Prośba do właścicieli Tenere

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
turas
Posty: 73
Rejestracja: 27 paź 2015, 10:50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Mam wielką prośbę do właścicieli XT660Z.
Przymierzam się do kupna motocykla i potrzebuję znać całkowitą wysokość Tenere.
Mam najniższego Transita, który ma wysokość paki 133 cm i pytanie, czy Teresa się tam zmieści.
Pytam gdybym chciał go przewieźć do domu, ale też dlatego, że zdarza mi się gdzieś w Europę przewozić sprzęt właśnie w ten sposób.
Podejrzewam, że będzie wyższa, ale gdyby odkręcić szybę i lusterka, to ile tam Wam wyjdzie z pomiarów? :-)

Z góry dzięki! :mrgreen:
Awatar użytkownika
BZ
Posty: 154
Rejestracja: 15 kwie 2015, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Hej!

Postawiona na bocznej stopce - ok. 150cm z szybą i ok. 135cm gdybyś sciągnął szybę i lusterka. Niewiele ci braknie :)


Pozdrawiam,
Bartek
Awatar użytkownika
turas
Posty: 73
Rejestracja: 27 paź 2015, 10:50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

To może nie braknie :-)
Tyle ma pierwsza poprzeczka pod dachem, później jest może ze 3 cm wyżej. Byle minąć to węższe gardło.
To na wyprostowanym nie będzie przypadkiem trochę wyżej? Szczególnie ten pałąk na nawigację, bo to chyba on jest najwyższy po odkręceniu lusterek i szyby?
Awatar użytkownika
ZIBI
Posty: 437
Rejestracja: 23 lip 2012, 8:40
Lokalizacja: OSTROWIEC ŚW./W-WA

Spuścisz powietrza w kołach i nadrobisz brakujące centymetry ;-)
Awatar użytkownika
BZ
Posty: 154
Rejestracja: 15 kwie 2015, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Hej!

Wyprostowany będzie delikatnie wyższy, co będzie tutaj utrudnieniem, w końcu jakoś wjechać do busa musisz. Najwyższy jest nawet nie tyle pałąk do nawigacji, co rogi tego plastiku dookoła lampy. Będzie ciężko, ale może znajdziesz jakiś sposób - się popieści to się zmieści.

Tak czy inaczej, nie rezygnuj z Tenery tylko z uwagi na te kilka centymetrów :) Jak pisze ZIBI, najwyżej upuścisz powietrza. Albo, co wydaje się logiczne, zmienisz samochód :)


Pozdrawiam,
Bartek
Awatar użytkownika
turas
Posty: 73
Rejestracja: 27 paź 2015, 10:50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Dzięki chłopaki!
Piwo na jakimś zlocie macie ode mnie :mrgreen:
Jak to pisałem, to dopiero przymierzałem się do kupna i chciałem wiedzieć awaryjnie i na zapas.
Od wczoraj, od drugiej w nocy Tereska stoi już u mnie w garażu i zmieściła się do busa jak złoto :-D
Przez drzwi przeszła z zapasem dwa- trzy centymetry a później jest kilka cm wyżej, więc luzy (oczywiście po odkręceniu szyby i lusterek).
Dzięki jeszcze raz :!:
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Zdejmiesz przednie koło i wejdzie z szybą.
- gmole silnika wg SW-Motech / HOLAN - nieaktualne
- gmole owiewek wg. TOURATECHa - nieaktualne
- stelaże pod kufry na zamówienie - nieaktualne
ODPOWIEDZ