XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Nawigacja alternatywna - jaką polecacie w teren?

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Lazi
Posty: 44
Rejestracja: 14 sie 2018, 12:59
Lokalizacja: Pszczyna

Witam

Poszukuję nawigacji która poprowadzi mnie zamiast autostradami to przez wioski i drogi polne. Google maps raczej nadaje się średnio jeśli nie chcę łamać zakazów i jezdzić patkami oraz rezerwatami przyrody.
Korzystał ktoś kiedyś z apki która miała by ten wybór "unikaj autostrad i tras szybkiego ruchu"?
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

qarminy maja opcje unikania autostrad itp a jak wgrasz topo mapy to Cie poprowadzą polnymi drogami również.
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3175
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Ja mam garmina, ale dograłem do niego OSM ogonki i ona jest jeszcze lepsza jeśli chodzi o polne ścieżki.
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
Dobry Chłopak
Posty: 115
Rejestracja: 08 wrz 2015, 19:11
Lokalizacja: Pruszków

Ja mam GPSMAP 62 i polecam. Chociaż coraz bardziej zastanawiam się nad dobrym uchwytem na telefon i OsmAnd
Awatar użytkownika
turas
Posty: 73
Rejestracja: 27 paź 2015, 10:50
Lokalizacja: Nowy Sącz
Kontakt:

Mam Garmina Zumo motocyklowego i nawet z mapami typowo drogowymi zawsze tak przelicza trasę, żeby było ciekawiej dla motocykla. W opcjach jest dużo możliwości ustawienia trasy, unikania pewnych rodzajów dróg itd.
Mam też do niego mapy OSM (darmowe) jak również zakupione w Tszoda mapy Polska offroad, które są już tak dokładne, że ciężkie do wykorzystania bez lekkiego motocykla. Widać na nich wszystko, czasem nawet chyba takie dróżki rysowane przez geodetów ;-)

Jak dla mnie natomiast w offa optymalne są właśnie mapy OSM i z nich najwięcej korzystam.
Jak nie masz urządzenia, to możesz sobie ściągnąć na telefon nawigację OsmAnd i korzystać właśnie z niej. Super sprawa.
Wszystko zależy od terenu i okoliczności przyrody. W Rumunii na przykład na mapach OSM i ustawieniu w nawigacji trasy najkrótszej, nie wjeżdżałem praktycznie na asfalt. Same szutry.
W moich okolicach większość szutrów i offów jest nielegalna...

Na OsmAnd'zie jeździłem bardzo długo i uważam, że jest to najlepsza opcja za free.
Awatar użytkownika
Filip_V650
Posty: 24
Rejestracja: 09 lis 2016, 18:44
Lokalizacja: tu i tam

Garmin 64s + mapy OSM http://garmin.openstreetmap.nl/

Jak dla mnie - najlepsza opcja.
ODPOWIEDZ