Yamaha XT660 forum Strona Główna Yamaha XT660 forum
Polish XT riders

FAQFAQ  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  FAQRegulamin  RejestracjaPowitalnia  ZalogujZaloguj

Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Prośba o radę XT660R 2010r.
Autor Wiadomość
Mr.Mr. 

Motocykl: Jeszcze szukam :)
Wysłany: 2020-02-04, 10:27   Prośba o radę XT660R 2010r.

Witam,
Czy ktoś z kolegów zna tego sprzedawcę?
Proszę również o opinię co do samego sprzętu chodzi o cenę i ogólnie czy coś na podstawie zdjęć da się wywnioskować ? 
XT 660 R 2010r.

Serdecznie pozdrawiam

Pejas 

Motocykl: XT 660 R
Wysłany: 2020-02-04, 13:43   

jak to od handlarza nigdy nic nie wiadomo.
zawsze wszystko jest ok, ale o historii sprzętu nie wiadomo nic.

Moto na zdjęciu wygląda na zadbane, ew. dopucowane. Bez oględzin ciężko powiedzieć coś więcej.

jest solidna płyta to plus
cena 15k za moto z tego rocznika i z takim przebiegiem (o ile jest prawdziwy)wydaje mi się ok
ja dałem tyle za 2008r i przebieg około 10kkm.

Mr.Mr. 

Wysłany: 2020-02-04, 13:57   

@Pejas, dziękuję wiem, że bez oględzin i na odległość nie da się kupić, na moje nieszczęście mam 621km do sprzedawcy.
Jednak nie wykluczam wycieczki, dla tego proszę o dalsze wypowiedzi, może ktoś zauważy coś co mnie zniechęci lub odwrotnie spowoduje, że zdecyduję się na wyjazd.
Kolejna sprawa to nie brałem tego koloru pod uwagę ale cóż :-D

maciokrk 
Black Panther

Motocykl: XT 660X
Wysłany: 2020-02-04, 14:55   

Opinie ten handlarz ma dobre. Weź pod uwagę że motor oprócz płyty nie ma żadnych dodatków. Więc wszystko co chciałbyś zmodzić jest dodatkowym kosztem.
Tutaj drożej ale zdecydowanie lepiej doposażone:

https://www.olx.pl/oferta...sition=1&page=1

XTek nie jest motocyklem w którym psuje się wiele rzeczy albo ma niewielką trwałość, więc może warto rozważyć starszego egzemplarza od kolegi Jarosy. Jego temat jest w dziale sprzedam.

KrisWrp 

Motocykl: xt660x
Wysłany: 2020-02-04, 15:47   

maciokrk, mego mi się to moto podoba, chyba muszę sprzedać mojego Xa hehe

Mr.Mr. 

Wysłany: 2020-02-04, 15:48   

@maciokrk, Brałem tą ofertę pod uwagę ale patrząc realnie doszedłem do wniosku, że na początek nie potrzebuję tak dużych modyfikacji.
A opis modyfikacji silnika mnie nawet przeraża bom kompletny neofita :mrgreen:
Kolejna sprawa to cena, jak za 2008r. jest sporo większa niż inne oferty choćby te archiwalne od kolegów z tego forum.
Z kolegą @Jarosy już się kontaktowałem.
Tu chciałbym skupić się na tym konkretnym ogłoszeniu, ciągle wacham się czy jechać :-(

maciokrk 
Black Panther

Wysłany: 2020-02-04, 20:16   

Mr.Mr. napisał/a:
@maciokrk, Brałem tą ofertę pod uwagę ale patrząc realnie doszedłem do wniosku, że na początek nie potrzebuję tak dużych modyfikacji.
Kolejna sprawa to cena, jak za 2008r. jest sporo większa niż inne oferty choćby te archiwalne od kolegów z tego forum.
Tu chciałbym skupić się na tym konkretnym ogłoszeniu, ciągle wacham się czy jechać :-(

To ja bym nie jechał. Jak szukałem moto, to właśnie założeniem było żeby było jak najwięcej dodatków w nim aby zminimalizować koszt doposażenia. Egzemplarz z 2006 roku (X nie R) wyszedł mnie 12000 wraz z przywozem z UK. A gadżetów do niego było bardzo dużo. Może popatrz też zagranicą? Bo ten egzemplarz jest ładny, zadbany ale biedny i troszkę moim zdaniem za dużo pieniędzy. Chyba że udało by się coś urwać z ceny.

@KrisWRP, kupuj WRke a nie będziesz X-a sprzedawał.

Savage 

Motocykl: Yamaha XT660Z Tenere
Wysłany: 2020-02-05, 08:45   

Taki kawał też bym nie jechał , osobiście uważam że ten co zapodał maciokrk wyżej - jak na tak zmodzony sprzęt jak z tak niewielkim przebiegiem cena jest spoko. Pojeździsz chwilę na serii i zaraz będziesz kombinował co tu zmienić. Tu masz wszystko podane na tacy, naprawdę konkretnie zrobiony sprzęt.

Mr.Mr. 

Wysłany: 2020-02-05, 09:29   

@Savage No tak tylko do tego z oferty którą podał maciokrk też mam 611 km
Oba te sprzęty są nad morzem i dzieli je od siebie 20km

Savage 

Motocykl: Yamaha XT660Z Tenere
Wysłany: 2020-02-05, 11:26   

A to nie zwróciłem uwagi na to. Ale z opisu wynika że porobione są takie rzeczy , które potem robisz sam - i wyjdzie Ci to drożej jeśli się na nie zdecydujesz. Więc kalkulując lepiej dołożyć trochę na początku do lepszego sprzęta.

daniel-intruz 

Motocykl: XT660R, TT800XcX, PR7
Wysłany: 2020-02-05, 23:33   

Mr.Mr. napisał/a:

Cena wspomnianego motocykla jest wysoce zaniżona do poniesionych kosztów. Najprawdopodobniej nie zdajesz sobie sprawy ile kosztowały te wszystkie modyfikacje, więc porównywanie do innych egzemplarzy w podobnym roczniku jest po prostu pozbawione sensu. Kiedy policzyłem tylko te grubsze rzeczy wyszło mi ok 15 tys, koszt gołego motocykla to było 14 tys. Nie liczymy tutaj robocizny i innych drobniejszych kosztów. Modyfikacji absolutnie nie trzeba się obawiać, tam jest tylko rozsądnie poprawiona fabryka. Kto przerabiał i trochę orientuje się w cenach może tylko potwierdzić.

Mr.Mr. 

Wysłany: 2020-02-06, 00:11   

Zgadzam się z Tobą w kwestii mojej nie wiedzy, zauważ jednak czym się kierowałem.
Jasno napisałem, że w temacie XTR jestem zielony jak trawa na wiosnę i pewnie nie wykorzystam tych modyfikacji w 30%
Uznałem zatem, że nie potrzebuję ich na początku, być może błędnie i to też biorę pod uwagę.
Porównałem ofertę Twojego kolegi do oferty z forum doposażonego egzemplarza z 2010r. z przebiegiem 21tyś/km który wystawiony był za 14,5tyś.
Na tej podstawie uznałem, że 2008 za 19tyś. jest dla mnie zbyt drogi na dodatek oddalony o 620km co generuje kolejne koszty.

maciokrk 
Black Panther

Wysłany: 2020-02-06, 00:12   

daniel-intruz napisał/a:
Mr.Mr. napisał/a:

Cena wspomnianego motocykla jest wysoce zaniżona do poniesionych kosztów. Najprawdopodobniej nie zdajesz sobie sprawy ile kosztowały te wszystkie modyfikacje, więc porównywanie do innych egzemplarzy w podobnym roczniku jest po prostu pozbawione sensu. Kiedy policzyłem tylko te grubsze rzeczy wyszło mi ok 15 tys, koszt gołego motocykla to było 14 tys. Nie liczymy tutaj robocizny i innych drobniejszych kosztów. Modyfikacji absolutnie nie trzeba się obawiać, tam jest tylko rozsądnie poprawiona fabryka. Kto przerabiał i trochę orientuje się w cenach może tylko potwierdzić.

Nie da się nie zgodzić. Xtek byl udanym sprzętem i takie modyfikacje są tylko wartością dodaną i nie ma się co ich obawiać. A samemu bardzo ciężko i żal tyle dokładać.

Odpowiedz do tematu