XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Ciekawe oferty z Allegro / Otomoto

Pytania dotyczące zakupu motocykla, akcesoriów itp. ( w tym miejscu można wklejać aukcje Allegro)
Awatar użytkownika
darekxxl
Posty: 149
Rejestracja: 14 lis 2010, 21:41
Lokalizacja: Trzemeszno k Gniezna
Kontakt:

ja już zamontowałem ale narazie bez sprężyn i wyszło tak
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bonzo
Posty: 3181
Rejestracja: 23 lut 2009, 0:34
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

darekxxl skręciłeś podnóżek śrubą? :shock:
"Podczas dobrej jazdy na motocyklu przeżywasz więcej w ciągu 5 minut niż niektórzy ludzie przez całe swoje życie."
Awatar użytkownika
darekxxl
Posty: 149
Rejestracja: 14 lis 2010, 21:41
Lokalizacja: Trzemeszno k Gniezna
Kontakt:

Tak bo otwór w podnóżku jest fi 8 a nie 10 i małe tulejeczki wstawilem ale podnóżek jest wahliwy więc jest ok. Jak założę sprężynkę to będzie miodzio.
Wczoraj testowalem podnóżki, błotka tyle co dusza zapragnie, buciki cały czas na miejscu, 0 uślizgu zupełnie inna jazda niż na fabrycznych.
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

przenoszę na prośbę Wojtka tutaj:
dla mnie rzecz nieco kontrowersyjna, od razu na wstępnie mówię, że motocykla nie widziałem na oczy, jedynie zdjęcia! (czekam na ewentualne komentarze)

Tyczy się to motocykla dobrze znanego, bo chyba jedynego w PL z wydechami Devil Runner.
link do aukcji: http://allegro.pl/yamaha-xt-660-x-super ... 10673.html
Obrazek

rzecz, która pierwsza mnie zaintrygowała to to, że w 2006 roku nie było w XTX'ach montowanych srebrnych lag :idea:
po drugie poprosiłem o zdjęcia ograniczników i zauważyłem, że są one praktycznie nowe i nie noszą żadnych śladów dobicia do ramy. Mimo to na stalowej ramie widać wyraźne ślady po uderzeniu ograniczników (zarówno z lewej jak i prawej strony). Z tego co mi wiadomo z wytrzymałości materiałów to stal jest dużo twardsza niż aluminium z którego są wykonane ograniczniki, więc w jaki sposób mogły zostawić one aż takie ślady na ramie nie będąc jednocześnie choćby minimalnie wgniecone? Moja wizja jest taka, że zostały wymienione lagi razem z półką.
dodatkowo na jednym ze zdjęć widać, że śruba mocowania kierownicy była również (nieumiejętnie :-/ ) kręcona.

oczywiście nie musi to od razu dyskwalifikować motocykla, ale uważam, że warto by było się temu przyjrzeć bliżej podczas ewentualnych oględzin :!:

zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Napisałem do gościa pytanie
Treść wiadomości:
Witam mam pytanie czy przednie zawieszenie jest oryginalne czy było zmieniane?
Ten rocznik miał już czarne.
Czy to może data pierwszej rejestracji/kupna a faktyczna data produkcji 2005?
Czy jesteś pierwszym właścicielem?

i tak mi odpowiedział:
Nie orientuje się czy było zamieniane, przy okazji regulacji zaworów ( przy zdjętym baku) serwisant ogładał rame i wszystko było w 100% ok. rok produkcji to 2006, nie jestem pierwszym właścicielem. Moto oryginalnie pochodzi z Francji
Pozdrawiam .....
Skoro moto jest jednak z 2006 roku to faktycznie powinny być czarne.
Co do śladów po ogranicznikach to raczej popieram tu opinię Grzybka:
a ja tu się z tobą nie zgodzę zwykłym ruchem kierownicą w prawo w lewo ogranicznikiem farbę odbijesz z ramy bo to tylko farba
Ograniczniki w XT-ku bardzo szybko się wybijają i zostawiają ślady na ramie- przynajmniej u mnie. :-/

Ktoś oglądał to moto osobiście lub coś o nim wie :?:
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wojtek, z tego co mi wiadomo to ten X juz w takim stanie został sprowadzony do PL i od 2007 roku nic sie w nim nie zmieniło, więc te zmiany musiały być we Francji jeszcze.
Inna sprawa też dziwna, że przez ten okres 3 lat ten motocykl miał 5 lub 6-ściu właścicieli w samej Polsce...
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
KANGAL
Posty: 22
Rejestracja: 03 cze 2010, 7:28
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Łasica pisze:przenoszę na prośbę Wojtka tutaj:
dla mnie rzecz nieco kontrowersyjna, od razu na wstępnie mówię, że motocykla nie widziałem na oczy, jedynie zdjęcia! (czekam na ewentualne komentarze)

Tyczy się to motocykla dobrze znanego, bo chyba jedynego w PL z wydechami Devil Runner.
link do aukcji: http://allegro.pl/yamaha-xt-660-x-super ... 10673.html
[url=http://img59.imageshack.us/img59/9786/devilaukcja.th.jpg]Obrazek[/URL]

rzecz, która pierwsza mnie zaintrygowała to to, że w 2006 roku nie było w XTX'ach montowanych srebrnych lag :idea:
po drugie poprosiłem o zdjęcia ograniczników i zauważyłem, że są one praktycznie nowe i nie noszą żadnych śladów dobicia do ramy. Mimo to na stalowej ramie widać wyraźne ślady po uderzeniu ograniczników (zarówno z lewej jak i prawej strony). Z tego co mi wiadomo z wytrzymałości materiałów to stal jest dużo twardsza niż aluminium z którego są wykonane ograniczniki, więc w jaki sposób mogły zostawić one aż takie ślady na ramie nie będąc jednocześnie choćby minimalnie wgniecone? Moja wizja jest taka, że zostały wymienione lagi razem z półką.
dodatkowo na jednym ze zdjęć widać, że śruba mocowania kierownicy była również (nieumiejętnie :-/ ) kręcona.

oczywiście nie musi to od razu dyskwalifikować motocykla, ale uważam, że warto by było się temu przyjrzeć bliżej podczas ewentualnych oględzin :!:

zdjęcia:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[url=http://img30.imageshack.us/img30/2790/rama1p.th.jpg]Obrazek[/URL]

Witam!!! Widze ,że zamieszczasz moje fotki na forum bez mojej zgody... Tak jak pisałem wcześniej z moto wszystko jest ok. Są to słowa serwisanta z Yamahy Kielce. Faktem jest ,ze moto zmienia czesto właściciela - napewno tego nie jest przyczyną stan techniczny. Mając do czynienia z takimi kupoującymi jak TY odechciewa sie sprzedaży.... Serio..
"..wciąż nie potrafimy dbać o ulice, a chcemy podbijać kosmos i dzielić się księżycem.."
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

I znalazł się właściciel kontrowersyjnej maszynki.
Kangal czemu nie sprzedajesz na forum mamy dział "sprzedam"
Ponieważ opisujemy tutaj XT-ki wystawione na sprzedaż w internecie a Łasica ma uwagi, co do stanu twojego moto- może odpowiedz na jego zarzuty i wszystko się wyjaśni :-D

PS. Łasica może też zabierz w tej sprawie głos ;-)
Ostatnio zmieniony 21 lut 2011, 10:55 przez Wojtek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Łasica
Posty: 783
Rejestracja: 19 lis 2009, 11:32
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wojtek, ale co ja mam jeszcze dodawać, przeciez nie napisałem, że motocykl jest krzywy ani nic, tylko to, że według mnie miał wymieniane lagi i środkową półkę :-/ mylę się? raczej nie. dlaczego były wymieniane? tego nawet i KANGAL nie powie, bo w takim stanie już kupił motocykl i nawet nie ma pojęcia, że mogło być coś robione przy nim wcześniej.
@KANGAL - przykro mi, że odechciewa Ci się sprzedawania przeze mnie, Twoj moto, jeśli jest prosty, to nadal jest atrakcyjny, szczególnie cena zaczyna się robić bardziej przystępna (obniżka 1500zł nagle). co do fotek których nie ma na aukcji allegro, jeśli sobie nie zyczysz ich widzieć tutaj na forum to napisz to je zaraz usunę.
Obrazek ::BIKEPICS:: | XT660X -> BMW F800GS
Awatar użytkownika
KANGAL
Posty: 22
Rejestracja: 03 cze 2010, 7:28
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Łasica pisze:Wojtek, ale co ja mam jeszcze dodawać, przeciez nie napisałem, że motocykl jest krzywy ani nic, tylko to, że według mnie miał wymieniane lagi i środkową półkę :-/ mylę się? raczej nie. dlaczego były wymieniane? tego nawet i KANGAL nie powie, bo w takim stanie już kupił motocykl i nawet nie ma pojęcia, że mogło być coś robione przy nim wcześniej.
@KANGAL - przykro mi, że odechciewa Ci się sprzedawania przeze mnie, Twoj moto, jeśli jest prosty, to nadal jest atrakcyjny, szczególnie cena zaczyna się robić bardziej przystępna (obniżka 1500zł nagle). co do fotek których nie ma na aukcji allegro, jeśli sobie nie zyczysz ich widzieć tutaj na forum to napisz to je zaraz usunę.
Masz jakiś dowód ,ze były wymieniane lagi czy półka???? Po co piszesz takie rzeczy... Przyjechałeś obejrzeć moto??? Jeśli nie oglądałeś go na żywo to nie wypowiadaj sie Gościu... Nie psuj innym pochopnie opinii.
"..wciąż nie potrafimy dbać o ulice, a chcemy podbijać kosmos i dzielić się księżycem.."
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

KANGAL pisze:Masz jakiś dowód ,ze były wymieniane lagi czy półka????
Jest na to jeszcze jedno wyłumaczenie. Moto jest z początku 2006 i ma lagi jeszcze w kolorze z 2005r. ;-)
Co do półek to moim zdaniem są oryginalne :-/
Awatar użytkownika
KANGAL
Posty: 22
Rejestracja: 03 cze 2010, 7:28
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Wojtek pisze:
KANGAL pisze:Masz jakiś dowód ,ze były wymieniane lagi czy półka????
Jest na to jeszcze jedno wyłumaczenie. Moto jest z początku 2006 i ma lagi jeszcze w kolorze z 2005r. ;-)
Co do półek to moim zdaniem są oryginalne :-/
Dokładnie Wojtek, dzwoniłem do Yamahy i jest to możliwe, wiem w 100% , że moto jest bezwypadkowe. Każdemu kupującemu mogę zwrócić koszty przyjazdu jeśli okazałoby sie inaczej.
"..wciąż nie potrafimy dbać o ulice, a chcemy podbijać kosmos i dzielić się księżycem.."
Awatar użytkownika
Rodman
Posty: 580
Rejestracja: 17 gru 2008, 10:22
Lokalizacja: Warszawa

a może dałoby się po numerze VIN sprawdzić w serwisie Yamahy w jakim pakiecie wychodził ten sprzęt :)


Ja co prawda sprzeta na własne oczy nie widziałem ale z tego co widzę na foto to jeszcze lampa troszkę nie pasuje do tego rocznika. Posadałem XTX z 2006 w tym samym malowaniu tez chyba z francji był import i zarówno lagi jak i lampa była w kolorze czarnym.
Wojtek
Posty: 4727
Rejestracja: 10 sty 2009, 23:32
Lokalizacja: XXX

Faktycznie lampa też powinna być czarna- ja mam Kangal ten rocznik w identycznym malowaniu z Francji (oczywiście przed przeszczepem na R-kę :-P )
Może Rodman ma rację i przez VIN w serwisie potwierdzisz, bo o to każdy kupiec będzie Cię i tak pytał :-/
Awatar użytkownika
KANGAL
Posty: 22
Rejestracja: 03 cze 2010, 7:28
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Wojtek pisze:Faktycznie lampa też powinna być czarna- ja mam Kangal ten rocznik w identycznym malowaniu z Francji (oczywiście przed przeszczepem na R-kę :-P )
Może Rodman ma rację i przez VIN w serwisie potwierdzisz, bo o to każdy kupiec będzie Cię i tak pytał :-/
Wlasnie po VIN'e dowiedziałem sie o co chodzi z tymi lagami, napewno z moto jest wszystko ok, tzw. inne kwestie wchodzą w gre:) ale to do wiadmości kupującego.
"..wciąż nie potrafimy dbać o ulice, a chcemy podbijać kosmos i dzielić się księżycem.."
ODPOWIEDZ