Zestaw tekstylny Alpinestar

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
robert73
Posty: 26
Rejestracja: 27 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: łódż

Witam chciałbym się poradzić czy warto kupować ciuchy tekstylne Alpinestar kurtka i spodnie za 2600 ( mębrana Drystar ) czy może brać innej firmy .Kurtka http://allegro.pl/kurtka-valparaiso-2-t ... 56554.html spodnie http://allegro.pl/spodnie-valparaiso-2- ... 81210.html
Ostatnio zmieniony 09 lut 2017, 23:07 przez robert73, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

podaj link do zestawu bo na razie tylko cena wiadoma
gajowy
Posty: 470
Rejestracja: 27 maja 2014, 23:13
Lokalizacja: Bydgoszcz

2600? wolałbym za tę kasę Gore-Tex sprawdzona membrana, może trzeba bedzie dołożyc kilka stówek
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Ze szmat które kupiłem na XT, Tigera itp. "turystyczne" bzyki mam kurtkę Dainese Xantum D-Dry + spodnie P.Tomsk D-Dry i jest OK, także w deszczu (bez znaczenia czy z podpinka czy bez). Taki zestaw sprawdza się idealnie więc sobie obejrzyj, czasem zakładam je też na sporta do polatania jesienią ;)
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

robert73, Zestaw Velparaiso to flagowy komplet teksów od Alpinestars w segmencie dedykowanym do adwenczerów.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Przy 3 tysiach celowałbym w coś z gore-texem znając jego dobre działanie w codziennych ciuchach.
Alpin bardzo dobra firma jak i ten model ale popatrzyłbym na inne firmy - rukka, re'vit, klim robi super jakościowo rzeczy.

Ale tak jak mówisz... trzeba by było troszkę dodać pieniążków ale jedyne co właściwie jest najważniejsze w ciuchach moto to dopasowanie i wygoda (oprócz oczywiście bezpieczeństwa). Więc nawet jak firma i model jest git to może tak strasznie nie pasować na twoją figurę, że nie będziesz chciał tego nakładać.

Ostatnio Flaw pisał o butach w temacie 'buty' - przyszły do sklepu zamówione przez niego sidi (chyba), a wyszedł z Foxami bo przymierzył i były wygodniejsze i pewnie coś tam jeszcze wyszło na plus.

Pozdrówka! aXon
robert73
Posty: 26
Rejestracja: 27 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: łódż

Właśnie największy problem jest z dopasowaniem bo większość modeli jest bardzo obcisła ( niestety tak bywa jak człowiek jest nie za wysoki i chodzi od 23 lat na siłownie ) .
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

robert73, przymierz kurtkę RST Adventure Pro 2.
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Z tego co mierzyłem to ciuchy BUSE mają krój dla Herkulesów ;)
Jak nałożyłem to jeszcze worek ziemniaków by w klatę wszedł :-P

Może spróbuj opcję zbroja + kurtka (akito czy jakos tak albo ufo jacket) - ochronę dopasujesz to już mniejsza z dopasowaniem kurtki.. to już zależy po czym w większości jeżdzisz - jak po 'asfalcie' to rzeczywiście kurteczka będzie lepsza.
robert73
Posty: 26
Rejestracja: 27 mar 2013, 13:56
Lokalizacja: łódż

Szukam zestawu tekstylnego bo na xt-ku jeż 70% asfalt a 30% to szutry do ciężkiego terenu i na żwirownię używam cr 250r . Głównie zależy mi na dobrej membranie żebym nie musiał wylewać wody z butów .
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

robert73, Przymierzałeś ten komplet Alpinestars?
Masz jeszcze czas, więc poczytaj opinie o innych producentach no i wreszcie udaj się do sklepu i poprzymierzaj.

Może trafisz gdzieś na ciuchy Spidi (http://www.spidi.com/ww_en/venture-h2out-jacket-36.html)
Rady kolegów powyżej też weź pod uwagę, Goral fany trop poddał z RST (aktualnie weszła już 3 generacja tych ciuchów). Ja przymierzałem się do goretex'a, jednak co nieoglądałem to ceny szły w górę, i się ocknałem na katalogu Klim i pieniądzach rzędu 4k za kurtkę... Suma sumarum udałem się do sklepu skąd wyszedłem z kompletem Rev'it'a za 2,4k - Więc na jakiś czas mam z głowy temat ciuchów na moto. Swoją drogą Revit, też ma nowości na ten sezon np. model - Sand 3.
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Bajros, mi się spodobały spodnie klim dakar (in the boot). Trafiłeś może na podobne spodnie enduro podczas twoich poszukiwań? Teoretycznie każde spodnie można wcisnąć w buty, ale to już nie to...
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Flaw, Niestety nie trafiłem. Z Klim'em to ciężko poprzymierzać w Polsce z tego co się orientuję :)
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

No wiem właśnie...
Trochę mało znana marka w Polsce i wszystko na zamówienie z usa.
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
aXon
Posty: 187
Rejestracja: 18 lut 2012, 23:14
Lokalizacja: Białystok

Bajros pisze:robert73, Suma sumarum udałem się do sklepu skąd wyszedłem z kompletem Rev'it'a za 2,4k - Więc na jakiś czas mam z głowy temat ciuchów na moto. Swoją drogą Revit, też ma nowości na ten sezon np. model - Sand 3.
Oby dobrze się nosiło :) Jaki model zanabyłeś?

Teraz zima i wyprzedaże roczników więc warto coś sobie poszukać na walentynki ;) - bo przecież nic wielkiego nie zmieniają co roku, żeby nagle kurtka na 2017 tak bardzo byłaby lepsza od tej z 2016...
ODPOWIEDZ