XXXI Zlot XT660.PL! Kaszuby 19-21.04.2024 / Zapisy -> viewtopic.php?f=22&t=18583

Yamaha Tenere 700

pytania, ciekawe materiały o rodzinie XT - zdjęcia, filmy, artykuły itp.
Awatar użytkownika
Lotek
Posty: 474
Rejestracja: 19 lut 2014, 12:29
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

wyższy w siodle? chyba jednak nie


Dane techniczne:

Silnik

dwucylindrowa, rzędówka, DOHC, 698 cm3

Średnica x skok

80 x 68,6 mm

Moc

73,4 KM przy 9000 obr/min

Moment obrotowy

68 Nm przy 7500 obr/min

Skrzynia

manulana, 6 biegów

Zawieszenie

Przód: widelec upside-down 43 mm, skok 210 mm

Tył: monoshock z regulacją zdalną, skok 200 mm

Hamulce

Przód: dwie tarcze typu wave 282 mm

Tył: tarcza typu wave 245 mm

ABS z możliwością wyłączenia

Bak paliwa

16 l

Rozstaw osi

1590 mm

Wysokość siedziska,

880 mm (stary 896mm)

Prześwit

240 mm

Masa z płynami

205 kg
Arturros
Posty: 109
Rejestracja: 10 maja 2013, 14:26
Lokalizacja: Zabrze
Kontakt:

Jak ktoś to dorwie, to niech jedzie na jaki złom na wagę. Baaaaaardzo wątpię, żeby w wersji gotowej do jazdy było mniej niż 220kg. Bardzo.

Marzenia z tymi motkami ADV co ważą 170kg na mokro ;) Cudowałem kiedyś z odelżeniem 640 Adv. - wrzuciłem kit enduro z małym bakiem, dałem lekki tłumik, aku li-ion i... na tym pomysły się skończyły, bo nie było już z czego zdjąć. A na wadze i tak było coś 165-168kg z może 8-9l paliwa w baniaku.
Przy dwóch garach, ABSresach i innych cudach to hm... musieliby wystrzelić z jakąś nowością materiałową, amelinium już za ciężki :-P W te 205kg z płynami nie wierzę. Skośnookie lubią koloryzować.
Obrazek | Obrazek
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

no to kto zamienia xt660z na nowa T700? jak sie tak dłużej przyglądam jej to stara jest ładniejsza, a już na pewno kokpit :)

https://www.youtube.com/watch?v=DPXYxbbtXJw
trolik
Posty: 481
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:20
Lokalizacja: SZCZECIN

wygląd rzecz gustu. Zastanawiam się dlaczego nie zrobili zbiornika paliwa jak w starszej Tenerce, tylko dali jakiś plastik...
pozdrawiam trolik
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

trolik pisze:wygląd rzecz gustu. Zastanawiam się dlaczego nie zrobili zbiornika paliwa jak w starszej Tenerce, tylko dali jakiś plastik...
pozdrawiam trolik
plastik to pół biedy, w mojej tenerce i w KTM mam też plastik i jest OK ale czemu tylko 16 litrów? gdzie się zajedzie na tym w Afryce... :)
trolik
Posty: 481
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:20
Lokalizacja: SZCZECIN

delirium pisze:
trolik pisze:wygląd rzecz gustu. Zastanawiam się dlaczego nie zrobili zbiornika paliwa jak w starszej Tenerce, tylko dali jakiś plastik...
pozdrawiam trolik
plastik to pół biedy, w mojej tenerce i w KTM mam też plastik i jest OK ale czemu tylko 16 litrów? gdzie się zajedzie na tym w Afryce... :)
Chodzi mi o to, że w starszej Tenerce zbiornik zachodzi na boki i robi częsciowo za gmol. W nowej wygląda na to, że Yamaha oddała pole jakiemus Acerbisowi czy innemu aftermarketowi:-(
pozdrawiam trolik
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

trolik pisze:
delirium pisze:
trolik pisze:wygląd rzecz gustu. Zastanawiam się dlaczego nie zrobili zbiornika paliwa jak w starszej Tenerce, tylko dali jakiś plastik...
pozdrawiam trolik
plastik to pół biedy, w mojej tenerce i w KTM mam też plastik i jest OK ale czemu tylko 16 litrów? gdzie się zajedzie na tym w Afryce... :)
Chodzi mi o to, że w starszej Tenerce zbiornik zachodzi na boki i robi częsciowo za gmol. W nowej wygląda na to, że Yamaha oddała pole jakiemus Acerbisowi czy innemu aftermarketowi:-(
pozdrawiam trolik
a tak, zgadza się - stara tenerka nie potrzebuje gmoli, testowałem nie raz :) w tej kategorii wagowej chyba nie ma takiegio drugiego motocykla w tym względzie, wielka zaleta xteka.
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

nareszcie jakiś test w terenie pokazany:

https://www.youtube.com/watch?v=JruP1002Mcg
trolik
Posty: 481
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:20
Lokalizacja: SZCZECIN

delirium pisze:nareszcie jakiś test w terenie pokazany:

https://www.youtube.com/watch?v=JruP1002Mcg
To prototyp-ma zamontowany tłumik Akrapa
pozdrawiam trolik
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

trolik pisze:
delirium pisze:nareszcie jakiś test w terenie pokazany:

https://www.youtube.com/watch?v=JruP1002Mcg
To prototyp-ma zamontowany tłumik Akrapa
pozdrawiam trolik
no może sobie gość zainstalował akrapa :)
Grzybu
Posty: 3
Rejestracja: 08 lis 2018, 14:33
Lokalizacja: Wrocław

No i wydaję się, że wyciekła cena nowego modelu. Z tego co doczytałem wychodzi niespełna 10000 Euro, ciekawe jak będzie u nas. Sam liczyłem cicho, że zmieści się w 40000 zł i namówię małżonkę na jakiś mały kredyt :) ale to się chyba nie uda.
Tu cała wiadomość: https://www.motoservices.com/actualite- ... jan-19.htm

Cóż dalej szukam swojej wymarzonej R-ki luz Z-ki w ostateczności.
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

nie potrzebne zagraniczne portale, lokalny dealer powiedział mi wczoraj że będzie moto dostępne w końcu marca i cena nie przekroczy 41 tys. zł. Całkiem dobra cena, dużo mniejsza niż ktm 790 adv ale również wszystkie parametry znacznie gorsze. Japończyki nawet się nie starają rywalizować z KTM...
trolik
Posty: 481
Rejestracja: 24 kwie 2016, 21:20
Lokalizacja: SZCZECIN

Bardziej od gorszych parametrów przeszkadza mi brak kasy na zakup nowej Tenerki :-)
pozdrawiam trolik
Awatar użytkownika
maciokrk
Posty: 516
Rejestracja: 14 kwie 2013, 19:49
Lokalizacja: Kraków

trolik pisze:Bardziej od gorszych parametrów przeszkadza mi brak kasy na zakup nowej Tenerki :-)
pozdrawiam trolik
Dlatego postawiłem na kompromis i jak nowe to na grubo i w tym roku zawita Africa :)
delirium
Posty: 536
Rejestracja: 23 sty 2015, 20:50
Lokalizacja: Krakow

maciokrk pisze:
trolik pisze:Bardziej od gorszych parametrów przeszkadza mi brak kasy na zakup nowej Tenerki :-)
pozdrawiam trolik
Dlatego postawiłem na kompromis i jak nowe to na grubo i w tym roku zawita Africa :)
zgadzam się, ja prawdopodobnie Super Tenere łyknę na wiosnę do kompletu :mrgreen:

Obrazek
ODPOWIEDZ