Poziom oleju na bagnecie

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
jarekgrenio

Witam,
mam chyba problem ze swoja Yamaha, dzisiaj podczas czyszczenia chcialem sprawdzic poziom oleju i tu moje zaskoczenie po zrobieniu zgodnie z instrukacja rozgrzaniu motocykla i potem wyłączeniu silnika i pozostawieniu go na chwile bagnet suchy, dolałem ze 100-150 ml i dalej nic. Potem sprawziłem bagnet zaraz po wyłączeniu silnika - nadal bagnet suchy. Podczs gdy silnik pracuje probójąc odkręcic delikatnie bagnet to pojawia sie tam olej ale po zgaszeniu nie ma nic na bagnecie :/ co może byc przyczyna ? jakaś uszczelka na pompie czy cos ?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 601
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

Przed sprawdzeniem zrób z 10/15km postaw moto równo nie na bocznej stopce tylko bo będzie pochylony i będzie przeklamywac odczyt poczekaj z 3/5min. Ja tak sprawdzam stan oleju i jest ok. Sprawdzam olej zawsze tak samo czyli podobny przebieg podobna pozycja moto.
krzsiekjab
Posty: 218
Rejestracja: 02 maja 2017, 21:19
Lokalizacja: Dęblin

Prawie 3 lata mam xt i za każdym razem mam inny stan oleju raz mniej Raz więcej czasem nic 😂😂
Awatar użytkownika
KrisWrp
Posty: 601
Rejestracja: 01 lis 2017, 11:38
Lokalizacja: Będzin

krzsiekjab, czyli wszystko prawidłowo
trolik
Posty: 481
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:20
Lokalizacja: SZCZECIN

Ja zawsze sprawdzam po jeździe. Stawiam na centralce, daje mu pochodzić minute i potem wyłączam, czekam 10 min. Jeszcze się nie zatarła a ma już 70kkm:-)
ODPOWIEDZ