Prawo jazdy kat. A

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
deuter
Posty: 6
Rejestracja: 05 mar 2010, 15:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Takiego tematu nie widziałem a szukałem jeśli mnie oczy zawiodły lub wyszukiwarka forum to przepraszam ;]
A więc me pytanie brzmi czy macie prawo jazdy , jeśli tak to od jakiego czasu , za którym razem zdaliście.
Ja przyznam się dopiero się zapisałem i od 15 marca mam jazdy , wcześniej jeździłem trochę skuterami i jakimiś WSK'ami lub SHL'kami ale dość dawno temu , mam nadzieje że nie będzie to nic trudnego na kat.b już mam więc raczej tylko formalność.
Czy xt660x na "pierwszy" moto to dobry wybór ?
A moto nad którym się zastanawiam to XT'ek od użytkownika piecia.
Viva La Cucaracha !
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Jak umiesz jeździć, to zdasz. Ja wszystkie kategorie za pierwszym razem, a zdawałem począwszy od 1980 A i B a parę lat temu C ,BE, CE. Bądź pewny siebie i pełen spokój ;-)
Awatar użytkownika
deuter
Posty: 6
Rejestracja: 05 mar 2010, 15:47
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

jestem jak najbardziej w sumie słyszałem że u mnie w mieście sporo osób jeździ moto bez prawka...chciałem się dowiedzieć jaka sytuacja na forum ;)
Czy jest ktoś taki ?
Viva La Cucaracha !
amaszzylke
Posty: 5
Rejestracja: 24 lut 2010, 14:31
Lokalizacja: Marki
Kontakt:

Ja mam prawko od lipca, na niczym wcześniej nie jeździłem, no tam tam trochę w dzieciństwie na wierchowinie odpalanej na pych bez drugiego biegu :mrgreen: na prawko się zdało za 1 razem w Warszawie. Teraz ujeżdżam tego Bigosa, 1 motocykl, jakoś daje radę, jezdziłem codziennie do pracy po Warszawie od września, jak było w miarę sucho, jestem cały, Bigu też :-) A XT-k to mi sie wydaje w ogóle super na pierwszy motocykl, lekki, poręczny, zwinny itp :-) Myślę że dasz se rade lekko, grunt to zachować spokój, nauczyć się teorii, wcześniej przejechać parę razy trase egzaminacyjną, no i poobserwować jak zdają na tym placu, pogadać i będzie GIT. U nas tam prawie wszyscy zdawali, na 6 osob 1 nie zdała
Awatar użytkownika
BerS
Posty: 115
Rejestracja: 09 wrz 2009, 23:51
Lokalizacja: Lubin/Dublin
Kontakt:

co do prawka to ja jeszcze nie skonczylem robic, no ale tutaj w ie sa troszke inne zasady
a xtx to moja pierwsza maszynka, kiedys tam z kumplami za dzieciaka to skuterami sie smigalo, a jesli chodzi juz o motocykl z prawdziwego zdarzenia, to xtx jest moj pierwszy i powiem tak, wydaje mi sie, ze szybko sie z nim oswoilem.
Awatar użytkownika
toudi
Posty: 697
Rejestracja: 10 gru 2008, 8:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

amaszzylke po Bigosie wszystko będzie poręczne :P
Z plecaczkiem w świat...
już bez Yadwigi...
ale z DoctoR BIGiem
Awatar użytkownika
Herflick
Posty: 1676
Rejestracja: 19 lip 2009, 20:31
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Mam prawko od 5 lat, zdałem za drugim razem :) wypadłem z "ósemki" głównie przez nerwy. Jeżdżę tak na prawdę po ulicach na moto od czerwca 2009. Wcześniej na hondzie 75cm :) ale to jak bylem gnojkiem :)
Ogólnie uważam ze prawo jazdy jest niezbędne... nigdy nie znamy dnia ani godziny jak coś złego się stanie, wówczas mamy delikatnie mówiąc przesrane bo nie mieliśmy uprawnień do prowadzenia pojazdu.
Jestem "nieumi" i o tym wiem, o tym wiem, że jestem "nieumiem"
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Jeździć można faktycznie bez, raptem 500zł mandatu.
Ale tak jak wspomina Herflick, jak coś się stanie wtedy kaszana nie tylko prawna, ale i finansowa :-/
Pamiętam, jeszcze w Poznaniu, latałem też prawie rok bez prawka (nie miałem jeszcze 16 lat), co rusz uciekałem milicji, a matka zabierała mi kluczyki. To były inne czasy-1979, i trochę inaczej to mogło się skończyć. ;-)
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Tak. Od 2 lat. Za 1 ;-)
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
arrasq
Posty: 770
Rejestracja: 06 lut 2009, 15:04
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Ja robilem uprawnienia "hurtowo" tzn za jednym razem A, B i T, pozniej B+E, nastepnie C a teraz koncze C+E. do tej pory tylko B+E za drugim razem a to z powodu awarii zaczepu ;-)
Znajomek w wieku 16 lat pojechal 200km nad jezioro moto Java 350TS ;-) a w wieku 21 lat zrobil prawko a do tego czasu mial kilka malo ciekawych przygod z moto, policją itp... ale jakoś udawało mu się wybrnąć... osobiście nie pochwalam tego no ale nie uważam jazdy bez uprawnień jako duże przewinienie o ile ma się pojęcie o tym czym się kieruje. Uczulenie mam tylko na pijanych... ;-)
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

Ja kupiłem XTX jako pierwszy motocykl, wcześniej 4 sezony na skuterach. Sezon jeździłem bez prawa jazdy, martwiłem się tylko o te niebezpieczne sytuacje o których piszą koledzy w powyższych postach... Na szczęście ich nie miałem ale kontrola się trafiła akurat w piątek 13tego i dostałem mandat 500zł za brak uprawnień do kierowania motocyklem (mentalnie byłem przygotowany, że jak będą zatrzymywać to się zatrzymam - nie ma zupełnie sensu uciekać czy innych głupich rzeczy robić). W te same wakacje byłem na wycieczce po mazurach zrobiliśmy 800km i obyło się bez przygód (po za złapaną gumą). Przed kolejnym sezonem (czyli w kwietniu zeszłego roku) zrobiłem prawo jazdy, zdałem za pierwszym razem. Jeśli chodzi o wskazówki dla Ciebie Deuter, to:
- robić testy na teoretyczny
- przy praktycznym zachować spokój i nie wychodzić "przed szereg" (wykonywać tylko polecenia instruktora)
- i jeszcze raz zachować spokój opanowując nerwy na trasie (jak wiadomo prędkość przepisowa więc każdą sytuację jesteś co najmniej dwa razy w stanie przemyśleć :-) Powodzenia
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
Awatar użytkownika
BerS
Posty: 115
Rejestracja: 09 wrz 2009, 23:51
Lokalizacja: Lubin/Dublin
Kontakt:

a wlasnie, jesli chodzi jazde bez prawka na motóra, a majac tylko B, to czy w zwiazku z tym daja jakies punkciki na te B ?

np jedziesz pijany rowerem-moga zabrac tobie prawko
Awatar użytkownika
starostek
Posty: 477
Rejestracja: 02 gru 2008, 20:47
Lokalizacja: Konin/Poznań
Kontakt:

BerS pisze:np jedziesz pijany rowerem-moga zabrac tobie prawko
czy to rower czy hulajnoga można stracić prawko jak kieruje się po pijaku.. też podobnie jak arrasq mam alergie na osoby kierujące pod wpływem.. głupota i tyle..

a tak swoją drogą jak wygląda sprawa w przypadku jazdy po pijaku na koniu ? uwzględniamy, że koń doskonale zna drogę z baru do domu ;)
Czasami na drodze spotykam wielu wariatów, którzy jadą bardzo niebezpiecznie... Aż ciężko ich wyprzedzić
http://starostek.fotosik.pl/zdjecia
Awatar użytkownika
Bajros
Posty: 3302
Rejestracja: 10 lis 2008, 23:27
Lokalizacja: Warszawa

BerS pisze:a wlasnie, jesli chodzi jazde bez prawka na motóra, a majac tylko B, to czy w zwiazku z tym daja jakies punkciki na te B ?

Z tego co wiem to mandat 300zł za brak kategorii i chyba punktów nie ma?
Jedzie Jadzia Dziadzie ;) Braaap Braaap
"Tylne koło ucieka cały czas, przednie tylko raz"
hobelik
Posty: 478
Rejestracja: 27 kwie 2010, 10:03
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Ja moto kupiłem w maju 08 miesiąc później zapisałem się na prawko ale śmigałem głównie po lasach w lipcu odebrałem prawko zdałem za 1 razem :) Kumpel co zapisał się ze mną a nie miał moto zdał dopiero za 2 razem. A co do jazdy na koniu po pijanemu... taki paradoks ale można ważne żeby się w siodle utrzymać :D gorzej jak chcesz furę ciągnąć to pijany furman już dostanie kare :) Wiem bo znajomi jeżdżą dużo na koniach po pijaku i jedyna nieprzyjemność to policja zagroziła im mandatem za zakłócanie porządku jak śpiewali nawaleni w siodłach na rynku siewierskim.
ODPOWIEDZ