Pomysł na obrotomierz

jesteś ciekaw co na ten temat uważają pozostali użytkownicy? Pisz tutaj
Lazi
Posty: 35
Rejestracja: 14 sie 2018, 12:59
Lokalizacja: Pszczyna

Witam

Postanowiłem zająć się kwestią obrotomierza w mojej xtx. Jak wiadomo trudno jest znaleźć w tym moto jakieś solidne rozwiązanie tej kwestii stąd też rozważę w nadchodzącym czasie mozliwość wykorzystania ledowego wskaźnika audio - tudzież dwa kanały.
Za źródło sygnału mogę wykorzystać napięcie indukowane na którejś z cewek aczkolwiek w pierwszej próbie skupię się na przewodzie iskrownika który mam nadzieję z powodzeniem pozwoli na indukowanie napięcia kilku volt na dodatkowej cewce nań nawiniętej. Nie wiem na ile rozwiązanie okaze się skuteczne i być moze ktoś z was juz sprawdzał, w kazdym razie kazda opinia w tym temacie będzie mile widziana ;)
marider
Posty: 332
Rejestracja: 22 paź 2012, 13:40
Lokalizacja: Bialystok

Mam do sprzedania zegar Trail Tech Vapor z dodatkowym zestawem kontrolek i dodatkowym kablem zasilania. Ma oczywiście wbudowany obrotomierz i inne przydatne bajery na pokładzie więc po co kombinować? :)
Lazi
Posty: 35
Rejestracja: 14 sie 2018, 12:59
Lokalizacja: Pszczyna

Dzięki
Mój pomysł działa jak nalezy. Teraz czekam na częsci z ali i wrzuce fotki.
Awatar użytkownika
Slav
Posty: 23
Rejestracja: 05 lis 2018, 20:17
Lokalizacja: ŁAZY

Czy możesz powiedzieć w którym miejscu i jakie napięcie wyindukowało się na przewodach? Zastosowałeś owinięcie przewodu, zgadza się?
Lazi
Posty: 35
Rejestracja: 14 sie 2018, 12:59
Lokalizacja: Pszczyna

Tak było awaryjnie przewidziane.
Ale jest dobry dostęp do cewki zapłonowej pod bakiem stąd tez z niej skorzystam. Napiecie dochodzi do kilkunastu volt, a moje wymagane maks. 5V usyskałem dodając potencjometr (mozna opornik jak ktoś umie didealnie dobrać ).
ODPOWIEDZ