XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Czujnik położenia biegów

Masz problem z motocyklem? Nie wiesz jak sobie poradzić? Zapytaj tutaj, być może ktoś będzie w stanie pomóc...

Moderator: Moderatorzy T7

slawmir
Posty: 18
Rejestracja: 30 sie 2021, 17:01

Miałem problem z wyświetlaniem niektórych biegów, a dokładnie pierwszego i szóstego. Na zimnym silniku wszystko działało poprawnie, jak tylko się zagrzał do temperatury około 80 stopni C, przestawało wyświetlać biegi. Przyczyną jest zimny lut który występuje w co niektórym egzemplarzu. Czujnik wymieniony na gwarancji, po wymianie już w porządku mój żołądku. ;-)
Temat opisywany na forum Tenere700 ponad rok temu. Wiele osób miało ten problem.
https://www.tenere700.net/topic/1315-ge ... tch-issue/
fizolof
Posty: 87
Rejestracja: 10 mar 2017, 9:45
Lokalizacja: Wr

Ten problem występuje od czasu jak wyszła
MT 07 bo to ten sam silnik i nic z tym nie robią ma etapie produkcji. Tak samo jak wiadomo, że w Husce 701 posika się wysprzeglik i wymieniają na akcesoryjny na gwarancji bez gadania. Tyle, że jak Ci nie wskaże biegu to jeździć możesz aż będą mieli czujnik bo wymiana to 30min. Huska wraca z reguły na lawecie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
slawmir
Posty: 18
Rejestracja: 30 sie 2021, 17:01

Ponad rok temu nie miałem wiedzy na ten temat, dopiero jakiś czas temu ktoś w necie mnie oświecił, że to przypadłość tych silników, a Yamaha z tym nic nie robi. Tylko dziwi mnie trochę to, że jak pojechałem z tą usterką na gwarancji do serwisu Yamahy to nie byli skłonni wymienić mi tego czujnika na nowy. Musiałem mocno się postawić aby załatwić sprawę po mojemu. Wymiana tego czujnika jak dla mnie zajmuje 10-15 minut, sprawdzałem osobiście.
ODPOWIEDZ