Ma ktoś porównanie do ... DRZ400?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Cześć

chodzi mi ostatnio po głowie kupno DRZta w supermoto do polatania po mieście, wokół komina i trochę w las.. Na pewno jest toto lżejsze niż XTX i mniej pali ale czy się równie dobrze sprawuje i jest tak samo bezawaryjne?

Może ktoś robił przesiadkę w "drugą stronę" i mógłby podzielić się wrażeniami lub podpowie na co szczególnie zwracać uwagę przy oględzinach takiej Suki? ;)

Thx
Awatar użytkownika
mik1046
Posty: 655
Rejestracja: 11 paź 2011, 0:10
Lokalizacja: Mazańcowice
Kontakt:

Hmmm
Czy mniej pali to nie wiem.
Ja mam porównanie wersja sm 40 konna nie ma szans z xtx nawet jadąc we 2 na yamaszce suzuki wymięka.
Pali więcej niż xtx
Dużo bardziej awaryjny sprzęt.
Co do wersji terenowej to jest lepsza od xtr poprzez mniejszą wagę i lepsze zawieszenie

Mam 3 ziomków co mają drz w różnych wersjach i każdy ma jakieś problemy. I cenowo też nie wygląda to zbyt kolorowo.
Do miasta poszukaj sobie Bmw g 650 xmoto - tylko przód brzydki i trzeba wrzucić jakiś z KTM czy husqwarny sm 511
tu masz foto bmw mojej żony ( zrobione 20 tyś km bez najmniejszych problemów )

http://scontent.cdninstagram.com/t51.28 ... %3D%3D.2.c
XTR/BMW w 3 odmianach / Mt09 Tracer / Ktm 1090 co następne nie wiem może T7
Awatar użytkownika
TexaS
Posty: 214
Rejestracja: 11 sie 2014, 23:49
Lokalizacja: Lubelskie

Na minus na pewno pozycja na DRZ'ecie (małe i wąskie).
Moim zdaniem o wiele lepiej siedzi się za sterem XTX'a.
Aczkolwiek to tylko moja skromna opinia.
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Siedzenie i tak poleci do przeróbki na żelowe do mwmoto.pl, mam w gsxr, chwale i polecam innym. Ceny części, dodatków i tuningowych gratów do DRZt z tego co patrzyłem nie są jakieś specjalnie wysokie, z dostępnością też nie ma problemu. Racja ze drz cenowo do xt jest zbliżony jednak ten już miałem a chciałbym coś lżejszego także dzięki za opinie i wskazówki, na mega mocy mi nie zależy gdyż wielkiego doświadczenia w terenie nie mam wiec i tak pewnie nawet tego nie wykorzystam :)

Co ciekawsze w USA nadal można kupić nową DRZ w salonach, mimo ze konstrukcja wciąż jest ta sama od nastu lat wiec raczej sprawdzona, inaczej dawno by już tego nie było na rynku :>

A może CRF450 w pakiecie SM na drogę? W KTMy i Huskwarki nie chcę się pakować, nie mam do nich zaufania a robić szlify i regenerować silnik co pół roku to słaba opcja..
Awatar użytkownika
Mateusz93
Posty: 458
Rejestracja: 02 mar 2015, 17:30
Lokalizacja: Andrychów/Kraków

marider, kontaktuj się z Gilem, z tego co wyczytałem na forum czarnuchów, właśnie na nią zmienił XTka ;)
OlekBartek
Posty: 56
Rejestracja: 27 lip 2015, 11:21
Lokalizacja: Włocławek

Kolega ma drz. I mocowo jakoś strasznie to nie ustępuje xtx.
Generalnie moto lekki,mega plus.
Ale raczej do latania po mieście,korki i te sprawy.
On miał pecha, albo poprzedni właściciel przykatował i musiał wymieniać tłok nie wiem czy cylinder ale z robotą mówił, że koło 4kzł włożył.
Oprócz tej dużej awarii to innych jak dotąd brak.
Sam szukałem drz dla siebie na początku, ale ciężko było o coś sensownego w tym budżecie, który miałem i dlatego trafił się xtx i w sumie nie żałuję.
marider
Posty: 339
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Poczytałem, podumałem, przejechałem się a później zaszalałem na dzień dziecka i kupiłem se... Yamahę WR250x z kilkoma dodatkami. Jeśli się malec w mieście nie sprawdzi, to się sprzeda i wtedy będzie drz'ta :> Ryzyk-fizyk.
ODPOWIEDZ