Podnośnik serwisowy

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

wit, tylko że ja tego sam bym nie robił tylko zlecił komuś. Aż takim konstruktorem to nie jestem :-|
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

za stówkę i tak nikt czegoś takiego jak Arkadius nie zrobi ,no chyba że za flaszkę albo lepiej dwie ;-)
Kupuj gotowca i tyle.
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

kurcze zrobienie podnośnika dzialającego na zasadzie dźwigni jest banalnie proste, gdzies na youtubie widziałem nawet filmik co i jak po kolei sie spawa z kształtowników, koszt moze 20zl i 1 dzien pracy wystarczy zeby sobie zrobic w garazu taki podnośnik. tylko nie moge coś tego znaleźć teraz, bo to byl jakis wloski filmik chyba.
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

a no to to :) to rzeczywiście włoskie :lol: w lecie planuje sobie zrobić coś takiego
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
wit
Posty: 901
Rejestracja: 17 cze 2009, 18:48
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

jak nie ma podnośnika też można ,ja używałem masywnych klocków lub skrzynek ;-)
http://www.youtube.com/watch?v=84RydLhc ... re=related
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

Flaw pisze:arkadius0, bardzo fajna produkcja, jak masz rysunki z wymiarami przedniego podnośnika to może byś się podzielił? ;)
Ależ proszę :-)

Przód i tył są identyczne poza kółkami, ale nie opłaca się rzeźbić takich rzeczy. W końcu nikt z tego nie będzie strzelał :-P

Generalnie nie chciało mi się tego rozrysowywać w celach projektowych. Wszystko mam w głowie.
Szybki szkic w Paint-cie dla potomnych ;-)

Obrazek

materiały:

kształtownik : profil kwadratowy grubościenny 40x40x3 - 2 mb
kształtownik : profil prostokątny 20x30x2 - 1 mb
pręt zbrojeniowy gładki - %14 - 0,5 mb
płaskownik - 65x80x6
Zaślepki PVC : 40x40 - 6 szt
Zaślepki PVC : 20x30 - 2szt
kółka : 4szt (wytrzymałość 50kg)
śruba : 120x%10 /5,8/ - 2szt
podkładka %15 - 2szt
zawleczka - 2szt
wąż %14 - 0,2mb - ja zastosowałem od dojarki (jest gruby i elastyczny :-D )

Osobiście zastosowałem w podnośnikach profile grubościenne 40x40, lecz to nie jest wymagane. W zupełności wystarczy 30x30 także grubościenny. Profil 20x30x2 jako rozpórka i ramie kratownicy(zastrzał) jest aż nadto, ale taki akurat miałem pod ręką.
Należy zwrócić uwagę na wytrzymałość kółek. w końcu to nie hulajnoga będzie podnoszona! Profesjonalne firmy z takim asortymentem, posiadają takie info na ich temat. Wybrać można takie jak ja i będzie git :-)
Herflick pisze:Jako, że narzędziowo jestem dupa więc zamówiłem ten który polecił Malinn.
Herflick. Szczerze, to narzędzia jakich byś potrzebował na pewno masz u siebie.
kątówka - piłka ręczna
wiertarka
spawarka + kilka elektrod

Brak spawarki - ośmiopak i do sąsiada :mrgreen: :-)
Koszt wykonania = materiały + ośmiopak :mrgreen:)
Ostatnio zmieniony 29 sty 2011, 2:15 przez arkadius0, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Flaw
Administrator
Posty: 3618
Rejestracja: 07 wrz 2008, 20:19
Lokalizacja: Chorzów
Kontakt:

Arek, super że ci się chciało rozrysować i to jeszcze w paint'cie :)

Spawarki się jeszcze nie dorobiłem i jakoś mnie nie ciągnie w tym kierunku, muszę się rozejrzeć za jakimś spawaczem w okolicy 8-)
h e d o n i z m
Awatar użytkownika
crazyrider12
Posty: 1459
Rejestracja: 04 mar 2010, 7:49
Lokalizacja: Krk/Siemianowice Śl

arkadius0 pisze:Należy zwrócić uwagę na wytrzymałość kółek. w końcu to nie hulajnoga będzie podnoszona!
Zamiast kółek, jeśli nie macie dostępu do takowych można zatosować łożyska toczne podwójnie kryte (ZZR) wystarczy tylko udać się do najbliższej hurtowni i coś dobrać o odpowiedniej średnicy zewnętrznej i wewnętrznej. Łozyska są bardzio wytrzymałe.
Koniecznie muszą być podwójnie kryte-w przypadku otwartych brud dostajacy się do środka zablokuje łożysko. Przestanie się kręcić i przestanie pełnić rolę kółka.
Łożysko można zamontować za pomocą śruby i nakrętki.
Taki patent widziałem w profesjonalnych podnośnikach- jest tani i daje radę:)

Arkadius0-dzięki za szkic bo oszczędziło mi to pracy z wymiarowaniem, a przymierzam się do wykonania podnosnika na własny użytek.
Awatar użytkownika
arkadius0
Posty: 771
Rejestracja: 27 kwie 2010, 23:43
Lokalizacja: Białystok

crazyrider12 pisze:
arkadius0 pisze:Należy zwrócić uwagę na wytrzymałość kółek. w końcu to nie hulajnoga będzie podnoszona!
Zamiast kółek, jeśli nie macie dostępu do takowych można zatosować łożyska toczne podwójnie kryte (ZZR) wystarczy tylko udać się do najbliższej hurtowni i coś dobrać o odpowiedniej średnicy zewnętrznej i wewnętrznej. Łozyska są bardzio wytrzymałe.
Koniecznie muszą być podwójnie kryte-w przypadku otwartych brud dostajacy się do środka zablokuje łożysko. Przestanie się kręcić i przestanie pełnić rolę kółka.
Łożysko można zamontować za pomocą śruby i nakrętki.
Taki patent widziałem w profesjonalnych podnośnikach- jest tani i daje radę:)

Arkadius0-dzięki za szkic bo oszczędziło mi to pracy z wymiarowaniem, a przymierzam się do wykonania podnosnika na własny użytek.
Powodzenia
Awatar użytkownika
Ryteu
Posty: 24
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:33
Lokalizacja: B'ham

Obrazek
Takie cuś działa wyśmienicie ;-)

Obrazek
cena 55gbp (ok 250pln)
Awatar użytkownika
Bober
Posty: 495
Rejestracja: 02 wrz 2010, 19:21
Lokalizacja: DWR
Kontakt:

Ryteu, fajny ten podnośnik.
Ja używam skrzynki po coca-coli ;-)
Kando
Awatar użytkownika
Ryteu
Posty: 24
Rejestracja: 19 kwie 2011, 8:33
Lokalizacja: B'ham

Bober pisze:Ja używam skrzynki po coca-coli ;-)
Też miałem skrzynkę na początku. Potem używałem zwykłych kobyłek samochodowych pod tylni widelec (widoczne na zdjęciu) i tez spisywały się wyśmienicie. Z racji, że mam już 2 moto i 3 w drodze pozwoliłem sobie na zakup podnośnika. To tak na wszelki wypadek jakby przyszło zawieszeniem się pobawić. Bez niego tez się obejdziesz, ze skrzynką możesz mieć utrudniony dostęp do silnika, zmiana oleju czy reperacje gmoli, osłon czy czego tam będziesz szukał dlatego polecam kobyłki pod tylni widelec.
Awatar użytkownika
rozyk88
Posty: 17
Rejestracja: 23 maja 2011, 15:58
Lokalizacja: Kępno
Kontakt:

też przymierzam się do kupna podnośnika i mylę o takim czymś
http://allegro.pl/podnosnik-stojak-cros ... 71575.html
życie jest po to by jeździć na supermoto
Awatar użytkownika
uziel2
Posty: 540
Rejestracja: 22 lut 2010, 13:01
Lokalizacja: Iwonicz
Kontakt:

Pod X-a ci nie wejdzie. Wiem bo do endurasów miałem i wr bez problemu , ale xtx to bedziesz wciągał go na krzesełko. Zmierz wysokośc od gleby do silnika zanim kupisz :)
...nie umiem jeździć... ale lubię !!!
ODPOWIEDZ