Yamaha XT660 forum Strona Główna Yamaha XT660 forum
Polish XT riders

FAQFAQ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  FAQRegulamin  RejestracjaPowitalnia  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Efekt przegrzania sprzęgła :)
Autor Wiadomość
maciokrk 
Black Panther

Motocykl: XT 660X
Wysłany: 2019-12-20, 17:48   Efekt przegrzania sprzęgła :)

Hej,

Nie wiem czy ktoś z was spotkał się z taką sytuacją że przegrzało i rozerwało tarcze sprzęgłowe. Temat nie dotyczy XTeka więc dla tego jako Offtopic.

Jeśli komuś się zdarzyło to czy rozpoławiał silnik i wyciągał czesci czy raczej tylko płukanie olejem? Ja zdecydowałem się tylko na ściągnięcie dekla i wybranie stamtąd elementów sprzęgła. I teraz będe robił częstsze wymiany oleju. Myślicie że mogły to być słabszej jakości tarcze że tak pękły?

marider 

Motocykl: WR250xr/EX:XTx&DRZ400
Wysłany: 2019-12-21, 14:29   

Widziałem że w WR się to zdarza, do silnika nie wpada tylko z kosza wylatuje w kawałkach jak zmieniasz tarczki i czasem przekładki. Sprobuj poskładać do kupy szczątki i zobacz czy wszystkie elementy są. Ile ich tam siedzi: 7 tarcz i 6 stalowych przekładek? :) Nie wiem jak w F ale do X/R zalecają pakować oryginalne sprzęgło Yamahy, ja na wszelki wypadek kupiłem komplet Barnett'a na zapas (+ mocniejsze sprężyny w zestawie).

maciokrk 
Black Panther

Wysłany: 2019-12-21, 19:30   

Mi właśnie w WRce tak się stało. W Fce miałem 9 tarcz i 8 przekładek. Założyłem teraz zestaw od EBC (DRCF). Niby carbonowe tarcze itp. Miejmy nadzieję że wytrzyma, ale co ciekawe prawdopodobnie stało się to z powodu niedomykającego się ssania na ciepłym. Z tego powodu była zbyt uboga mieszanka i silnik sie przegrzewał. To wraz z dość ostrą jazdą w terenie spowodowały takie uszkodzenia.

Panocek

Motocykl: XT660X
Wysłany: 2019-12-25, 21:52   

"Niedomknięte ssanie na ciepłym" to by wzbogaciło mieszankę, a nie zubożyło. Dwa, jeżeli na skutek zbyt ubogiej mieszanki tarcze sprzęgła Ci się palą to cylinder i głowica powinny przestać istnieć :-D

krzsiekjab 

Motocykl: Yamaha xt660x
Wysłany: 2019-12-25, 22:35   

Dokładnie jak Panocek
Wina może leżeć po stronie oleju za mocno naciągniętego sprzęgła ? Wady fabrycznej. Zbyt częstego używania sprzęgła itp

maciokrk 
Black Panther

Wysłany: 2019-12-26, 20:15   

Panocek napisał/a:
"Niedomknięte ssanie na ciepłym" to by wzbogaciło mieszankę, a nie zubożyło. Dwa, jeżeli na skutek zbyt ubogiej mieszanki tarcze sprzęgła Ci się palą to cylinder i głowica powinny przestać istnieć :-D

Ssanie na ciepłym daje więcej powietrza więc mieszanka jest zbyt sucha i grzeje się za bardzo. Więc motocykl się przegrzewał.i gotował.

krzsiekjab 

Motocykl: Yamaha xt660x
Wysłany: 2019-12-27, 08:01   

Przegrzać było.by moim zdaniem ciężko nie w polskich warunkach raczej. Olejowe wodne chłodzenie jest bardzo wydajne . Prędzej gniazda zaworowe wypalone .

trolik

Motocykl: F650gs, XT660Z 2016
Wysłany: 2019-12-28, 11:35   

Na wyprawy zawsze zabieram ze sobą zapasowe tarcze. Wiele nie ważą, ą czuję się spokojniej:-)
pozdrawiam trolik

delirium 

Motocykl: xt660z
Wysłany: 2019-12-30, 21:11   

trolik napisał/a:
Na wyprawy zawsze zabieram ze sobą zapasowe tarcze. Wiele nie ważą, ą czuję się spokojniej:-)
pozdrawiam trolik

również mam zawsze ze sobą komplet tarcz ciernych, w razie czego moto na bok i bez spuszczania oleju można szybko przełożyć.

Mateusz93

Motocykl: XT660R '10r
Wysłany: 2019-12-30, 23:22   

To może próba ciśnienia sprężania, skoro tu dywagacje o zaworach? ;)

Odpowiedz do tematu