Yamaha XT660X kilka pytań

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
tmks2
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2017, 19:39
Lokalizacja: PL

Witam, w którym dokładnie miejscu zajmuje się czujnik przechyłu w Xt660X (model 2015), mam problemy z odpaleniem i mam błędy z nim związane odczytane z zegarów tj.

Błąd nr 30: Błąd czujnika pochyłu - aktywowany wyłącznik bezpieczeństwa (prawdopodobnie motocykl wywrócony) - tryb diagnostyczny (08)

Błąd nr 41: Błąd czujnika przechyłu - tryb diagnostyczny (08)

Błąd nr 46: Niskie napięcie akumulatora - tryb diagnostyczny (09)


Wybaczcie za tak banalne pytanie, ale niedawno kupiłem motocykl, odpalał gdy kupowałem ale podejrzewam, że problem jest tego typu, że przewoziłem go na boku na przyczepie i pewnie stąd ten problem.
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Witaj.
Nic na razie nie rób przy czujniku, najpierw naładuj akumulator i skasuj błędy i powinno być dobrze.
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Naładuj akumulator i skasuj błędy. Z tego co wiem to błąd przechyłu będziesz miał zawsze po glebie, ale nie stanowi to problemu przy odpalaniu moto.
tmks2
Posty: 5
Rejestracja: 11 lut 2017, 19:39
Lokalizacja: PL

Pewnie jak go wiozłem na boku to złapał błąd, te błędy wg opisu unieruchamiają moto. Błędy skasowane, ale z aku juz nic, zamawiam nowy bo stary ledwo kręci.
Awatar użytkownika
Goral
Posty: 489
Rejestracja: 14 sie 2014, 16:10
Lokalizacja: Bielsko/Żywiec

Czujnik pochyłu ma za zadanie wyłączyć moto jak się przewróci. Jak go postawisz po przewrotce to czujnik wraca do normalnego ustawienia czyli moto powinno odpalić normalnie.
skamil89
Posty: 30
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:11
Lokalizacja: Wierusz�w

Witam odgrzeje troche bo mam podobny problem mam model xtx 660 z 2007,wie ktos gdzie moze on być umiejscowiony pod siedzeniem czy pod bakiem??
ODPOWIEDZ