faktycznie coś chyba stuka z której strony bo jak z prawej to może to ten temat :
http://xt660.pl/viewtopic.php?t=4012&hi ... k++silnika
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

1. jeśli sprzedający przygrał w ch. to od razu się kontaktuj!
to handlarz był z tego co kojarzę.

2. tylko na wolnych?
jak pod obciążeniem?

Może to klinek, nie chcę gdybać. Jest tu kilku znawców, Crazy, Arkadius, Mik, może się wypowiedzą ;)
Nawet jeśli to klinek (masz o nim w temacie wyżej) tak niech naciągacz który Ci to sprzedał niech płaci! Żądaj zwrotu jakiejś kasy czy coś, krótko z takimi.
Awatar użytkownika
Czosnek
Posty: 96
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:57
Lokalizacja: Wrocław

tak, to był handlarz.
moje "stuki" w porównaniu z tymi z filmu ( z podesłanego tematu)
są bardzo ciche.
mam wrażenie, że dźwięk jest jednakowy z obydwu stron, ale tak jakby z dołu silnika ( jeżeli chodzi o ten "łomot")
pod obciążeniem jest tak samo, może minimalnie to "gruchanie" cichnie
Niestety motocykl nie jest zarejestrowany, wiec do sprawdzania mam tylko garaż;/ ( zablokowany przedni hamulec i al'a palenie gumy)
teraz odkryłem taki jakby cichy gwizd, po szybkim odkręceniu manety ( gwałtownie, ale tylko trochę jeżeli chodzi o zakres odkręcenia)
moto ma potwierdzone 11 tyś km. i jego stan wskazuje raczej na bardzo opiekuńczego wcześniejszego właściciela.
z ciekawości postawiłbym xt-eka obok i posłuchał "prawidłowej" pracy silnika, chociaż pora roku raczej nie pomoże w ściągnięciu do mnie jeźdzca na xt660:(
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Każdy Xtek stuka i puka;P Ja bym jeździł normalnie i zwracał uwagę czy hałas się powiększa czy nie;p Ogólnie to każdy Xtek którego słyszałem brzmiał inaczej;p
Awatar użytkownika
Czosnek
Posty: 96
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:57
Lokalizacja: Wrocław

Tak tez zrobie!!!
Zrobie przeglad, zarejestruje i bede sie cieszyl maszyna, jednoczesnie monitorujac ja:)
Dzieki!
Awatar użytkownika
Lotek
Posty: 473
Rejestracja: 19 lut 2014, 12:29
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

wszystko ok, panie tak ma być mój na przykład szumi :)
lepiej niech pada jak ma być błoto
Awatar użytkownika
Czosnek
Posty: 96
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:57
Lokalizacja: Wrocław

Dzięki Chopy!!!!:)
Był xtr, jest xtz 750
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Najlepsze lekarstwo na różnego rodzaju stuki to głośny wydech ;)
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
Czosnek
Posty: 96
Rejestracja: 11 sty 2017, 10:57
Lokalizacja: Wrocław

Jak tylko załatam dziurę budżetowa, musowo się w takowy wyposażę:)
wielka szkoda tak kastrować ten piękny dźwięk oryginalnymi wydechami :mrgreen:
Był xtr, jest xtz 750
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

To też druga rzecz.
Ja na początku męczyłem d.pę Góralowi kilka razy, żeby posłuchał mojego, ja jego, bo zawsze coś cykało, pykało, stukało.
Po pewnym czasie człowiek z tego wyrasta i wie, że do XTeka trzeba tylko lać wachę i pilnować olejów/zaworów i podstawowego serwisu :D
Matheo
Posty: 55
Rejestracja: 15 mar 2016, 19:36
Lokalizacja: Gliwice-Katowice

Ja bym zaproponował przejrzeć wszystkie śruby, czy to stelaża, osłony pod silnik czy czachy. Lubią się odkręcać, a przy małym dzidowaniu wchodzić w mały rezonans - przynajmniej ja się zastanawiałem wiecznie co tak dryndoli ;p A co do odgłosów silnika to jak wszyscy wyżej, trochę grzechocze, ale wszystko gra :D
ODPOWIEDZ