XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Podskakuje przednie koło (chyba)

Masz problem z motocyklem? Nie wiesz jak sobie poradzić? Zapytaj tutaj, być może ktoś będzie w stanie pomóc...

Moderator: Moderatorzy T7

Sleepy
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2021, 18:20

- Cześć mam pytanie podczas jazdy koło 60-80 km/h motocykl zaczyna podskakiwać góra dół -
po wymianie opony podskakiwanie zmalało ale dalej jest wyczuwalne
przednią i tylną sprężynę też wymieniłem (ze względu na wagę) ale moto dalej lubi podskakiwać.

Czy ktoś się spotkał z czymś takim jaki może być tego powód.
Ewentualnie czy jest ktoś z okolic Krakowa co aby można było się umówić na wspólna jazdę i porównać zachowanie motocykli ? (jak będzie cieplej )
Awatar użytkownika
Bonq
Posty: 42
Rejestracja: 31 mar 2020, 23:15
Lokalizacja: Kujawsko - Pomorskie

Cześć, opony zmieniłeś w salonie na te same czy inne założyłeś? Bo jeśli masz te same co oryginał to po prostu one są wadliwe i to loteria z nimi.. więc może Ci i tak skakać koło
# FRYTAAA...
trolik
Posty: 481
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:20
Lokalizacja: SZCZECIN

Sprawdzałeś czy szprychy są naciągniete?
Awatar użytkownika
thembol
Posty: 155
Rejestracja: 13 lis 2012, 11:27
Lokalizacja: Piła

Krzywa felga. Mialem to samo. Opona tez była uszkodzona. Po wymianie opony sie lekko polepszylo ale dopiero wymiana felgi rozwiazala sprawe.
Wyslij koło do centrowania.


uups.. Dopiero zauwazylem ze to temat o T7. W nowym moto krzywą felge bym raczej jednak wykluczał ale kto wie...
blady2111
Posty: 4
Rejestracja: 02 kwie 2021, 12:06

Mam to samo ale w chwili obecnej mam Mitasy 10. Wczesniej na oryginalnych nie odczuwalem tego. Natomiast zauwazylem luz na przednim kole i we wtorek mam jechac na serwis zeby to sprawdzili. Zobaczymy co powiedza. Dodam ze mam jakies 800 km nalotu.
Sleepy
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2021, 18:20

blady2111 pisze: 02 kwie 2021, 12:11 Mam to samo ale w chwili obecnej mam Mitasy 10. Wczesniej na oryginalnych nie odczuwalem tego. Natomiast zauwazylem luz na przednim kole i we wtorek mam jechac na serwis zeby to sprawdzili. Zobaczymy co powiedza. Dodam ze mam jakies 800 km nalotu.
U mnie wyszło ze felga krzywa - optymalizacja położenia opony + wyważenie pomogło. (Ale idealnie nie jest)
Sprawdź bicie samej felgi (boczne jak i góra dół) jak jast duże to atakuj Yamahe/Serwis niech centrują.

p.s.
Pozdrowienia dla "ST-Motor
83-010 Straszyn, ul. Rubinowa 14, Tel: 604 271 700"
Dobra robota z kołem
Sleepy
Posty: 4
Rejestracja: 06 lut 2021, 18:20

thembol pisze: 11 lut 2021, 11:44 Krzywa felga. Mialem to samo. Opona tez była uszkodzona. Po wymianie opony sie lekko polepszylo ale dopiero wymiana felgi rozwiazala sprawe.
Wyslij koło do centrowania.


uups.. Dopiero zauwazylem ze to temat o T7. W nowym moto krzywą felge bym raczej jednak wykluczał ale kto wie...
Jeśli dostali wadliwą partie opon w fabryce to słabo centrują felgi. (w fabrykach różne pomysły się pojawiają)
ODPOWIEDZ