XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Ergonomia T7 - osłona sprzęgła i nie tylko

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj

Moderator: Moderatorzy T7

lukejohnr
Posty: 63
Rejestracja: 19 gru 2019, 20:41
Lokalizacja: Łódź

Szanowni Forumowicze,

mam do Was, nie tylko właścicieli T7, pytanie o ergonomię nowej Tenerki.

Rok temu miałem okazję przejechać się T7 po raz pierwszy: jedna godzina to niedużo, ale zauważyłem beznadziejne (moim zdaniem) ułożenie osłony mechanizmu sprzęgła.
Osłona ta uciska w łydkę, nagrzewa się i zaczyna parzyć po około godzinie jazdy.
Przez rok zdążyłem zapomnieć o wysokiej temperaturze, ale wspomnienie o ucisku na łydkę pozostało.
Zaznaczę w tym miejscu, że jeżdżę w butach krótkich (max 10 cm nad kostkę), a jazdę odbywałem w dżinsach motocyklowych, temperatura ponad 25 stopni.

W tym roku przejechałem się T7 ponownie - tym razem uznałem, że skoro czuję osłonę na łydce, to znaczy, że prawa noga jest w odpowiedniej pozycji.
Ale po godzinie jazdy (temp. poniżej 20 stopni) ponownie zacząłem odczuwać dyskomfort termiczny.

Czy to również jest dla Was problem? Jakie rozwiązanie znaleźliście?

Ubiegając odpowiedzi dotyczące zakupu wysokich butów (coś jak Forma Adventure high): jadąc do pracy nie mam ochoty zakładać takich "kaloszy" ;)

Poza tym faktem, oraz tym, że na seryjnej kanapie odczuwałem mrowienie w najmniej szlachetnej części ciała, to T7 zachwyca: silnikiem, mocą, dźwiękiem, prowadzeniem, hamulcami.
Owszem, ma swoje ograniczenia, ale któryż motocykl czy motocyklista ich nie ma :)


Z góry dzięki za odpowiedzi :)
Ł.
XT660ZA - "Maszka" :D
Awatar użytkownika
Bonq
Posty: 42
Rejestracja: 31 mar 2020, 23:15
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie

Siemka, nie wiem jak bym mi się jeździło w krótkich butach bo zawsze jeżdżę w wysokich ( musze spróbować bo sam jestem ciekaw przejażdżki w krótkich) i nie mam problemu z uwieraniem czy temperaturą. Co do kanapy to polecam dać ją do Motokanapy i małym kosztem przerobi Ci siedzisko tak, że dłuższe podróże są o wiele przyjemniejsze.
# FRYTAAA...
MaG
Posty: 20
Rejestracja: 26 sie 2019, 15:08
Lokalizacja: Warszawa - Gocław

Dziwne, nie zaobserwowałem, a często jeżdżę po mieście i okolicach w dżinsach i dość krótkich (Sidi Canyon Gore) butach. Ostatnio w bożociałowy weekend zrobiłem w krótkich butach jakieś 1200 km i dyskomfortu nie czułem, a słoneczko w Biesach i Beskidach dawało.
Może to kwestia indywidualna ułożenia nogi na podnóżku, nie wiem , ale problemu nie stwierdziłem a 6500 km na liczniku.
wherever I may roam...
lukejohnr
Posty: 63
Rejestracja: 19 gru 2019, 20:41
Lokalizacja: Łódź

Przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz - przy hamowaniu prawa pięta haczy mi o prawy podnóżek pasażera.
Efekt: blokada stopy.
Palce w dół a pięta uderza w sety...

wot, ciekawostka ;)
XT660ZA - "Maszka" :D
Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 154
Rejestracja: 10 sie 2021, 9:28

Grzeje grzeje. W podróży nawet powyzej 40st. nieodczuwalne bo wysokie buty i porządne spodnie ale w krótkich mozna nawet się poparzyć.

Po dotychczasowych motocyklach rzecz dla mnie nowa

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka



fizolof
Posty: 87
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:45
Lokalizacja: Wr

Marcin N pisze:Grzeje grzeje. W podróży nawet powyzej 40st. nieodczuwalne bo wysokie buty i porządne spodnie ale w krótkich mozna nawet się poparzyć.

Po dotychczasowych motocyklach rzecz dla mnie nowa

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka
Obrazek
2 tygodnie teraz jeździłem m.inn. w Albanii w ponad 40 stopniowych upałach i dopiero jak wszedłem w ten post to sobie przypomniałem, że faktycznie kiedyś na początku czułem ta osłonę sprzęgła, obecnie nie zwracam na to uwagi kompletnie. Buty Sidi ADV i spodnie Klim Dakar


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
delirium
Posty: 535
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

jak ktos jeździ w krótkicj butach to niech mu grzeje...zasłużył na to. :-P
Awatar użytkownika
Marcin N
Posty: 154
Rejestracja: 10 sie 2021, 9:28

No to temperaturowo byłeś o 2 stopnie lepszy.
Nasz max to był 41°C

Wysłane z mojego SM-A405FN przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ